Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekoenergia okrągła na ekogroszek


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Okraglu szukalbym w obrotowke..,želiwo wyglada OK,gorne napowietrzanie tež.Mial bym obawe z rozprzestrzenia frakciji wegla ponad slimakom w kombinacji z napowietrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu jednak ten palnik mi się nie podoba :) . Duża przerwa pomiedzy nacieciami a otworami u góry . Do tego ta przeerwa pomiedzy paleniskiem a reszta palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Každy slimak bedzie "wysilac" do gory ponad siebie na jednym miejscu grube kawalki wegla i na inym jemne,napowietrzanie jest na tej retorte na wszystkich miejscach take same.Na malych mocach bedzie to problemowe.Dla tego kupilbym kiedy okragla,tak obrotowke.Na mojej owalnej zaklejalem niektore dziurki napowietrzenia,przy nacieciach nie bedzie tak latwo dostroic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr to jest ciężki typ człowieka,a kiedy poprosiłem go o poradę( bo czeka mnie wymiana palnika a najlepiej coś na miejscu może się coś dopasuje pod stary kocioł ) który z palników co ma ma na staniu w warsztacie by mi dopasował ewentualnie coś doradził,powiedział ze nie ma na to czasu i nie za bardzo z tym doradzeniem wiec pozostaje Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak :) cieplowlasciwe i policz ile potrzebujesz mocy . Nie sztuka wziąść palnik i na nim kisic opal . Oba to duze kalibry :) takie krowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze aż tyle , co tam grzejesz .  Ten azzp to obrotowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ chyba ze coś pochrzaniłem,ale tak dom180  piętrowy nieocieplony u góry 5 grzejniki alu. kazdy po 8 zeberek... plus korytarz ogrzewanie podłogowe  i łazienka w sumie 30 metr.kwad.na dole 7 grzejników.no tak mi wyszło z obliczeń ,a poza tym do tej pory spaliłem 4,5 tony eko...Ano właśnie dzwoniłem do gościa powiedział ze nie obrotowa tylko stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz 4.5 t/rok, to potrzebujesz 12kW. Nie lepiej kupić porządny kocioł z papierami, bo przy podejściu Twojego majstra może wcale nie być droższy, a żaden urzędnik nie wlepi Ci nakazu wymiany za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak oscyluje około 14 może 15 kw . Wymiana palnika czemu nie  . Wydatek w sumę nie wielki . I tak bardziej stawiam na palnik drugi pod warunkiem że to jest koło tej mocy co pisalem na poczatku. Za dużego nie ma co brać . Z opcji dwa da się więcej wydysic mając wiertlo fi 6 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiercic wiecej otworów powietrznych :) poza tym jest bardziej prosty tj ma lepsze przejscie z kolana do talerza . Ekoenergia na tam taką przerwe , podejrzewam że jak by się coś mialo klinowac /koksowac to ten "zadzior" by szybko byl powyginany I uszkodzony . Tak czy siak moim moim zdaniem jeśli jest w rozsądnej mocy to palnik drugi będzie lepszym rozwiazaniem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr tu koszty 500 zlotych , esfałka sporo piecsetek wiecej wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładnie i dmuchawe już ma. No fakt 1tys by musiał dołożyć ale za to będzie bezproblemowo. Miałem zwykłą fajkę z pancerpola potem małego Batorego teraz SV i pali się najlepiej bez problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.