Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobienie drzwiczek kotła


1gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwość w takich drzwiczkach kotła zamontowanie rozety bądź kierownicy powietrza wtórnego? Chodzi mi o drzwi te górne zasypowe. Otóż mam pewien ptroblem z kotłem, jest przewymiarowany. Zauwazylem, że dochodzi do miejscowego gotowania wody. Kocioł z rudztem wodnym. Gdy palę w nim i mam rozszczelnione górne drzwi to takiego efektu nie ma a przy okazji lepsze dopalanie spalin i dymu. Kocioł spalanie górne i palę od góry, ale w instrukcji jest napisane, aby rozpalić od dołu, no ale wtedy kupa dymu i smród i większe zużycie opału.

20200414_085818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem?

Wycinasz szlifierka w górnych drzwiach otwór powiedzmy 4×8 cm. Nad otworem wiercisz i gwintujesz otwór na śrubę do regulacji szczeliny fi 4 lub 5. Strugasz np. z blachy klapke .  

I jest.

Można bardziej finezyjnie ale to zależy od pomysłowości, kreatywności , możliwości oraz talentu.

Palenie od góry bez dopływu PW z klapki idzie dużo mniej sprawnie niż z taką klapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić gotowy element na Allegro KPW z rozetka kosztuje około150- 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.