Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja wodna w małej łazience w bloku


Pawel8808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przyszedł czas na instalację wodną w remontowanej, małej łazience w bloku. Wymiar 1,5m x 2,5m. Instalację będę robił na zgrzewanym PP. Ogólnie pion wodny wykonany jest z rury 32mm. Od pionu będzie odchodził poziomy odcinek (woda zimna oraz ciepła - gazowy przepływowy podgrzewacz wody, całość na ścianie o długości 2,5m), a z niego odgałęzienia do wanny, umywalki, stelaża do WC, pralki oraz do kuchni, w której jest zlew oraz zmywarka. W układ wpięty przepływowy ogrzweacz gazowy. Czy poziomy odcinek od pionu głównego (woda ciepła i zimna) wykonać rurą PP 25mm, a odgałęzienia do punktów wodnych PP 20mm, czy całość robić PP 20mm? A może odcinek poziomy wody zimnej zrobić PP 25mm a wody ciepłej oraz odejścia do punktów PP 20mm? Całość mam zamiar robić na systemie Vesbo, woda ciepła stabi centro (wiadomo, odpowiedni gradownik do usunięcia wkładki alu mam) - ktoś miał z tym styczność? Jakieś opinie mile widziane. Na schemacie nie pokazałem instalacji wodnej do WC oraz pralki, tutaj nie mam wątpliwości, zastpsuję średnicę 20mm. W każdym razie na lewo od schematu jest kuchnia i wspomniane WC i pralka.
Pozdrawiam

download.jpeg-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.