Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cyrkulacja ciepłej wody nie działa


markus3065

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  mam problem z cyrkulacją ciepłe wody, a mianowicie niby wszystko jest ok czyli pompka chodzi zawór zwrotny jest wszystko w dobrym kierunku, a na ciepłą wodę trzeba długo czekać. Rura przy zaworze zwrotnym jest zimna. Układ składa się z kotła gazowego termet ecocondens gold plus zasobnika termet oraz pompki diamond art.6. Załącza zdjęcia instalacji.

 

zdj1.jpg

zdj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia pompy czy nie wyzionęła duch, bo jest źle zamontowana, wirnik pompy powinie być ustawiony poziomo, to i tak trzeba będzie przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr.1 to będzie redukcji 3/4gw-1/2gw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu pokazanym strzałką trójnik i odpowietrznik oraz zawór zwrotny za pompę. I po kłopocie... :)

image.png.b12a8e0abb1e237ad1c171f47de67b95.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Będę się upierać, że pompa jest w złej pozycji. Po prawej jest pionowa rura cyrkulacyjna i tam winna się znajdować. Zawór zwrotny także powinien być za pompą aby nie kawitowała. Odpowietrznik automatyczny wskazany, bez niego pompa w tym ukłdzie będzie się stale zapowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pompa jest w złej pozycji. Wirnik musi być poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Digitrax napisał:

Będę się upierać, że pompa jest w złej pozycji. Po prawej jest pionowa rura cyrkulacyjna i tam winna się znajdować. Zawór zwrotny także powinien być za pompą aby nie kawitowała. Odpowietrznik automatyczny wskazany, bez niego pompa w tym ukłdzie będzie się stale zapowietrzać.

 

28 minut temu, gmaj22 napisał:

Potwierdzam, pompa jest w złej pozycji. Wirnik musi być poziomo.

Z instrukcji dla tych, którzy jej nie czytali, ale wiedzą "lepiej"

 

Natomiast który z odpowietrzników auto jest dopuszczony do kontaktu z ciepłą wodą użytkową ( ma atest higieniczny)?

diamond montaż.jpg

montaż w instalacji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę uderzyć się w piersi, że tej grafiki (pierwszej z lewej) nie widziałem. Generalne zalecenie jest, że wał wirnika powinien być poziomo.

Grundfos np. nie zaleca takiego montażu:

pobrane.jpeg.cb56666b9773b98ee2dc5fd66d459581.jpeg

Pewnie zależy to od typu wirnika i silnika.

Natomiast odpowietrzników z atestem PZH jest wiele.

Pierwszy z brzegu:

https://onninen.pl/pl-PL/plywakowy-odpowietrznik-automatyczny-hyvent-dn10-z-zaworem-stopowym-1-2-242-5072-021-taconova,HCP642

Może nie wiem "lepiej", a jedynie "inaczej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu w kolejności licząc od zasobnika powinien być zaw odcinający, zaw bezpieczeństwa, naczynie przeponowe i dopiero zawór zwrotny i drugi zaw odcinający.

Ten zaw odcinający przy samym zasobniku powinien być zabezpieczony przed przypadkowym zamknięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widze na pitnej żadnych zaworów oprócz na rurze cyrkulacji  . @markus3065 zrób jeszcze zdjęcia instalacji zimnej i ciepłej wody pitnej ,

@sambor myślę że zawór z motylkiem to nie tak łatwo zamknąć przypadkowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.