Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, potrzebuję Waszej pomocy.

Mam założoną PV 6kW i mam spore nadwyżki prądu, a na drugi rok chcę założyć pompę ciepła powietrze/powietrze i do tego czasu chciałbym zbudować prosty kocioł elektryczny żeby zużyć wyprodukowaną nadwyżkę. Czy ktoś może mi pomóc zbudować prosty kocioł elektryczny o mocy ok 10kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat stary i pewnie dawno już rozwiązany. Taki kocioł elektryczny można kupić używany za 1500zł. Najdroższa rzecz w nim to zestaw grzałek za około 600zł. Często takie kotły wisiały w budynkach publicznych, i jak doprowadzono ogrzewanie miejskie to je demontowano.

 

Ja natomiast mam inne pytanie. Mam taki kocioł w domu. Kocioł ma zestaw grzałek 12kW. Mam termostat pokojowy. Model: Kospel ekco.l1n - 12z, piec z 2009 roku, kupiłem go używany.

Po krótce przypomnę jak kocioł działa. Ustawiona temperatura C.O to 45 stopni. Kocioł utrzymuje taką temperaturę w swoim układzie rur z jakąś tam histerezą. Kiedy termostat pokojowy poda sygnał, że w środku jest ciepło, to kocioł wyłącza grzałki a po jakimś czasie pompka przestaje działać. W taki sposób kocioł pobiera na 24h około 60kWh. 

Sęk w tym, że jak kocioł nie grzeje i nie pompuje wody, to grzejniki robią się zimne i w pomieszczeniu jest po jakimś czasie odczucie zimna.

 

Jak to zrobić, albo jaki sterownik dołożyć, żeby kocioł, kiedy termostat pokojowy poda info - jest ciepło, kocioł będzie miał ciągle włączoną pompkę ale będzie trzymał temp 30stopni (żeby nie wychładzać grzejników). Ma ktoś jakiś pomysł lub zrobił coś podobnego. Jestem elektrykiem, więc mogę to ogarnąć na przekaźnikach, stycznikach, ale może jest już gotowe rozwiązanie? Dołożenie drugiej płytki z takiego samego kotła ale z innymi nastawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij dtr albo rozkrec to i zrob dokumentację foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.