Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 3D, a prysznic ?


pochłaniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Może nie o ogrzewaniu, ale liczę, że ktoś ma wiedzę na temat używania zaworu 3D do regulacji temperatury wody w prysznicu.

Czy takie coś ma sens ?  Czy zawór wytrzyma ciśnienie panujące w układzie wodociągu ? i jedna z najważniejszych rzeczy, czy zawór jest w stanie na tyle szybko wyrównać temperaturę, aby osoba pod prysznicem nie odczuła zmiany w chwili, kiedy ktoś inny odkręci wodę np. w kuchni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła woda z bojlera 140l.

Czyli że taki zawór jest w stanie zapewnić stałą temperaturę wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pochłaniacz napisał:

Czyli że taki zawór jest w stanie zapewnić stałą temperaturę wody ?

Stala w zakresie jego mozliwosci.

Jak kupisz za maly to zdlawi cisnienie. Jak kupisz za duzy to moga byc wahania temperatury na wyjsciu przy malym przeplywie. Zapoznaj sie z charakterystyka przed zakupem.

Od siebie polecam baterie termostatyczna pod prysznicem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Wystepuje u mnie po zamknieciu i otwarciu przeplywu. Nie jest to bardzo niebezpieczne/niepokojace ale odczuwalne jak stoje pod deszczownica. Trwa sekunde moze dwie. Mozliwe ze slabym punktem jest tez sama deszczownica i "stosunkowo" niewielki pobor wody. Bateria zasilanie PEX20 wiec rowniez mniej niz zalecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to z bojlera idzie rura 3/4, więc taką właśnie średnicą mogę dojechać do samej baterii. 

Popatrzyłem trochę na zestawy prysznicowe, i widzę, że jest bardzo duża rozpiętość cenowa. Czy jest jakaś polecana marka w przystępnej cenie ? nie chcę pakować chińskiego guana, bo z reguły tanio wychodzi drożej, ale z drugiej strony muszę wykonać rozeznanie, ile gotówki potrzeba na modernizację układu, i budowę samego prysznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.