Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam laik stoi przed  wyborem kotła gazowego  :)

Po 2 latach oczekiwania - PSG zbudowała szafkę gazową i przyszedł czas na finalizację inwestycji budowy przyłącza na terenie posesji + nowy kocioł.

Dom z 2012r. dobrze ocieplony - do tej pory wystarczało 2,5 tony ekogroszu na rok przy temperaturze 22C całą dobę. 

9 x karoryfer - 2 łazienki (rodzina 4 osobowa).

Dylemat: 

Ważny jest komfort cieplny cwu dla 4 osób a do tego niewielka przestrzeń jaką sam kocioł będzie zajmował. - Kotłowania zostanie w przyszłości zaadoptowana w celach użytkowych.

Budżet na kocioł 5000zł - 7000zł

Rozważam opcję wiszącego kotła jednofunkcyjnego z wbudowanym zasobnikiem ok 50l - co o takim rozwiązaniu myślicie ? 

Zgodnie z projektem będzie to urządzenie > 21KW 

mam jeden budżetowy typ:

TERMET INTEGRA II 20kw 
https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-integra-ii-plus/102

proszę o pomoc :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Proponuję Termet Gold Plus 20 kw. + zasobnik 120 lub 140l. ma niższą modulację i w budżecie się zmieścisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam świadomość, że zasobnik wolnostojący to najlepsze rozwiązanie...... ja poszukuje produktu dzięki któremu zaoszczędzę miejsca w kotłowni, stąd pytanie o kocioł z wbudowanym zasobnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kocioł z zasobnikiem to drogawa rzecz, i ciężko będzie mu obsłużyć 2 łazienki

Ja bym myślał o kotle 1f i wiszącym zasobniku np biawar quattro 120/150l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potwierdzam sugestię Sambora odnośnie zasobnika. wywalając kocioł z podajnikiem(wnioskuję po avatarze) syskasz miejsce na dużo więcej niż kocioł gazowy i zasobnik zwłaszcza wiszący

dodatkowo zastanowił bym się nad wyborem modelu o jak najniższej mocy minimalnej(1,9KW) i jednocześnie maksymalnej w okolicy 12-15KW- więcej nie jest potrzebne do niewielkiego domu z niewielkimi stratami.  na rynku jest sporo modeli startujących nawet od 5KW a to oznacza taktowanie przez większą część sezonu i wyższe niż konieczne rachunki za ogrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co kojarzę to wentor sprzedaje kotły gazowe o niewielkich rozmiarach, w tym jednofunkcyjne z zasobnikiem, bodajże warmhaus. Co do ceny to ci nie pomoge, musiałbyś do nich przedzwonić czy napisać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Preato
      Dobry wieczór,
      Dostałem dziś wycenę instalacji da segmentu (3 piętra, 130 m2, podłogówka plus 1 grzejnik) dla kotła Termet Ecocndens GOLD 20 (w tym kocioł, zasobnik 140l, system powietrzno-spalinowy Ricom, Automatyka pogodowa i regulacyjna, materiały instalacyjne i robocizna) w kwocie ponad 12 000 zł.
      I tu moje pytanie - czy faktycznie, dla Warszawy taka cena to norma? Jak sprawdzałem składowe, bez robocizny, to wydaje się być trochę dużo.
      Pozdr.
      Tomek
    • Przez peri20
      Witam poszukuję porady/doradztwa jaki piec kupić i jaki piec dobrać.
      Mój dom jest 2 kondygnacyjny o powierzchni 195m2 użytkowej, dom jest nie ocieplony.
      Na chwilę obecną wybór padł na 2 firmy:
      Kamen Multi k5 - 20kw - https://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-5-klasa/kamen-multi-k5/
      Defro  Komfort Eko Lux - 20 kw - https://www.defro.pl/p,183,komfort-eko-lux.html?idk=33
      czy jest to słuszny dobór pieca oraz jego mocy czy lepiej mniej czy więcej oraz proszę o opinie na temat tych pieców który ewentualnie w miarę lepszy lub czy brać pod uwagę inną firmę
      dziękuję za ewentualną pomoc
    • Przez NorbertWE12
      Witam od paru dni walczę z vaillantem 206/5-5 sparowanym z multimatic vrc 700/5.Problem polega na tym ,że piec przegrzewał zadaną temperaturę 21,5 średnio o 1,5 Stopnia .
      Trochę poczytałem w instrukcji ustawiłem tryb chłodzenia na 22 i przy osiągnięciu tej wartości palnik dalej ogrzewa grzejniki.Cała ta sytuacja ma miejsce w trybie korekta przy trybie termostat działa jak powinno ale chyba nie jest to ekonomiczne ustawienie.
      Macie jakiś złoty środek na taki problem ?  
    • Przez radziuszkaa
      Witam wszystkich!
      Mam pytanie odnośnie sterowania instalacją gazową ze sprzęgłem hydraulicznym i kotłem Termet.
      Są trzy pompy, na grzejniki, na podłogówkę i CWU.
      Na parterze jest podłogówka na piętrze grzejniki.
      Jak to wszystko połączyć żeby nie dochodziło do przegrzewania pomieszczeń, żeby kocioł nie pracował na darmo?

• Przez saguro
      Witam,
      Prośba o poradę lub wymianę doświadczeń. Otóż kupuję od dewelopera małego szeregowca 50m2 na parterze i 50m2 na piętrze. Na dole będzie 40m2 otwartej przestrzeni, a na górze 4 małe pokoje po 10m2. Ogrzewanie całe na dole podłogówka, na piętrze grzejniki w pokojach oraz podłogówka w łazience. Kocioł jaki ma być to Die Dietrich MCR Home 24T z zasobnikiem SR100, sterowanie pogodówką oraz dedykowanym regulatorem. Rozłożona instalacja pod rekuperację (rekuperator muszę sam dokupić). Zapotrzebowanie na ciepło Q = 6,30 kW (60/40ºC)
      Prosiłem o zmianę ogrzewania na całe podłogowe a w łazienkach podłogówka oraz po jednym grzejniku elektrycznym. Rozdzielacze, po jednym na parterze i piętrze, bez pomp, mieszaczy i siłowników. Chciałbym zmienić też kocioł na niższą moc. Myślałem o:
      - Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5c
      - WHBS 14kW
      - Bosch CONDENS GC2300iW 15P 
      - Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20 (tu trochę gorzej z serwisem)
      Oczywiście do wszystkich zasobniki 100-120litrów (myślę, że dla 4 osobowej rodziny to wystarczy)
      Myślę też o sterowaniu, będzie pogodówka więc kocioł będzie sterowany przez czujnik temp. zewnętrznej, natomiast chciałbym dokupić jeden regulator (na parter, pomieszczenie 40m2), który będzie obsługiwał aplikację na smartfonie.

Czy lepiej kupować regulator dedykowany z kotła, czy lepiej np. Salusa (seria smart home)? Czy oba działają na takiej samej zasadzie włącz/wyłącz?
      Czy jest sens zakładać siłowniki na rozdzielacze i dokładać regulatory do 4 małych pokojów?
      Co myślicie o kotłach? Oprócz Termeta, który ma tani serwis i części

Dzięki i pozdrawiam 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.