Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Delta 5 Ekopellet 10 KW - brak obrotów


b0l5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na forum nie znalazłem żadnej informacji na temat mojego problemu. Jestem posiadaczem kotła Defro Delta 5 Ekopellet 10 KW. Dzisiaj po raz pierwszy pojawił mi się komunikat na sterowniku podczas próby rozpalenia pieca:

Rozpalanie niemożliwe - brak obrotów Palik Kod: A272

 

Dodatkowo zauważyłem, że na ikonce takiego wiatraka z literką H miga czerwony wykrzyknik. Ani w instrukcji nie ma nigdzie opisane co to jest, ani żadnych kodów błędów jak to rozwiązać. Mam pobrany pdf do tego sterownika APCK SLIM w którym praktycznie nic nie ma.

IMG_20200525_181928.jpg

Bez tytuł1u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylator w ogóle rusza, powinno być słychać. Sprawdź to w trybie ręcznym.

Następnie niezależnie od powyższego wyniku odkręć obudowę palnika i sprawdź czy hallotron na wlocie wirnika dmuchawy obraca się i czy przypadkiem coś go noezablokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te śruby to odkręcisz cały palnik od kotła.

Przy rurce gdzie wpada pellet do palnika od góry jest taka mała czarna nakrętka, odkręć ją i jak jeszcze nie dasz rady zdjąć tej szarej osłony to odkręć tą czerwoną osłonę ponad Twoim zaznaczeniem.

Jak długo masz kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
13 minut temu, b0l5 napisał:

@Darekgra kocioł mam od września zeszłego roku

udało mi się zdjąć obudowę

nic to nie widac 

Czyli pierwszy demontaż obudowy... To jest kocioł /palnik na paliwo stałe i raz na sezon należy go przejrzeć. Jak jest na gwarancji, to robi to servis i za to się buli kosmiczne  pieniądze ( moim zdaniem złodziejstwo za nic).

Rozebrać palnik na czynniki pierwsze i go wyczyścić jest prostsze od rozebrania kobiety na pierwszej randce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Ponawiam temat. Piszę w imieniu sąsiada. Po wczorajszym zalaniu kotła (po deszczu woda wdarła się do piwnicy) wyświetla się błąd a272. Wentylator pracuje tylko z jedna mocą nie reaguje na zmianę ustawień ręcznych nawet. Można go rozpalić jedynie w pracy ręcznej wogóle nie chce iść w automacie. Poza ustawieniami mocy wentylatora w trybie ręcznym reagują wszystkie funkcje. Kocioł pracuje aktualnie tylko na cwu. Ktoś przerabiał podobny temat? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.