Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa dmuchawa i podajnik


dobras93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z piecem galmet z podajnikiem 12KW. Gdy temperatura spada na piecu poniżej 55 stopni przestaje działać podajnik i dmuchawa. Gdy piec mi zgasł i próbowałem to rozpalić to też zaczęło działać gdy temperatura dopiero osiągnęła 55 stopni i na początku jeszcze dziwnie przerywa. Dodam że komputer pokazuje że i dmuchawa i podajnik pracują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł nie osiąga zadanej temperatury w okreslonym czasie to przechodzi w tryb wygaszania  .Można ten czas wygaszania ustawić w sterowniku albo spróbować przestawić właczenie pompy obiegowej np na wartosć w oklice zadanej temperatury np 55st  .Rozumie że  podawanie czas przerwa nadmuch to jest ok i opał się nie zawiesza w zbiorniku np paląc miałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w trybie ręcznym rozpalanie  sterownik pokazuje że działa dmuchawa i podajnik a fizycznie nie działa nie pojawia się napięcie sterowania na przewodach zasilających dmuchawę i podajnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Komputer pokazuje że wszystko działa A fizycznie nie. W trybie automatycznym również. Dopiero jak osiągnie temperaturę 55 stopni. Mam na piecu ustawiona temperaturę teraz 70 stopni bo jak zalacza mi się pompka od wody to temperatura potrafi spaść poniżej 55 i wtedy gaśnie na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ze względu na dobór nieodpowiednich parametrów użytkownik stracił kontrolę nad procesem spalania lub regulator pracuje nieprawidłowo, to należy przywrócić nastawy fabryczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest sterownik  dokładnie typ model , samo wyłączenie z prądu nie przywraca ustawień fabrycznych .Jest czujnik kosza zasypowego? Na jaką temperaturę ustawiona jest pompa CO a na jaką temperatura zadana kotła ,spróbuj ustawić załączenie pompy CO tak żeby szybciej się załączyła od zadanej na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.