Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 3 klasa co z fantem zrobić


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do osób w temacie . Chcę wymienić 2 letni kocioł defro komfort eko pz r 30kw i nie wiem czy w obecnej sytuacji w kraju ( chodzi o ustawy anty-smogowe) mogę go bez obaw wystawić na jakiś portal aukcyjny ? Kocioł 2 lata mało używany zmuszony jestem zmienić , ponieważ zapotrzebowanie mam 12kw. , kocioł więcej w podtrzymaniu niż pracy w zime jeszcze jakoś szło wytrzymać ,ale tak jak teraz spada zapotrzebowanie na kilka kw to sam dym i niska temp spalin ,a w tej sytuacji szkoda pieca , komina i nerwów o marnowaniu opału nie wspomnę .

Tak jak pytałem mogę go wystawiać czy tylko gdzieś po znajomych pytać , ewentualnie forum ?

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie sprzedaż (/leasing/wypożyczenie/darowizna i co tam jeszcze Polak wymyśli) kotła poniżej 5. klasy jest zabroniona. Największe serwisy aukcyjne/ogłoszeniowe albo w ogóle nie pozwolą wystawić, albo usuną ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pomysł dobry . Nie wiem wgl jak w przypadku kotła wycenić jego wartość , ale po 2 lata użytkowania od 40% wartości chyba zacznę .

Jako nowy kocioł już wcześniej planowałem skamp-pv , teraz widziałem są opcje przyszłościowe z dołożeniem palnika pod pellet czy tez zapalarka do eko . Warto jeśli tak do do kiedy czekać na zakup takiego kotła , bo 20kv chyba niedostępny teraz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapotrzebowaniu 12 kW wystarczy PV-13 lub Skam Technix BIO 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisaliśmy Ci abyś tego CWU w ogóle nie wliczał. Za duży kocioł będzie Ci sprawiał problem w zimy jakie mamy teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 powinna być ok . Ten baniak non stop nie będzie pobieral mocy z kotla . A w tym czasie gdy on będzie nagrzany nie będzie co z tą mocą zrobić . W razie czego niech pieklorz podpowie Ci opcje ze zmiana rusztu na ten z większą ilością otworów .  

Wiem że taka możliwość w esfałce jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze wystawienie na mniejszych portalach z ogłoszeniami lokalnymi, gdzie nie sprawdzają tak dokładnie kto co wystawia i nie usuwają od razu ogłoszeń.

Na OLX w ogóle nie przechodzi takie ogłoszenie weryfikacji, ale na mniejszym portalu przeszło i kocioł zasypowy sprzedany że tak powiem lokalnie. Kolega mi mówił hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiałem tutaj go kiedyś na forum , ale  zerowy odzew ...  
Sam kombinowałem zmieniałem paniki z 35kw na 25kw , ale teraz postanowiłem zmienić piec , bo jest masakra . Dom mam duży ale 3/4 pomieszczeń skręcona na termostatach (18-20stopni) wiec zapotrzebowanie może być nawet deczko niższe niż w kalkulatorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ile to miało by kosztować, co jest na wyposażeniu,jaki ster, i podaj lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan będzie na pewno, nie jest łatwo zabezpieczyć kocioł tak, aby nigdzie woda nie wypływała albo sadza się nie wysypywała... Po rurkach chyba najlepsze rozwiązanie, jak masz schody to ze dwie szerokie deski, szerokie pasy i najlepiej kilku silnych chłopa i wyciągacie do góry :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.