Skocz do zawartości
d00lar

Buderus nowy gb72 ustawienia cwu?

Rekomendowane odpowiedzi

hey

wymieniłem piec na takiego buderusa

generalnie juz przejrzałem chyba z 30 tematów i myślę że ustawiania podłogówki / kaloryferów / krzywej a w sumie to 'prostej'  ogarnąłem

wiem juz tez ze mam za duży piec... cóż teraz już za późno ;)

natomiast nigdzie nie znalazłem info apropos CWU

mianowicie jak ustawić cwu aby było najoptymalniej kosztowo

temperatura to wiadomo... najważniejszy czynnik

ale czy np tryb eco serio się opłaca? w teorii powinno - piec rzadziej sie odpala ale na dłużej dla cwu bo włącza sie kiedy temp spadnie dopiero o 10 stopni tak?

ale co z np 'zwiększenie temp zasilania' dla cwu ? jak to wpływa na zużycie gazu ? czy lepiej dać np 30-35 stopni żeby jak już podgrzewa cwu to maksymalną możliwą temp i szybko to ogarnie z tym trybem turbo etc ? 

czy lepiej obniżyć na 10-15 stopni i analogicznie jak w wypadku ogrzewania będzie taniej bo mimo tego że podgrzewał będzie dłużej to wyjdzie taniej ?

domyślnie jest 20 albo tak mi ustawił instalator ?

wiadomo nie chcodzi mi o dokładne obliczenia ale +-

z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no nie wszyscy na raz ;)

Serio nikt nie wie ?;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustaw wartości na najmniejsze jakie ci odpowiadają.

Trudno wymysleć co ci odpowiada.

Ja coś tam ustawiłem, ale w praktyce musiałem podnieść temp cwu, bo miałem przygodę, że najpierw wzięliśmy jednocześnie prysznic i wannę, a potem trzecia osoba prysznic i.... ciepła woda się skończyła. Najpierw podniosłem z 50 do 55, a przy drugim takim przypadku z 55 na 60.

Więc najważniejsze są Twoje potrzeby...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez hyden
      Witam

Proszę o pomoc w doborze kotła

Dom z poddaszem użytkowym razem 130 m2 cała instalacja składa się z 9 grzejników stalowych płytowych.
      Przy obecnych zimach grzejniki na poddaszu prawie cały czas zakręcone.
      W tym sezonie spaliłem 2 tony węgla.
      Wymiennik 120L gamlet
       Byłem nastawiony na kocioł buderus gb 072 14 KW gdzie moc min to 2.9 
      Jednak cała instalacja powstaje przy dofinansowaniu miasta i miasto narzuca listę instalatorów, o dziwno nikt nie posiada autoryzacji buderus i mam problem.

6 instalatorów posiada de dietrech i wiekszosc z nich proponuje kocioł MCR3 evo gdzie moc minimalna to 6.1 
      https://dedietrich.pl/pliki/karty/www_main/pliki/karty/MCR3 EVO.pdf

I tak sie zastanawiam czy ta moc minimalna nie jest za duza jak duże moga byc rożnice w rachunkach co byście zrobili.
      na stronie ciepło właściwe srednia moc pokazuje mi 4 kw
      dzieki za pomoc  
    • Przez pawelrr13
      Witam,  posiadam piec gazowy Buderus GB072 24kw i do tego grupe pompową z dwoma obiegami. Sterowniki TECH i-1 + Tech i-1m na drugi obieg sa podlaczone do grupy tylko teraz pytanie czy jest mozliwa komunikacja pieca z tymi sterownikami. Dodam ze do pieca mam sterownik RC310.
    • Przez hrabia75
      Mam taki prolem. Po włączeniu kotła (gazowy kondensacyjny) słyszę (szczególnie nocą jest to bardzo słyszalne i wkurzające) głośny odgłos jakby ktoś uderzył w komin co 10 sekund. Następnie po kilku minutach ustaje. jak tylko kocioł się włączy lub wyłączy sytuacja się powtarza. Podczas tego zjawiska byłem  przy kotle i wydaje mi się że to jest odgłos komina tak jakby się stal się rozszerzała podczas podniesienia temperatury. Od razu powiem iż kocioł jest z zamkniętą komorą spalania a długość komina to około 2,5 m. 
      Kocioł ma 3 lata a te strzelania pojawiły się dopiero w tym tzn. trzecim sezonie.
    • Przez WojciechDudek
      Witam!
      Mam problem z temperaturą w zasobniku CWU. 
      Konkretnie: Kocioł Buderus Logamax GB122i 20TH. Zasobnik Galmet 140L. 
      Problem polega na tym, że kocioł podgrzewa wodę do zbyt wysokiej temperatury. Na termometrze analogowym, na zasobniku temperatura dochodzi do 70 stopni, podczas gdy ustawienie na kotle jest 45. Wg mnie albo jest zły czujnik, albo "nie styka" czy jak to tam nazwać (bo czujnik to taka blaszka pofalowana, która luźno leży w otworze w zasobniku).
      Chciałbym kupić porządny czujnik ale nie wiem jaki. Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam!

• Przez Dariusz1990
      Mam problem z piecem, pokrętło od sterowania temperaturą od grzejnikow, to pierwsze z lewej, czy ustawie na minimum albo na max to grzejniki są tak samo bardzo gorące , nie mogę ustawić żeby grzejniki były delikatnie ciepłe cały czas , ma ktoś pomysł dlaczego ?  I zegar od temperatury nie rusza się z miejsca 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.