Skocz do zawartości
d00lar

nowy gb72 ustawienia cwu?

Rekomendowane odpowiedzi

hey

wymieniłem piec na takiego buderusa

generalnie juz przejrzałem chyba z 30 tematów i myślę że ustawiania podłogówki / kaloryferów / krzywej a w sumie to 'prostej'  ogarnąłem

wiem juz tez ze mam za duży piec... cóż teraz już za późno ;)

natomiast nigdzie nie znalazłem info apropos CWU

mianowicie jak ustawić cwu aby było najoptymalniej kosztowo

temperatura to wiadomo... najważniejszy czynnik

ale czy np tryb eco serio się opłaca? w teorii powinno - piec rzadziej sie odpala ale na dłużej dla cwu bo włącza sie kiedy temp spadnie dopiero o 10 stopni tak?

ale co z np 'zwiększenie temp zasilania' dla cwu ? jak to wpływa na zużycie gazu ? czy lepiej dać np 30-35 stopni żeby jak już podgrzewa cwu to maksymalną możliwą temp i szybko to ogarnie z tym trybem turbo etc ? 

czy lepiej obniżyć na 10-15 stopni i analogicznie jak w wypadku ogrzewania będzie taniej bo mimo tego że podgrzewał będzie dłużej to wyjdzie taniej ?

domyślnie jest 20 albo tak mi ustawił instalator ?

wiadomo nie chcodzi mi o dokładne obliczenia ale +-

z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no nie wszyscy na raz ;)

Serio nikt nie wie ?;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustaw wartości na najmniejsze jakie ci odpowiadają.

Trudno wymysleć co ci odpowiada.

Ja coś tam ustawiłem, ale w praktyce musiałem podnieść temp cwu, bo miałem przygodę, że najpierw wzięliśmy jednocześnie prysznic i wannę, a potem trzecia osoba prysznic i.... ciepła woda się skończyła. Najpierw podniosłem z 50 do 55, a przy drugim takim przypadku z 55 na 60.

Więc najważniejsze są Twoje potrzeby...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydaje mi się ze moje potrzeby nie mają nic wspólnego z pytaniem jakie zadałem 

w tej chwili mam 47 stopni w opcji eco więc woda w bojlerze nie spada poniżej 37 nigdy i to jest dla mnie ok

ale pytałem jak to zrobić najekonomiczniej czyli lepiej mieć wyższą wartość na zwiększenie temp zasilania

czy mniejszą ?

czy ta econ to serio jest ekonomiczniejsza ? etc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej mieć niższą wartość zwiększenia temperatury zasilania - więcej kondensacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba niższa temperatura to więcej kondensacji? Ale przy ustawieniu cwu na 47 to choćby mieć temp zasilania ustawione tylko na 10 /15 = grzanie minimum do 57/62 = i tak chyba już brak uzysku z kondensacji prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez ZBYSZEK1954
      WITAM SERDECZNIE . USTAWIŁEM NA MODULE OBSŁUGOWYM NA ŚCIANIE  LOGAMATIC RC310 TEMPERATURĘ  21 STOPNI CELSJUSZA . PO JAKIMŚ CZASIE GRZANIA   WIDZĘ TEMPERATURĘ 24,5 STOPNIA CELSJUSZA. CO MAM  ZROBIĆ . JAK MAM USTAWIĆ KRZYWĄ GRZANIA. JAKIE MUSZE MIEĆ PARAMETRY. ZNAM SIĘ  SŁABO, POWOLI ZACZYNAM SIĘ UCZYĆ. . BARDZO DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ .PIEC POSIADAM BUDERUS GB072-24
    • Przez ZaKs
      Witam. 
      Posiadam pompę ciepła Buderus WLW 196i 8 AR i mam problem z CWU a mianowicie z wskazaniem prawidłowej temperatury a tym samym z odpowiednim sterowaniem grzaniem. Instalacja ma zewnętrzny zbiornik CWU i NIE posiadam zbiornika buforowego. Natomiast jak podglądam temperaturę w wartościach monitorowanych to mam informację:
      Temp zadana CWU 70 stopni (tak wysoko bo system szaleje i czasem mam ciepłą wodę a czasem nie)
      Temperatura CWU 61,6 stopni
      Temp zasobnika 27,3 stopnie ( i taka faktycznie jest w zbiorniku cwu :/ ) 

