Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik propan-butan - podłączenie do butli


Pawel8808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem palnik do lutowania rurek miedzianych (firma CFH). Posiadam butlę turystyczną (z gwintem 3/8"), przewód z palnika pasuje bez żadnych redukcji. Znajomy używa takiego palnika bez reduktora i działa, jednak w instrukcji palnika jest zapis, że do prawidłowej pracy niezbędny jest reduktor ciśnienia do 2,5 bara (reduktor taki posiada przyłącze do dużej butli - 21,8 więc musiał bym również zakupić przejściówkę na 3/8"). Używacie takich palników z butlą turystyczną z reduktorem czy bez? Jest jakaś odczuwalna różnica? Zastanawiam się, czy to, że ktoś używa palnika z butlą turystyczną bez reduktora wynika z doświadczenia i umiejętności ustawienia odpowiedniego przepływu na zaworze odcinającym w butli, czy po prostu nie ma to znaczenia. Jakie ciśnienie panuje w butli turystycznej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie czysty propan. Temperatura wrzenia około minus 40 C wstawiasz do zamrażarki przy minus 20 C ciśnienie spada do 2 Bar w zamkniętej butli, gorzej jak będzie sam butan przy 0 C praktycznie jest cieczą.Nie mam dużego doświadczenia z lutowaniem rurek instalacyjnych ale używam do różnych celów gospodarczych takie palniki o całym spektrum mocy i wszystko działa bez reduktora. Sprawdź najwyżej dokupisz.   Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mogę się wypowiedzieć w temacie z własnego doświadczenia. Lutuję własnie instalację CO miedzianą za pomocą palnika + butli turystycznej. Mam podłączony palnik bez reduktora, lutuje się ok a przepływ ustawiam sobie na samym palniku bo mam też możliwość regulacji takim pokrętłem. Mam taki palniczek tylko niestety ja mam największą końcówkę tylko https://allegro.pl/oferta/palnik-gazowy-do-lutowania-lutownica-3-dysze-lampa-6535041536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.