Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik skzp-02 Problem z ochroną powrotu


h-kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie sterownika Timel skzp-02 wgrałem najnowszy firmware do sterownika i nie działa mi ochrona powrotu. Pytanie brzmi jakie warunki musi spełniać instalacja żeby poprawnie działała ochrona powrotu ponieważ wyświetla mi się wykrzyknik jak na zdjęciu a modulacja stoi w miejscu? Piec Malina 15kW, 8 lat instalacja bez zaworów 3D oraz 4D jedna pompka na wszystko. Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam forumowiczów.

IMG_20200228_211058 (1).jpg

Z góry przepraszam ale nigdy nie pisałem na żadnych forach i nie wiem czy dobrze zamieściłem to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz zaworów 3D , lub 4D  ze sterowaniem elektrycznym, to niby jak sterownik ma zapewnić odpowiednią temperaturę powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często masz taką delte ( różnica pomiędzy wejściem a wyjściem wody z kotla ) ?

Na foto jest bliksko 6 stopni :) A to już dobrze jest i mozna smialo zapomnieć o ochronie powrotu . Co innego zadana . Tu majac termostaty ( jesli je masz) podniósł bym ją powyżej 50 stopni .  I tyle . Bazując na foto nie ma powodu do stosowania ochrony powrotu . To że ten ster wymaga często przeróbek instalacji nie oznacza że zawsze trzeba to robic :) .  Delta 6 stopni jest jak najbardziej dobra , tym bardziej na tak prostej instalacji . 

Wrzuć jeszcze foto wykresu , z 6 i 12 godzin zobaczymy czy masz zalewanie kotla zimną woda czy jest w miare plasko . Góry i doliny temperatury kotla oznaczaja cykliczne naplywy zimnego powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zaworu xD, ani pompy kotłowej, to sterownik nie zapewni ochrony powrotu, bo instalacja nie daje mu narzędzi, aby to zrobić. Wyłącz ochronę powrotu, bo w takim przypadku, wyświetlany jest tylko wykrzyknik i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

Skoro nie ma zaworu xD, ani pompy kotłowej, to sterownik nie zapewni ochrony powrotu, bo instalacja nie daje mu narzędzi, aby to zrobić. Wyłącz ochronę powrotu, bo w takim przypadku, wyświetlany jest tylko wykrzyknik i nic poza tym.

Liczyłem na Twoją podpowiedź ponieważ oglądałem Twój film na YT z pokazówką jak to działa. Bardzo dziękuję wszystko jasne. 

 

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Wrzuć jeszcze foto wykresu , z 6 i 12 godzin zobaczymy czy masz zalewanie kotla zimną woda czy jest w miare plasko . Góry i doliny temperatury kotla oznaczaja cykliczne naplywy zimnego powrotu.

Jest płaski jak stół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostaje wierzyć na słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.