Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od 1 kwietnia wzrośnie stawka VAT za drewno opałowe z 8% na 23%.


jameess

Rekomendowane odpowiedzi

Na pellet już jest 23%. Reszta nie będzie miała z tym nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak firma "Sprzedaż drewna kominkowego" zakupi towar z przedziału 23% to będzie sprzedawać z VAT 23% inaczej może zostać pociągnięta do odpowiedzialności z umyślne działanie na szkodę spółki. Przepis o VAT mówi wyraźnie stawka 8% obowiązuje na drewno przeznaczone na cele opałowe. Wg. mnie US sprytnie wykorzystał  tu lukę w przepisach uznając pellet za produkt wysoko przetworzony. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno opałowe 8% a zrzyny, ścinki, wióry i trocina 23% i gdyby jakiemu kolwiek rządowi zależało na ekologii to 8% było by również na biomasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy mieli Polski rząd a nie bandę okupantów i lokajów obcej finansjery oskubujących obywateli na każdym kroku to może by było 8%

No ale niech ciemnogród dalej głosuje tak jak dotychczas, odpłacą się im podatkami i obowiązkowymi hołdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz telewizję, włącz myślenie. 

Jak rząd sprzedaje nierentowne spółki to źle, bo prywatyzacja to zło. Jak odkupuje to co się nie opłaca i za Twoje pieniądze utrzymuje to jest w porządku, bo polskie. Takim właśnie straszeniem obecny rząd wygrał wybory i wygra też następne bo to prawdziwi Polacy a poprzednicy to złodzieje na usługach obcych państw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Takim właśnie straszeniem obecny rząd wygrał wybory i wygra też następne bo to prawdziwi Polacy a poprzednicy to złodzieje na usługach obcych państw. 

Zgadzam się. Do tego dochodzi jeszcze ta narracja zwolenników dobrej zmiany powtarzana jak mantra: "wcześniej u władzy byli złodzieje - niech uczciwi się teraz nachapią".  Albo : " i tamci kradli i ci kradną, ale Ci przynajmniej się dzielą". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@eliks@cezar76

Tu nawet nie chodzi o narrację czy o straszenie-chociaż w tym drugim to poprzednicy są teraz mistrzami.

Tutaj chodzi o to,że nikt nic konkretnego nie ma do zaoferowania a obecny cyrk w UE świadczy jedynie o tym kto na czyich usługach jest.

Tamci mieli 8 lat,więc mogli coś zmienić i nie przypominam sobie by ktoś robił taki cyrk w UE jaki jest teraz.

I te expose MKB to tragedia,ale przynajmniej widać jak oni myślą.

A tak nawiasem mówiąc

5 godzin temu, eliks napisał:

Jak rząd sprzedaje nierentowne spółki to źle,

Poprzedni rząd sprzedawał wszystko jak leci,nawet LOT miał zostać sprzedany.Już nie przeszkadza nikomu grabież pieniędzy z OFE itd.

Z resztą nie ma co się spinać na forum.Każdy ma swój rozum i chyba wie co robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz właśnie slogany z TVP.  Mówisz o grabieży z OFE, to teraz co robi PiS? Dokładnie to samo, ale w większej skali. Mam pracę bezpośrednio związana z samorządem i powiem Ci że nigdy (od 2002r jak liznąłem ten temat) nie było takiego kolesiostwa, takich układów jak teraz. Samorządy niezwiązane w żaden sposób z PiS są pomijane w dotacjach, dofinansowaniach począwszy od remontu dróg na PFRONie skończywszy. Ja widziałem co się działo jak wchodziła dobra zmiana, jak przyjmowano ludzi bez kompetencji byle tylko nie byli związani z PO. Czystki wykonane szybko, skutecznie i bez skrupułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki ze towarzystwo u koryta i powiazani chca wygodnie żyć kosztem reszty spoleczenstwa.

Toś jak wpływy do budżetu sie zwiekszaja to dobrze, tylko te banknoty coraz mniej warte i coraz wiecej trza ich oddać na gminne obowiazki.

Na powaznie mowiac koszt opału wzgledem innych kosztow utrzymania domu staje sie naprawde marginalny. W ciągu kilku lat z 50% do obecnych 30%. Strach pomyslec czym poprawią nam jakosc zycia po smieciach, wodzie, sciekach i prądzie. Tylko kataster zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eliks napisał:

Powtarzasz właśnie slogany z TVP

Kolego,nie mam Polskiej tv,nie oglądam jej.Wiedzę czerpię z niezależnych kanałów w przeciwieństwie do Ciebie-TVN

Piszesz o układach? Skoro nadal pracujesz gdzie pracujesz a krytykujesz obecną władzę to chyba jednak nie ma tych "układów" bo byś już tam nie pracował...

A czystki są i były zawsze zaraz po zmianie władzy-dziwi Cię to? Mnie nie.

Podejrzewam,że o wielu rzeczach nie wiesz,ale to nie forum  o polityce by o tym dyskutować.

I przypominam Ci,że władza jaka by nie była została wybrana w demokratycznych wyborach-wiem,pewnie były podrobione:)

Poczytaj o tym co dzieje się we Francji czy w innych państwach Europy-tam to mają powody by kwiczeć w UE a mimo to tego nie robią.

Otwórz oczy,nikt Ci nic za darmo nie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów ani nie sugeruj mi co oglądam skoro się nie znamy. Wiesz, samorząd i wybory samorządowe na szczęście rządzą się swoimi prawami i nawet jeśli u nas wygrywa PiS w przewadze 65/35% to w radzie mamy 11 niezależnych vs 4 z PiSu. Układy zawsze były, masz rację, ale jak już pisałem, nigdy w tak bezczelnym stopniu. To samo tyczy się czystek, ja teraz nie mówię o ludziach związanych bezpośrednio z partią rządząca, ale tych na szczeblu najniższym, nie mających na rzeczy większego wpływu, ale przecież robili z PO, to teraz weźmy kogoś swojego. 

Również zrobiono porządek w TVP której nie oglądasz, wyrzucono osoby które już 5 różnych rządów przeżyły i nikomu nie przeszkadzały, póki nie przyszła dobra zmiana. 

Ale masz rację, nie ma co się sprzeczać i dyskutować z kimś kto siedzi za granicą, takim właśnie jest najprościej mówić że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eliks napisał:

Układy zawsze były, masz rację, ale jak już pisałem, nigdy w tak bezczelnym stopniu

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.U Ciebie może być tak jak piszesz a u kogoś innego zupełnie inaczej.

3 minuty temu, eliks napisał:

Również zrobiono porządek w TVP której nie oglądasz, wyrzucono osoby które już 5 różnych rządów przeżyły i nikomu nie przeszkadzały, póki nie przyszła dobra zmiana.

Kolego,tutaj się nie zgadzam.

TVP zawsze było swego rodzaju tubą propagandowa.Za czasów PO to właśnie ta stacja zapraszała przede wszystkim polityków PO,potem innych partii a na końcu PiS.W siecie pewnie znajdziesz informację ile czasu antenowego TVP poświęcało się na daną partię.

O wielu rzeczach się nie mówiło bo nie miał kto o tym mówić-TVP,TVN,Polsat piali jednym głosem.

Teraz jest podział-TVN,TVP 

10 minut temu, eliks napisał:

Ale masz rację, nie ma co się sprzeczać i dyskutować z kimś kto siedzi za granicą, takim właśnie jest najprościej mówić że jest dobrze.

Ja nic takiego nie napisałem.Nie obstaje za żadną opcją polityczną stąd moje trzeźwe myślenie.A to,że obecnie nie mieszkam w PL nie ma żadnego znaczenia bo mam taki sam wpływ na to co dzieje się w PL jak Ty tyle,że ja jestem świadomy tego co widzę,Ty natomiast jak widzę nie.O wielu rzeczach jak widać nie wiesz,ale tak jak pisałem to nie forum o polityce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Otwórz oczy,nikt Ci nic za darmo nie da:)

No widzisz. 500+ jest dawany za darmo, każdemu po równo, czy ktoś pracuje i płaci podatki, czy też nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

No widzisz. 500+ jest dawany za darmo, każdemu po równo, czy ktoś pracuje i płaci podatki, czy też nie. 

Każdy płaci podatki.

Każdy wyciąga ręce po pieniądze,które mu się należą (pracodawca,pracownik czy bezrobotny).Ja nie biorę 500+ bo tu gdzie jestem nie ma czegoś takiego :) ,ale jakoś mnie to nie boli,że ktoś dostaje tą kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

No i te wszystkie programy socjalne  powinny być tak skonstruowane by zachęcały do pracy,ale też by nie były skierowany jedynie do jednej grupy ludzi.

Teraz jest jak jest i nie można mieć pretensji do korzystających z tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jamjestcichy napisał:

No i te wszystkie programy socjalne  powinny być tak skonstruowane by zachęcały do pracy,ale też by nie były skierowany jedynie do jednej grupy ludzi.

Zgadzam się w pełnej rozciągłości. 

2 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

Teraz jest jak jest i nie można mieć pretensji do korzystających z tego programu.

Ja do korzystających pretensji nie mam. Mam żal do tych, którzy tymi pieniędzmi rozporządzają, ponieważ te pieniądze nie są ich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,to racja.

Każdy z Nas składa się na wszelakiego rodzaju programy finansowania/socjalne tyle,że jeden da więcej (pracujący) a drugi w zasadzie wcale (bezrobotny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę prawda boli na temat bandy popisowej z przystawkami i mediów reżimowych i gadzinowych.

Niech żyje Konfederacja ! Trzeba mówić jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 4.03.2020 o 19:18, eliks napisał:

Drewno opałowe 8% a zrzyny, ścinki, wióry i trocina 23% i gdyby jakiemu kolwiek rządowi zależało na ekologii to 8% było by również na biomasę.

Podnieśli Vat na drewno opałowe do 23% . To teraz najwyższy czas obniżyć Wat na biomasę do 8% . Ma być podobno ekologicznie . Czy jakiś mądry polityk jest w tym Rządzie czy nie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Biomasa jako źródło odnawialne powinna dostać niższy VAT, jeśli komuś zależało by na ekologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwo być nie może; na ekologi też trzeba umieć robić biznesy. Tylko że ekologia nie idzie w parze z doktryną tego społeczeństwa. Wszak w piśmie mają napisane bierzcie z tego wszyscy i czyńcie sobie ziemię poddaną.

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.