Skocz do zawartości
IGNOROWANY

poszukuje sterownika do kotła z miarkownikiem ciągu


mironw

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł na paliwo stałe z miarkownikiem ciągu , pompa CO, pompa CWU – BOJLER 300 l . Szukam sterownika który obsługuje te dwie pompy ,i  w funkcjach LATO ma możliwość załączania pompy CO po przekroczeniu krytycznej temperatury około 70-75 (NAJLEPIEJ USTAWIANEJ ) lub ewentualnym zatrzymaniu pompy CWU – która dobiła bojler do zadanej ­temperatury – celem odebrania nadmiaru ciepła z kotła do CO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie potrzebujesz sterownika różnicowego do pompy CWU i termostatu do pompy CO w jednym. Na pewno sprawdzą się tutaj proste sterowniki solarne z obsługą dodatkowego styku takie jak:  MR 04 SOLAR, MRS 10 SOLAR, Możesz też przyjrzeć się sterownikom dedykowanym do obsługi 2 pomp: MR 13, EUROSTER 11Z, Kepas (sterownik pieca, 2 pompy) czy Tech ST 27i, tylko tu musisz sprawdzić w DTR-c czy pompa CO uruchomi się po przekroczeniu temp. krytycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w piecu st-81 od tech sterowniki i ma wszystkie te funkcje. Pytanie czy Ci cena pasuje bo ma też funkcję sterowania wentylatorem przez co jest trochę drogi - ponad 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC 20D od firmy Thermoplus - około 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie  Panom dziękuje . Mam jeszcze pytanie odnośnie sterownika LUKSUS ECO PID DYNAMIC bo wpadł mi w ręce , czy można w nim zmienić ;

Przegrzanie kotła – temperatura płaszcza powyżej 92°C.  oraz
Przegrzanie kotła – temperatura na wyjściu powyżej 95 °C.
na niższe parametry  przy funkcji LATA , i gdzie można to wpisać bo instrukcja nic nie podaje , no chyba że są jakieś kody serwisowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się nie da.

Ten sterownik umożliwia ładowanie bojlera do max 65st.C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,tylko chodzi o to że jak wyłączy pompę CWU przy 65*C  a kocioł na miarkowniku pójdzie wyżej to chciał bym aby się załączyła pompa CO  wcześniej niż 92-95 *C nawet przy priorytecie CWU . A czy ktoś zna  KOD SERWISOWY  do sterownika  Luksus eko pid dynamic , i jak wejść do niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj instrukcję od ST-27i, zobacz, czy to Ci będzie odpowiadać.

ST-27i_instrukcja_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim st-81 mogę ustawić załączanie pompy co w trybie lato już od 65 stopni, a tryb alarmu który włącza obie pompy mam ustawiony na 82 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do SC20D

 https://termoplus.pl/fileadmin/upload/sterowniki/instruction/instruction_sc-20d-_na-szyne-din_-regulator-do-kolektorow-slonecznych.pdf

Patrz punkt 5.6 ładowanie bojlera różnicowe z priorytetem plus włączenie pompy CO po przekroczeniu temperatury alarmu z pozostawieniem włączonej pompy CWU lub nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia wstawienia REDUKTORA CIŚNIENIA .Czy  WSTAWIENIE go tylko do bojlera 300l na zasilaniu zimnej wody  ma sens ? Problem jest taki że  sieć ma 4- 4.5 bara a po podgrzaniu i długim nie odbiorze ciepłej wody dobija do 6 bara i reaguje zawór bezpieczeństwa ( i jest ok że działa ) ale to troszkę za dużo  i jak bym ograniczył zasilanie bojlera do 2bar to by było DOBRZE  , wiem że najlepiej by było założyć zaraz po liczniku na wejściu ale  są dwa ale :

1- stara instalacja przed licznikiem i zaraz po -strach że coś się urwie -stary ocynk

2- na instalacji są jeszcze dwie przepływówki  3 -fazowe i małe ciśnienie może blokować ich działanie - w razie braku ciepłej w bojlerze przełączanie na przepływówki

Oczywiście na układzie zimnej wody do bojlera jest zbiornik przeponowy 18l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś zanim poważnie weźmiemy się za montaż zaraz za licznikiem -  z wielkimi obawami i strachem co do starej instalacji  przed licznikiem i odcięciem w razie czego połowy wiochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wzrasta ci ciśnienie to z tego co się orientuje naczynie przeponowe nie działa poprawnie/jest za małe + do tego masz gdzieś zawór zwrotny, zgaduje, że masz zawór bezpieczeństwa z wbudowanym zaworem zwrotnym i przez to są twoje problemy, bo gdyby naczynie przeponowe działało prawidłowo to takiego wzrostu być nie powinno + gdybyś nie miał zaworu zwrotnego to woda została by wypchnięta z powrotem do sieci i ciśnienie miałbyś nadal na poziomie ciśnienia z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.