Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłosy strzelania komina


hrabia75

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki prolem. Po włączeniu kotła (gazowy kondensacyjny) słyszę (szczególnie nocą jest to bardzo słyszalne i wkurzające) głośny odgłos jakby ktoś uderzył w komin co 10 sekund. Następnie po kilku minutach ustaje. jak tylko kocioł się włączy lub wyłączy sytuacja się powtarza. Podczas tego zjawiska byłem  przy kotle i wydaje mi się że to jest odgłos komina tak jakby się stal się rozszerzała podczas podniesienia temperatury. Od razu powiem iż kocioł jest z zamkniętą komorą spalania a długość komina to około 2,5 m. 

Kocioł ma 3 lata a te strzelania pojawiły się dopiero w tym tzn. trzecim sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to nie brzmi jak zapłon (wybuch) w kominie tylko jak delikatne uderzenie jakiegoś metalowego przedmiotu i pojawia się po wygaśnięciu kotła lub podczas bardzo słabej pracy tzn. podtrzymaniu temperatury (z tego co zauważyłem w nocy - bo w dzień odgłosy są niezbyt głośne więc nie są uciążliwe). Rozmawiałem z serwisantem i powiedział że może to być odgłos sprężyn w kominie tzn. tych sprężyn które podtrzymują wewnętrzną rurę wyrzutu spalin. Kazał mi rozebrać komi i prysnąć wd40 na te sprężyny i że to powinno pomóc.

W tym czasie serwisanci nie jeżdżą w obawie przed wirusem więc muszę sobie sam z tym poradzić, ale nie chcę tego rozgrzebywać jak nie mam pewności. Czy może  ktoś się spotkał z takim przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.