Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł drew met


01Jacek01

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam posiadam kocioł drew met 13.5 kw na ekogroszek który ogrzewa 115m2 użytkowe. Instalacja zrobiona w pex  brak zaworu 4d, tylko grzejniki z  głowica termostatyczna. Pięć ustawiony na 50 stopni zadania ze względu na samo ogrzewanie domu ponieważ jeszcze nie jest zamieszkały. Bojler obecny lecz nie załączony. Kocioł dochodzi do 50 stopni i wyłącza się nadmuchowe i wtedy temperatura stopniowo rośnie do 68-69 stopni. Głowice ustawione na kreskę przed 3. 

Ustawienia 

Podawanie 9s

Przerwa 41s

Dmuchawa 45%

Histeryza 0.1

W podtrzymania podawanie 8s co 15min Przedmuch 5s co 30min

Czy ktoś orientuje się dlaczego kocioł tak przebija temperaturę zadania, czy może to wina ustawień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To normalne. Zbyt duza ustawiona moc palnika albo brak odbioru z kotla. A te 50 stopni zadanej to skoryguj w najblizszej przyszlosci. Za 5 lat bedziesz mial durszlak z wymiannika i bedzie sie tylko nadawal do cedzenia makaronu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 godziny temu, 01Jacek01 napisał:

Pompę mam na 3 bieg. Teraz zrobiłem nadmuch na 35% i zobaczymy

Po co na 3? Miales wyraznie zmniejszyc moc palnika a nie nadmuch o 5%. Co to za instalacja? Grzejniki czy podlogowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na niedokładnie zamontowany czujnik temperatury kotła

Kocioł jest nowy a więc gwarancja zobowiązuje - radzę skontaktować się z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 godziny temu, 01Jacek01 napisał:

Same grzejniki

Co prawda mistrzem w kwestii instalacji nie jestem. Ale 26°C na powrocie? To smierc dla kotla.  Nie widze tez zadnego mieszacza. Kto to podlaczal( projektowal) ?

EDIT.:Jezeli w ten sposob bedziesz eksploatowal kociol to  za piec lat moze wygladac jak ponizej. Przypadek z forum.

 

Skorodowany kociol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CWU trochę blisko rury kominowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.