Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wymieniać kocioł gazowy


kasiakapitol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Przymierzam się go gruntownego remontu mieszkania, w związku z tym zastanawiam się czy przy okazji nie zmienić kotła grzewcznego.
Obecny kocioł jest sprawny, nie mam wobec niego żadnych zarzutów, jednak po remoncie będzie zabudowany w kuchnii i jego wymiana stanie się problematyczna.
Moje mieszkanie to mieszkanie "środkowe" w bloku, blok został ocieplony, będę wymieniać okna.
Powierzchnia mieszkania to 82m2, mam miks ogrzewania podłogowego w kuchni i łazience z grzejnikami w salonie i pokojach.
Piec służy również do ogrzewanie ciepłej wody.
2 lata temu została wymieniona pompa w piecu, 
Piec który obecenie mam  to Vailant VUW PL 242/2-3 R2

Czy waszym zdaniem wymiana kotła jest ekonomicznie uzasadniona?

Będę bardzo wdzięczna za każdą radę i opinię!

93188360_818867571937080_8830902954752999424_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dopóki działa to nie ma raczej co wymieniać, jednak jak patrze na etykietę, to twój kocioł ma bardzo wysoką moc minimalną.. I tu nasuwa się pytanie, czy kocioł podczas grzania nie taktuje zbyt często? Jak wyglądają twoje rachunki? Jeśli taktuje często, to może mieć duży wpływ na rachunki. Jest jeszcze jedna kwestia: twój kocioł jest z otwartą komorą spalania(widać płomień)? Jeśli tak to wymiana może cię kosztować dosyć sporo, bo wtedy do wymiany będzie też rura spalinowa, gdyż teraz kupisz tylko kotły kondensacyjne z zamknięta komorą spalania,które powietrze do spalania pobierają z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Denddalf napisał:

twój kocioł jest z otwartą komorą spalania(widać płomień)?

To kocioł turbo czyli z zamkniętą komorą spalania, moc musi być wysoka ze względu na grzanie przepływowe CW

Najważniejsza sprawa - jak wygląda komin? - jest osobny do danego mieszkania?

I czy ma wkład ze stali?Skąd jest obecnie brane powietrze do spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Denddalf  bardzo trudne jest to pytanie o taktowanie:) nie mam pojęcia, za gaz płacę ok 80 zł miesiecznie, nie widać płomienia więc zakładam, że to zamknięta komora spalania

@jacek61  tak wydaje mi się, że piec ma ponad 10 lat

@sambor powietrze pochodzi z komina, co do wkładu kominowego dopytam sąsiada, wydaje mi się, że komin mam oddzielny
                    zakładam, że chodzi o wyższą efektywność kotła kondensacyjnego, który można by zastosować w przypadku spełnienia tych                     warunków?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o zasadność wymiany, bo może się okazać, że oszczędności wyniosą w porywach np. 200 zł na rok.

W dniu 16.04.2020 o 09:50, kasiakapitol napisał:

po remoncie będzie zabudowany w kuchnii i jego wymiana stanie się problematyczna

Musisz to zrobić tak, żeby wymiana była możliwa. Każde urządzenie może ulec awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rachunkach które płaci @kasiakapitol to 200 zł oszczędności na rok wydaje się sporo. Napisałem powyżej 10 lat bo tak zwykle robię sam ale jestem ciekaw z jaką długością profesjonalnego serwisu się spotkaliście w przypadku kotłów gazowych. 

Można zadzwonić do serwisu Vaillanta i o to spytać. Głównie dostępnośc części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.