Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler CWU grzałka bez wody w układzie


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

czas wyłączyć piec i grzać za pomocą grzałki w CWU . Pytanie jakie mam to czy można spuścić wodę z układu CO jak i z wężownicy w bojlerze i grzać wodę w cwu? Ewentualnie zakręcić zawory przed i za wężownicą i z układu spuścić wodę ? Pytam co bezpieczniejsze i czy można bo normalnie poza sezonem woda jest w układzie i nabite ciśnienie wstępne na naczyniu przeponowym , ale chce wymienić piec i za wczasu go już ewakuować z piwnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostawić zalaną wężownicę. Przed uruchomieniem nowego kotła opróżnisz wężownicę i zalejesz świeżą wodą cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie obawy, to moim zdaniem zostaw niewielką poduszkę powietrzną. Powietrze jest bardziej ściśliwe i lepiej kompensuje wzrost objętości, który i tak będzie niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się narobiło zamknąłem wcześniej oba zawory Teraz poleciałem je odkręcić masakrycznie ciężko każdy z osobna puścił słychać tylko uderzenie po rurach i ciśnienie , do tego po tej operacji zawory dziwnie lekko chodzą jak wcześniej z oporem . Najlepiej chyba zostawić wodę w układzie i tego nie ruszać , ciekawe czy się nic nie uszkodziło , ciśnienie na manometrze CO jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.