Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kw jak to wszystko ogarnąć


kusmi19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Na początku uprzedzam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy związane z piecem, CO, CWU itp itd. W załączniku zdjęcia, które pomogą opisać sytuację. A więc dom nowowybudowany, ocieplenie styro 20cm, wełna 25cm, posadzka 10cm. Piec Defro Bio Slim 15kw, jeden grzejnik lazienkowy, poza nim 130m2 podłogówki. W 5 pomieszczeniach mam zamontowane regulatory pokojowe do ustalania temperatury, jeden jeszcze nie jest podłączony.  I teraz sprawy, które mnie nurtują a których mój hydraulik nie umie mi wyjaśnić:

1) co zrobić aby sterować piecem przez aplikację, przez komputer? Hydraulik mówi, że piec ma wbudowany moduł do internetu a ja w opcjach widzę tylko "moduł ethernet" i później nie wiem co dalej wpisać, ustawić. Pooglądałem troche YT i widzę, że ludzie mają takie małe białe moduły wifi zamontowane na kabelku do pieca? To takie coś musiałbym dokupić?

EDIT z tego co jeszcze doczytałem to powinienem mieć zamontowaną listwę L7 + moduł RS a nie L5?? Czyli ogólnie mam to źle dobrane tak? Opcja "komunikacja z regulatorem pokojowym RS" jest od tego?

2) na yt widziałem, że jedni mają histerezę na 2 stopnie, inni na 8, rozumiem, że są to ustawienia bez PID? Bo gdy u mnie ustawiłem na 2 czy 8 to piec dochodził do 70 i spadał do 50 więc 20 stopni mniej. PID mam włączony. 

3) dzisiaj na noc ustawiłem na dwóch regulatorach (salon + lazienka) temperaturę 21,5, rano się budzę i widzę, że jest tam 22,2. Dlaczego została przekroczona ta wartość?

3) jak należy to wszystko poustawiać (może mam zbyt ubogie wersje regulatorów) aby osiągnąć taki efekt: pracuję z żoną w godzinach 6-16 i jak wracam do domu to obecnie mam w nim +- 20 stopni. Chciałbym na powrocie mieć już stopni około 22 i tak do godziny dajmy na to 22:00. Później piec ma się sam wyłączyć i znowu na drugi dzień na powrocie z pracy o godzinie 16:00 ma pokazywać w pokoju 22 stopnie. Zdjęcie z końcówką 202 to praca pieca dzisiaj w nocy. No i na takim paleniu zjadł chyba z 3kg pelletu. 

Jak najdą mnie jeszcze jakieś pytania to będę pisać. 

20200507_192922.jpg

20200507_192956.jpg

20200507_193002.jpg

20200507_193005.jpg

20200507_193021.jpg

20200507_193031.jpg

20200507_193042.jpg

20200507_193108.jpg

20200507_193255.jpg

20200508_054202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to to, że obniżenia temp przy podłogówce w całym domu nie maja żadnego sensu. Bezwładność ogrzewania podłogowego jest tak duża, że w domu tak dobrze ocieplonym dla obniżenia temp należałoby pootwierać okna. Ustaw kolego stałą temp w domu. Manewrowość takiej instalacji jest na poziomie Tytanica, który chce ominąć góre lodowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @Outsider
wyżej pisał.
Obniżanie przy podłodze nie ma sensu. Chyba, że gdzieś wyjedziesz na dłużej to tak. Do normalnego komfortu to stała temp w pomieszczeniach, krzywa grzewcza oraz to co masz na rozdzielaczach do minimalnej korekty temp. pomieszczenia.

Jeżeli chodzi o emodul. Ster APC3 ma wbudowany moduł internetowy. Musisz dostarczyć mu łącze internetowe. Czy to bezpośrednio przewodem czy poprzez wzmacniacz. Potem rejestracja modułu (wszystko jest fajnie opisane w instrukcji sterownika) Rejestracja konta-kod z sterownika i powinno śmigać.

instrukcja_APC 3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.