Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka głowice termostatyczną kupic?


pazdziochhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, więc Witam wszystkich :)

Tak jak to wynika z mojego opisu jest to stary dom drewniany po rodzicach mojej mamy, po remoncie gruntownym 15 lat temu, do 2019 r, służył jako dom letniskowy, w środku był klasyczny piec kaflowy, w największe mrozy grzał jak zły :) Niestety po śmierci ojca na początku 2019r, moja mama podjeła decyzję że chce tam mieszkac zamiast w bloku, tym bardziej że idzie na emeryture, obok ma siostre, córke i najważniejsze podwórko , las i rzeka, czego chciec więcej :). Więc od marca 2019 do grudnia dom był  przystosowywany do zamieszkania przez cały rok. Został dobudowany ganek murowany z miejsciem na kotłownie i służący jako wejscie do domu, został również wymieniony dach , wcześniej był to eternit.

Domek ma jakies 65 m2 +/- z gankiem, grzejniki w łazience, kuchni, oraz dwa w pokoju, dodatkowo jest 5 sekcji ogrzewania podłogowego, wyłaczając kuchnie, ponieważ, w kuchni jakieś 6 lat temu deski spruchniały, i była zrobiona wylewka oraz położone płytki podłogowe. Kotłownia została odpalona 30 pażdziernika 2019, na grzejnikach nie żadnych termostatów, jak trzeba więcej ciepła to sie odkreca na czuja :) więc chciałbym juz ostatecznie zamknąc temat ogrzewania, i szukam głowic programowalnych, aby w nocy obnizyc temperature, za dnia z automatu do góry. Podłogówka jest ustawiona na minimum ponieważ nikt tam aktualnie nie przebywał do marca, tylko na weekendy.  Ale i tak podłoga grzana na minimum jest cieplejsza niz w kuchni.  Dodam iż moja Mama nie lubi ciepła, ale grzejnik w kuchni i pokoju jest minimalnie odkrecony czasy czas. Piec od 30 Pażdziernika do zeszłego tygodnia spalił palete Lavy, chodził 24h na dobę. Dużo czy mało ? jakie są wasze doświadczenia

W przyszłym sezonie zapewne będe mocniej grzał podłogówką, ale potrzebuje kupic dwie głowice programowalne do kuchni oraz łazienki, wybór jest duży . Myślałem nad Honeywell ale jest tyle modeli że nie wiem co wybrac, może ktoś poleca coś innego w przystepnych cenach ?

Zdjęcie poglądowe domku w trakcie modernizacji

https://drive.google.com/file/d/1RPgt-VaSL__s_6yhBLjmYNXHVPk-ExI8/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1RPgt-VaSL__s_6yhBLjmYNXHVPk-ExI8/view?usp=sharing

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś domek i fajnie. Lepiej zrób zdjęcia zaworów na zasilaniu grzejnika. Jest masa typów, w zależności od producenta, oraz od przyłącza. Danfoss ma tzw. "Click", inne mogą mieć gwint M30 × 1,5. To, że masz np. pasujący gwint, nie znaczy, że są odpowiednie. Istotną rolę odgrywa długość wystającej iglicy zaworu. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, możesz nie nakręcić, bo iglica długa. Może być też tak, że nakręcisz, ale element w głowicy, nie dosięgnie iglicy. Producent może być i chiński. Takie montowałem i działają, bo to tylko elektronika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, termont napisał:

Opisałeś domek i fajnie. Lepiej zrób zdjęcia zaworów na zasilaniu grzejnika. Jest masa typów, w zależności od producenta, oraz od przyłącza. Danfoss ma tzw. "Click", inne mogą mieć gwint M30 × 1,5. To, że masz np. pasujący gwint, nie znaczy, że są odpowiednie. Istotną rolę odgrywa długość wystającej iglicy zaworu. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, możesz nie nakręcić, bo iglica długa. Może być też tak, że nakręcisz, ale element w głowicy, nie dosięgnie iglicy. Producent może być i chiński. Takie montowałem i działają, bo to tylko elektronika. 

Ciezko będzie mi stwierdzic jakie mam zawory, generlanie podłączenie grzejników mam od dołu, wychodzą ze śćiany, podczas remontu całą instalacja zostałą schowana za kartongipsy, wiec na górze grzejnika mam tylko taka wkładke grzejnikową który jest standradowo w grzejniku. Osoba która wieszała grzejniki mówi ze jest tam standardowy gwint, czyli zapewne M30 x1,5, wiekszosc głowic termostatycznych ma takie przejściówki w zestawach, więc nie rozumiem dlaczego akurat u mnie miało by nie pasowac :)

Tak wyglada  element którym reguluje temp . oraz wymiary bolca

https://zapodaj.net/9612c4e5d7e04.jpg.html

https://zapodaj.net/725d5e6eeb0c9.jpg.html

 

Napisałes producent moze byc Chinski, jakies konretne modele, firmy godne polecenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem "meros" elektronicznych

Dobre są.

To że jest np. gwint M30×1,5 nic nie znaczy. Trzeba sprawdzić, czy element wykonawczy głowicy kontaktował będzie się, z iglicą zaworu. Czasem może też wystawać za bardzo, wtedy głowicy nie nakręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest grzejnik aluminiowy Armatura GF500 a w nich montowane są wkładki  Honeywell M30x1,5 ze skokiem trzpienia 11,5 mm. Skoro myślałeś nad Honeywell, to chyba najlepsze wyjście. Ewentualnie szukaj ich odpowiedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.