Skocz do zawartości
michal1235

Viessmann Vitocell 100-W jak najbliżej ściany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bojler zamontowany w sposób, który uniemożliwia montaż drzwi do garażu. Nie byłoby tak gdyby przysunąć go do ściany. Mam w związku z tym pytanie:

Ile cm od ściany udaje Wam się Panowie instalatorzy z reguły montować taki bojler od ściany? U mnie to jest równo 17 cm pomiędzy ścianą a obudową zasobnika.

IMG_1535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od tego jak ustawisz bojler i jak wyprowadzisz rury. jak obrócisz o 90st to będzie przy ścianie, ale montaż bojera przy samych drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A o ile można by go przysunąć Twoim zdaniem gdyby zachować podłączenia umiejscowione z tyłu i przenieść pompę obiegu CWU. Czy dałoby się uzyskać mniej niż 10 cm od ściany?

Co do bojlera przy drzwiach to jest dom wg takiego projektu:

projekt-dom-pod-zlotokapem-7961f707d4907

tylko u mnie bojler jest pod samym kotłem, obok być nie może bo jest rozdzielacz ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tu decydują kształtki - pomierz je i będziesz widział , ja to bym spróbował odwrócić te śrubunki, ale ciężko będzie z kluczem podejść.

Jak chcesz koniecznie do ściany to będzie ciężko, pomyśl o obróceniu baniaka

Edytowane przez sambor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba będę obracał, tylko pytanie w którą stronę?

a) 90 stopni zgodnie z ruchem zegara wtedy podłączenia będę miał przy ścianie między domem a garażem

b) 90 stopni niezgodnie z ruchem zegara wtedy podłączenia będą na widoku.

Wersja b) byłaby chyba ciut łatwiejsza tyle, że pytanie "czy wypada" żeby króćce zasilania były "na widoku"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, michal1235 napisał:

"czy wypada" żeby króćce zasilania były "na widoku"?

Jak się o nie  nie będziesz potykał to co szkodzi?

Bardziej niewidoczne będą jak dasz kolanka 45st

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukałem w internecie ładnych kotłowni i zazwyczaj bojler miał przyłącza ukryte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kotłownia ma być po pierwsze bezpieczna, po drugie funkcjonalna.

A ładna to ma być żona lub córka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez gambi
      Moja kotłownia wygląda tak jak na zdjęciach poniżej. Mam kilka pytań odnośnie tejże kotłowni, szczególnie rozdzielacza. Do rozdzielacza podłączone są grzejniki i podłogówka. Do tego jest zbiornik na wodę i to naczynie wyrównawcze.  Mam kilka pytań, bo nie bardzo wiem jak działa taka rozdzielnia (wcześniej miałem kotłownię otwartą i dużo prostszą i wszystko było jasne). Jak widać na zdjęciu dwa obiegi z niebieską naklejką są jeszcze wyłączone, pod dwa grzejniki. Teraz jestem na etapie ich podłączania.
      1. Jak podłączę już grzejniki do rur, to jak puścić do nich wodę? Jak odkręcić te dwa obiegi żeby napełniły się wodą?
      2. Mam jeszcze dwa grzejniki łazienkowe, które chciałbym odkręcić i spuścić z nich wodę, bo kapie ze śrubunków. I pytanie czy da się zamknąć obieg z jednym i z drugim grzejnikiem, tak żeby nie spuszczać wody z całej instalacji? Tylko problem dodatkowy jest taki, że nie wiem które to grzejniki bo rozdzialacz nie jest opisany. Czy da się rozpoznać jakoś które to grzejniki?
      3. Jak widać na zdjęciu dwa rotametry są czarne, czy to mogą być te grzejniki łazienkowe? Kiedyś z jednego spuszczałem wodę i była czarna:P Czemu tylko dwa są czarne a nie wszystkie? (czy woda miesza się między poszczególnymi obiegami czy nie?).
      4. Jak bym chciał spuścić wodę z tej instalacji to gdzie jest spust wody? Czy przy tym zbiorniku na wodę pokazanym na foto (nr 3)? A gdzie jest miejsce do napełniania instalacji? (gdy dolewam wody to dotychczas dolewałem tym zaworem ktory zaznaczyłem na foto nr 2)
      5. Czy da się spuścić wodę tak zeby nie spuszczać wody z podłogówki?
      Z góry dzięki za pomoc.

• Przez bartek8612
      Proszę o opinie na temat tak jak w tytule oraz ewentualnie sprawdzonej alternatywy dla ww. kotła do budynku jednorodzinnego parter plus poddasze użytkowe razem 140 m2 ocieplenie elewacji grafit 15 lambda 0,32 storaka energooszczędna, ocieplenie piana. Pozdrawiam
    • Przez impo12
      Witam. Robię poddasze i chciałbym tam zamontować kaloryfer. Podłączyć go mogę do jednego z dwóch kaloryferów za ścianą. Moje pytanie brzmi czy mogę po prostu pociągnąć rurki o tej samej średnicy z któregoś kaloryfera? I czy ma to być połączenie równoległe czy szeregowe? Czy wysokość zamontowania ma znaczenie, z racji tego że w piecu jest pompa obiegowa i nie ma zadnego zbiornika wyrównawczego? Odległość nowego kaloryfera od któregoś z wspomnianych to około 5metrów.
    • Przez Wiksa83
      Witam, mam kłopot z kotłem Vitodens 050. Bardzo często piec wyłącza się podczas korzystania z ciepłej wody. Pojawia się błąd F1 i temperatura wody na piecu wyskazuje ponad 100 stopni. Trzeba poczekać do momentu jak temperatura spadnie po czym zresetować piec i wszystko wraca do normy. Sytuacja powtarza się często. Dodam, że serwis nie bardzo potrafi mi pomóc i zaproponował wymianę pompy obiegowej na sprawdzenie. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.