W aplikacji mobilnej też pokazuje że woda ma 61,6 stopnie. Na wykresach w tej aplikacji również pokazuje że woda jest cieplutka ale faktycznie ma 27,3 stopnia. (tak wskazuje "zegar" na zbiorniku)
      Nie mam pomysłu co jest nie tak i jak sobie z tym tematem poradzić. 
      Jakieś pomysły ? 
      W załączniku pare zdjęć.
      Pozdrawiam
      Artur

• Przez pelek944
      Witam
      Mam drobny problem ze swoim kotłem gazowym Buderus Logamax gb122i-24kh, jest to kocioł dwufunkcyjny i problem wygląda następująco:
      Występuje on wtedy gdy piec jest uruchomiony i ogrzewa dom a ktoś w tym czasie zaczyna używać C.W.U. Wiadomo że jest to kocioł dwufunkcyjny więc trzeba poczekać aż do kranu przyleci ciepła woda i tak się dzieje. Gdy zakręcę wodę piec po mniej więcej 30 sekundach wraca do trybu ogrzewania c.o. a gdy ponownie odkręcę wodę do kranu przylatuje kompletnie zimna woda która leci przez minutę i dopiero zaczyna lecieć ciepła. Problem ten nie występuje gdy kocioł nie ogrzewa domu w momencie poboru c.w.u. Wtedy wszystko działa tak jak powinno i ciepła woda jest momentalnie w kranie. Myślę że może to wynikać z tego że piec od razu po zakręceniu kranu przełącza się w tryb ogrzewania domu i po ponowym odkręceniu wody mija pewien czas na przełączenie się kotła w tryb ogrzewania CWU w którym do instalacji wpływa zimna nie ogrzana woda z wodociągu. Stąd moje pytanie. Czy w kotle który posiadam można opóźnić czas przełączania się między ogrzewaniem CO a CWU, a może macie jakieś inne pomysły co może być przyczyną takiego zachowania się kotła. 

Pozdrawiam

• Przez morgon
      Cześć Wam 
      Buderusa GB 062 + logamatic RC200 mam 4 lata ale tak naprawdę użytkuję go pierwszy sezon i nie bardzo rozumiem zasadę działania i ustawiania krzywej grzewczej. Jeżeli wyłączę wpływ pomieszczenia, to kocioł mieli i mieli i mieli.... a w domu zimno, co ciekawe na obniżenie mam ustawione 20.5 i tyle mniej więcej jest, natomiast ogrzewanie ustawię na 24 a w domu 21. Gdy zaś włączę wpływ pomieszczenia i ustawię 2 K, to kocioł fajnie podbija do max. zasilania, osiąga temp żądaną i się wyłącza. Czy nie powinien przypadkiem obniżyć zasilania i utrzymać temperaturę? Instalacja i mnie prosta. Kocioł- rozdzielacz- grzejniki. Rachunek za grudzień mam wyższy niż za listopad- grudzień razem wzięte, a temperatury zewnętrzne podobne

• Przez fantomek24
      Witam dom ma 100m2, góra i poddasze. Ról cały, w podglogówce, góry grzejniki plus łazienka połogówka. Sterów nic rc300, czujnik temp. Zew. Dom ocieplony 25cm. Wieczorem ok 23 jest temp. Na sterowniki 20.5 rano spada do 19.6 przy zewnętrznej ok -1st. Zużycia dobowego nie sprawdzałem. 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.