Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weryfikacja układu mieszającego do kotła CO


bronek19991

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pewną zagwozdkę związaną z połączeniem układu mieszającego wody z powrotu instalacji do kotła co.
Na załączonym rysunku kolorem czerwonym oznaczyłem prawidłowy kierunek (tak mi się wydaje) ciepłej wody z kotła na instalację i powrotu. Kolorem pomarańczowym zaznaczyłem obieg wody kotłowej do mieszania (tu się mogę mylić, nie jestem tego pewien).

Zawór trójdrogowy będzie sterował dopływem ciepłej wody na powrót instalacji, żeby woda na wejściu do pieca miała temperaturę 45-48 stopni Celsjusza. W chwili obecnej jest sterowanie ręczne, ale ma być dołączony siłownik. Kolor niebieski połączenie układu z zaworem bezpieczeństwa DBV-1.

Gdy sprawdziłem w jakich pozycjach przepuszcza wodę zawór trójdrogowy mam pewne wątpliwości co do działania układu.
Gdy skręcę zawór do pozycji 0 (zero) to przepływ wody jest zgodny z P1.
Gdy zawór znajduje się w pozycji 5 (max) to przepływ wody jest zgodny z P2.
Gdy zawór znajduje się w pozycji 1 to delikatnie robi się szczelina w kierunku P3.

Uważam, że zawór gdy znajduje się w pozycji 5 (max) powinien wymuszać przepływ zgodnie z kierunkiem P2, natomiast w pozycji 0 (zero) powinien wymuszać przepływ zgodnie z kierunkiem P3.

W przypadku pozycji P1 mam zablokowane wyjście ciepłej wody na instalację, a w przypadku P2 cała gorąca woda idzie na powrót. 

Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.