Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry przychodzę z zapytaniem ile mogło by kosztować zburzenie oraz postawienie nowego komina lub po prostu zalepienie obecnego jest to już stary komin z cegły powiązany ze ścianą 

czyli jest on w środku budynku jest ten komin dobrze widoczny bo wejściu na strych piec to kopciuch z góry dziękuje za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://kominygt.pl/kominy/gt-jawar-uniwersal-plus-fi-200-komin-uniwersalny-z-1-wentylacja.html#/powiekszenie_komina_33_cm-bez_powiekszenia/wysokosc-8_00_mb

komin izostatyczny, z wentylacją,certyfikat,8 m.

Dodaj robociznę,ew fundament i zburzenie starego. Przy własnej robociznie zmieścisz sie w 3000 PLN (jeśli masz narzedzia - młotowiertarka,młotki,majzle) trzeba też wywieźć gruz.

Przez firmę cena rośnie o conajmniej 2000- 3000 pln (chyba,że sie myle,poprawcie mnie)

Cena przez firme lub pana Janka Budowlańca byłaby o wiele niższa,jeśli komin byłby budowany w nowym domu,na świeżaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gwoli uzupełnienia i jasności, co do komina  systemowego w staszym domu, z budową nowego i rozbiórką starego oraz wywiezieniem gruzu, za robociznę trzeba by było zapłacic 4-5 k. Nie widze możliwości mniejszych kosztów. Za nowy w nowym domu ok 2000 PLN. To uśrednione ceny.

Edit: cały czas mówimy o kominie 6-8 m.

Edytowane przez Panstan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Adrian81
      Witam. Nie wiecie jakie badania robią, że jest zawieszona sprzedaż kotła Skamp pv 20kw? 
    • Przez markrol
      Witam serdecznie,
      Stary dom z lat 70tych, nieocieplony. Pow do ogrzewania 200m. Czesciowo okna wymienione na plastikowe. Obecny piec to Pellets Fuzzy Logic firmy Kostrzewa z 2008r.
      Chcę skorzystać z dofinansowania do wymiany pieców. Gaz nie wchodzi w rachubę. Wolałbym ponownie na pellet. Proszę Was użytkowników i fachowców o doradztwo jaki model i Firmy i na jaki rodzaj paliwa?
      Bardzo dziękuję z góry i pozdrawiam
    • Przez ajzyn
      Hej,
      Jest jakiś piec dwufunkcyjny kondensacyjny z wyjściem na komin 60/100 i 10 metrowym wyrzutem. Mieszkanie 53m2
    • Przez jupi2020
      Witam
      wszystkich formułowiczów.. zamieszczam swój pierwszy post.. bo mam dość duży problem w piecem Ariston jak go ustawić..

Wkleje swoje ustawienia serwisowego tegoaristona clas 24 może ktoś rzuci okiem co można poprawić aby ten ariton tak nie wkurzał

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1584881119maQxFqneET2Rs4Zr1svhut.jpg
      Widać wszystkie ustawienia po powiększeniu z zaznaczeniem na zielono

Pytam, bo wczoraj do 3 nocy ustawiałem to   ręcznie aby nie zamarnąc w chałupie

Piecyk jest podłączony do dużej instalacji gdzie jest wymiennik ciepłej wody na 200 litrów i mnóstwo żeliwnych grzejników powierzchnia domu to z 300 m2

Na zielono dałem jak ustawiłem to w menu..

Objawy:
      1. piecyk słabo grzeje wode w centralnym nawet jak się ustawi na np. 60 stopni na pokrętle, mam wszędzie termometry i tak na wyjściu ciepłej wody z centralnego jest jakies 20-30 stopni..
      2. w ogóle nie grzeje ciepłej wody użytkowej jest 15 stopni, a pokazuje temp. wody z wymiennika z 20 stopni max jak wymiennik jest nagrzany ponad 40 stopni
      3. piecyk nie uruchamia się samoczynnie jak temperatura spada w centralnym

Jedyne wyjście to:
      4. uruchomienie funkcji "auto" wtedy pracuje niezależnie od ustawienia regulacji pokrętłami i daje 70 stopni do wyłączenia tej funkcji [funkcja auto jest to termostatu zewnętrznego - jak wynika z instrukcji, którego brak piecyk po prostu jest podłaczonony do instalacji bez zadnych dodatków]
      5. inny sposób uruchomienia tego badziewia to resetowanie i przełączanie pokrętłem regulacji na zero, wejście w menu i esc aby się ponownie uruchomił i coś grzał, jak nie wypali to ponownie uruchomienie przełącznikiem do włączania zasilania..

Moje obserewacje ustawień wg załączonej instrukcji:

W skrócie nie wygląda to dobrze, jest mało ustawień jak coś nie chodzi na mechanicznych ustawieniach pokrętła regulacji temperatury centralnego..

Jest co prawda ta funkcja "Auto" co jak widać ratuje sytuację, ale trzeba ręcznie ją uruchamiać; jest funkcja "comfort" w tym aristo clas 24 ale w innych piecykach jak CLAS B 24 CF jest zamiast tego opcja aby wyłączyć nagrzewanie wody użytkowej.. a tylko grzanie centralnego - można zobaczyć w instrukcji do tego jeszcze gorszego badziewia oznaczenia jako "Przycisk Wyłączenia zasobnika (opcjonalny)"

Po zabawie w menu jest jakiś PARADOKS
      bo opcja "421" wybór rodzaju termoregulacji jest:

- 0=stała temp przepływu ->wtedy mamy opcję z "402" gdzie możemy ustawić stałą temp. centralnego ogrzewania od 35-85 stopni [jak napisali w instrukcji jak ustawi się "0" w opcji "421"]
      i może wtedy funkcja "auto" nie wywali tych 70 stopni grzania centralnego nikomu nie potrzebną??

- jak ustawi się w "421" opcję "1" co oznacza "termoregulację post" - MOZEMY w opcji "244" ustawić "czas zwiększania temp. na wyjściu" tj od 0 do 60 minut - szybkie nagrzewanie zimnej instalacji [mam ustawione na 15 stopni.. tylko co z tego.. jak daje na "auto" i tak 70 stopni]

w opisie jest jednak "ten parametr można użyć do ustawienia czasu opóźniania automatycznego wzrostu temperatury na wyjściu kotła co 4 stopnie C -maksymalnie 12 stopni C)"

i tak nic z tego bo tylko funkcja "Auto" grzeje ale przy 70 stopniach..

-jest jeszcze opcja niby "231" maksymalna moc grzewcza w układzie CO: od 0 do 99.. mam ustawione 45.. ale co z tego..

- nie pomaga także nastawienie w pkt "238" nastawa prędokości pracy pomcy na 0-niska..

- teoretycznie jest jeszcze pkt "239" nastawa parametru delta t przłączania prędkości modulowanej pompy.. mam na 20 stopni..

- jak ten było napisane funcja "comfort" nic nie daje nawet na te 30 minut itd, opcja "250"

W SUMIE: jakby na to spojrzeć powstaje pytanie jak dopasować tego aristona - bez żadnych dodatków, termostatów do większej instalacji z dużym wymiennikiem 200 litrów..

skąd ten piecyk ma wiedzieć ile i jak grzać..

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.