Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LAZAR SMARTFIRE 22KW 240L. pytania o ustawienia.. Problem z zadana wartością sondy lambda


piaskowskiwaldemar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie....  Posiadam 22kw od czerwca. Dom 200 metrów.. Spaliłem 3.700kg od września do końca października od termostatu palone od listopada do tydzień temu na nie od termostatu a z obniżeniem mieszacza od termostatu... W domu cały sezon 23.1stopnia. Nie wiem czy to dużo czy normalnie to spalanie... W sumie zimy nie było... Eneralnie chodzi mi o tlen nigdy nie doszedłem do tego tematu żeby było blisko zadanej.... W większości na 30% mocy kocioł pracuje i jest wtedy 12.5 zadana a u nie w granicach 15do 16 jest.... Co mogę zmienić... Przestawiałem minimalna moc nadmuchu.... Było 25, 24,23,22,21,20,19,18 % nic nie zmieniło w tej kwestii... Regulowałem otwory w dyszach większe i mniejsze i nic nie dawało.... Co może być powodem.... Parę osób powiedziało nie szczelność kotła ciągnie lewe powietrze.... Gdzie tego szukać? Przecież w fabryce go składali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piaskowskiwaldemar napisał:

W większości na 30% mocy kocioł pracuje i jest wtedy 12.5 zadana a u nie w granicach 15do 16 jest.... Co mogę zmienić..

zwiększyć temp spalania(temp. komory spalania.) kisisz ogień i pomimo ograniczania ilości powietrza proces spalania ma za niska temp i nie spala wszystkiego. Daj większy nadmuch i więcej paliwa tak aby podnieść temp. spalania, wtedy spadnie ilość tlenu w spalinach. Ustaw tak ilośc paliwa, aby kocioł miał te ok 7kW na 30% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Na tą chwilę mam 22% minimalny nadmuch wentylatora na 30% mocy mam 4sekundy podawanie i 50 sekund przerwy jak miałem 44s przerwę w oryginale nic to nie dawało itak był za duży tlen a muszę mieć taką przerwę teraz 50 Bo itak w granicach 70 temp kotła pracuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.