Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie o instalację CO


JanuszB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Mam prośbę o poradę. Muszę zainstalować kociołek u mojej siostry.

W tej chwili jest zamontowany zwykły kopciuch na instalacji grawitacyjnej z pompą obiegową, CWU na grawitacji bez pompy.

Dom ok. 200m2 słabo ocieplony. Instalacja rurowa w kotłowni 2", dalej 1 1/2"  itd. Mam do zamontowania kocioł na ekogroszek,

jakiś pleszewski, nie ma oznaczeń producenta, z rusztem awaryjnym wodnym. Sterownik kom-ster negros. Wyjścia z kotła 1 1/2".

Prosiłbym o ogólne porady, (potem zrobiłbym schemat i przedstawił do oceny) co do zastosowania zaworu mieszającego 3 lub 4 drożnego, i zachowania, bądź wymiany rur istniejących. 

Zależałoby mi na działaniu  instalacji też awaryjnie grawitacyjnym. No i ważna byłaby jak najmniej skomplikowana obsługa.

Instalacja jest otwarta, ze zbiornikiem na piętrze, niestety podłączonym do grzejnika w łazience, także muszę też ogarnąć ten temat, żeby było w zgodzie z prawem.

Licze na Państwa pomoc, do tej pory zrobiłem dwie kotłownie działające całkiem ok., również z Państwa pomocą, no ale to były nowe budowy,a ja już trochę z wypadłem z tematu.

Dziękuję z góry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.