Skocz do zawartości
Patryk3105

Solar nie grzeje wody w zasobnkiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po sezonie zimowym przyszedł czas na słoneczne dni i niestety zauważyłem że mój solar przestał grzać wodę w zasobniku. Sterownik wskazuję temp 140 stopni na solar ach i niestety nie załącza się pompa w trybie automatycznym. W trybie manualnym po włączeniu pompa załącza się ale podnosi się temp na solar ach zamiast na zasobniku. W ubiegłym roku wymieniałem glikol na nowy i wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc ponieważ temp solara wzrosła już do 150 stopni. 

IMG_20200617_115436.jpg

IMG_20200617_115456.jpg

IMG_20200617_115511.jpg

IMG_20200617_120200.jpg

15923891239445501305253680746039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zapowietrzony układ, trzeba odpowietrzyć. Te temperatury są "naturalne" w przypadku zapowietrzenia. Sprawdź tylko przepływ przy załączonej pompie, czy jest w ogóle, albo czy po załączeniu na chwilę rośnie i od razu spada. Miałem to samo.

Edytowane przez Wello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim jeszcze uzupełnisz glikol sprawdź ciśnienie wstępne w naczyniu przeponowym, przy ciśnieniu roboczym 3bar ( tak wskazuje manometr) ciśnienie wstępne powinno wynosić 2,7 bar. Wielu o tym zapomina, a za niskie ciśnienie wstępne może doprowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia w instalacji i jej rozszczelnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Wezwij hydraulika z maszyną aby usunał powietrze z układu.

2. zmien sterownik bo masz jakiś przedpotopowy. Ja mam Plum Ecosol 200  - nowy to ok 200zł -  nie jest idealny ale jak za tą cene to masz multum dostępnych opcji + tryby urlopowe i inne pierdoly - naprawde jest tego sporo jak za 200zł. Jc służe pomocą jak to dobrze ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi