Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stary komin z uskokiem i wkład


Jozefg1

Rekomendowane odpowiedzi

 Pytanie do praktyków:

Komin mam ceglany, stara poniemiecka cegła. Dotąd nie wstawiałem żadnych wkładów ale do kondensacyjnego będę musiał chyba...

Jest jedna trudność - nie mam żadnego prostego komina tylko z uskokiem czyli ze skosem

Przy przekroju 12x12cm nie dam rady przepchać rury 80/100 czy 60/100...  wysokość komina 12 metrów.

Mogę próbować 60mm plastikową, powinna dać się ugiąć bo blaszana chyba się nie da - a może? Dla mocy 15kW fi=60 powinno wystarczyć na spaliny?

Albo pozostaje elastyczna spiro ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem... :( 

Proszę o jakieś podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem uskok od stropu w piwnicy, dlatego trzeba było pruć z góry na dół żeby włożyć wkład. Potem cegiełki, zaprawa i po temacie, to nie jest jakaś wielka robota. Ale ja robiłem pod pelet więc nie miałem wyjścia, musiałem to "wyprostować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks  - Z tym może być problem bo uskok jest wysoko.

Załamanie 2 metry od góry a potem drugie 3 metry niżej , poniżej ~7 metrów już prosto.... (razem 12 mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, u mnie było tylko jedno, tak ma większość na osiedlu, takie starodawne RCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeciągnąć spiro, są dostępne z kwasówki, przeciągnąć, nie przepchnąć, najpierw linka potem delikatnie wciągasz rurę, nic więcej do głowy mi nie przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa, świetna w przypadkach awaryjnych ale nie sądzę żeby powłoka alu długo wytrzymała agresywne spaliny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Widzę, że grzejesz gazem i węglem? To jest jeden komin do dwóch kotłów?  Jeżeli to komin tylko do gazowego, to powiem Ci, że u sąsiada ( a będzie to jakieś 20 lat wstecz) montowali taki rękaw. Nie widziałem, aby ktoś przez te lata grzebał coś na dachu przy kominie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam dwa kotły ale każdy kocioł ma swój "luft" - jak mówią starzy kominiarze.  Wentylacja też osobna

 

W dniu 9.02.2020 o 10:23, Trener40 napisał:

powiem Ci, że u sąsiada ( a będzie to jakieś 20 lat wstecz) montowali taki rękaw. Nie widziałem, aby ktoś przez te lata grzebał coś na dachu przy kominie. 

 To ciekawe co tam po 20 latach zostało z tego rękawa.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.