Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Z Pleszewa Plusy - Minusy


Rekomendowane odpowiedzi

kotły z pleszewa to chyba najeprze kotły na rynku ,jakieś dziwne opinie o tych kotłach spowowdowane sa tym że za dobrych czasów były to kotły tylnokanałowe a ludzie palili mokrym miałem i najlepiej na 35st bo za goraco było w domu a po drugie na rynku sa setki tysiecy kotłow i jak sie dwa popsują to zaraz w necie bo pleszewskie g.........i.......i td ,a generalnie kocioł pleszewski to min 5-6mm blacha ze spradzonych zródeł i sydtem kanałowy górny co sprawia ze nia ma mozliwosci kondensacji spalin ,jedynym niewypałem pleszewskim co moge swiadomie powiedziec sa kotły typu uks i podobne czyli tylnokanałowe

jedno jest pewne tam kiedyc na jednym certyfikacie kilkadziesiąt producentów robi ten sam kocioł no prawie ten sam (wiadomo)i przynajmniej wiadomo ze sprawnosc i moc z kazdego metra kotła jest prawdziwa a nie jak w przypadku kotłow marketowych gdzie z 2,5m kotła wyciaga sie 30kW hihihihihihi koń by sie usmiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuje się ,że w okręgu pleszewskim jest ponad 100 producentów pieców (inne szacunki mówią o 400 zakładach). Można przypuszczać ,że większość z nich powstała na bazie Fabryki Kotłów i konstrukcji metalowych Ekomet, powstałej w latach 50-tych. Jest to najstarszy zakład w Pleszewie produkujący kotły CO. Następnie pracownicy lub ich rodziny otwierali swoje zakłady kotlarskie.

I tak według mnie największe zaufanie można mieć do firm najstarszych, dla których dobre imię i renoma jest cenniejsza od pieniędzy (czytaj oszczędności na materiale). Do wspomnianego tu już Ekometu zaliczyłbym firmy Tilgner, Dziubarczyk, Sekom, Kotłomet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i troche więcej opini.

Ja znalazłem kolejnego producenta ( dziś zamawiam piec) Pan Markiewicz.

W okolicy mojej ( okolice Gorzowa ) dużo osób ma jego piece, dwóch instalatorów zachwala wykonanie, praktyczne rozwiązania.

W rozmowie konkrety. dobrał mi kocioł do gabarytów domu (250 mkw). dopytał o niby prozaiczne sprawy jak stronę otwierania drzwiczek, kotłownie, paliwo ( czym będe palił najczęsciej itd.). deklaruje sie że ruszty i część paleniskową robi z 6 blachy a reszta 4,5 do 5 - zobaczymy.

Ja kupuje a o wrażeniach napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem pojęcie KOTŁY z PLESZEWA jest nieco niewyraźne i dla niewtajemniczonych może okazać się złą drogą przy wyborze. W okolicy Pleszewa ( w samym powiecie) jest zarejestrowanych legalnie koło 170 firm które we wpisie o swojej działalności mają informacje o metalurgii CO i kotlarstwie. Dla przykładu zaglądają do salonu prasowego... wszystko prasą nazwiemy ? To samo z kotłami z Pleszewa. Jest z pewnością kilku porządnych producentów którzy nie kleją swoich produktów w szopach lecz w wyspecjalizowanych zakładach robiąc to rzetelnie i z dobrych materiałów. Różnica pomiędzy kolorową prasą, a dobrą gazetą może nie przekłada się aż tak znacznie na cenie ale w przypadku kotłów to bardzo dobry wyznacznik. Podsumowując. Jeśli coś ma być dobre musi kosztować. Pozdrawiam i owocnych wyborów życzę. Zakres od 8 tyś w górę jak najbardziej popieram.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pół roku wymieniam kocioł z okolic Pleszewa. Jest to typowy górniak, niestety fatalnie rozwiązany pod względem obsługi - stalowe motylki, gałki ebonitowe, drzwiczki od du..y strony, etc. - to tylko detale ale tak upierdliwe... koszmar. Palenie... jest nawet nieźle, ale mam mocno przewymiarowany i idzie zbyt dużo opału. Ogólnie ja i nikt z domowników nie jest zadowolony , ale mam znajomych, którzy sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam kocioł z Pleszewa od Biadały. 38KW z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek. Palę w nim drugi sezon i nic się nie dzieje złego. Jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolony. Od pierwszego włączenia nie miałem żadnych problemów z jego eksploatacją a jest to mój pierwszy kocioł - wcześniej byłem "blokersem". :P

 

P.S. Problemy miałem, ale w temacie opał - co pewnie nikogo nie dziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych kotłach jest 5 drzwiczek.

Czy zgłosili to to księgi rekordów Guinnessa?

Pojemności wodne też są rekordowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż nowy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja mam kocioł 19 KW gurniak całodobowy Pleszewski BIADAŁA latem go zainstalowałem obecnie go testuje na różne cudaczne sposoby tz. z małą ilością opału również różnego rodzaju opał miał, groszek, orzech, mieszany miał z popiołem trociny przysypane miałem cienką warstwą. we wszystkich dotychczasowych próbach wypadał b. dobrze, również paliłem jako dolniak bez sterowania i dmuchawy pali się doskonale. To prawda że jest pięć drzwiczek ale poza drzwiczkami popielnika wszystkie elegancko się otwierają a zwłaszcza wyczystki nawet podczas normalnej pracy kotła otwieram i czyszczę przy włączonej dmuchawie i czyszczę 4 minuty zamykam i kanały czyste pełna wygoda. Tylko ten cholerny kurz z miału, właśnie testuje groszek i orzech na rożne sposoby czyściej nie do porównania ale pali się ostro, zamierzam zrobić tabele ustawień pieca do różnej ilości paliwa, gatunku paliwa etcr. Jeżeli będzie kociołek zachowywał się jak teraz będzie b. dobrze. Kto z Panów ma ten kociołek proszę się podzielić spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja mam kocioł 19 KW gurniak całodobowy Pleszewski BIADAŁA latem go zainstalowałem obecnie go testuje na różne cudaczne sposoby tz. z małą ilością opału również różnego rodzaju opał miał, groszek, orzech, mieszany miał z popiołem trociny przysypane miałem cienką warstwą. we wszystkich dotychczasowych próbach wypadał b. dobrze, również paliłem jako dolniak bez sterowania i dmuchawy pali się doskonale. To prawda że jest pięć drzwiczek ale poza drzwiczkami popielnika wszystkie elegancko się otwierają a zwłaszcza wyczystki nawet podczas normalnej pracy kotła otwieram i czyszczę przy włączonej dmuchawie i czyszczę 4 minuty zamykam i kanały czyste pełna wygoda. Tylko ten cholerny kurz z miału, właśnie testuje groszek i orzech na rożne sposoby czyściej nie do porównania ale pali się ostro, zamierzam zrobić tabele ustawień pieca do różnej ilości paliwa, gatunku paliwa etcr. Jeżeli będzie kociołek zachowywał się jak teraz będzie b. dobrze. Kto z Panów ma ten kociołek proszę się podzielić spostrzeżeniami.

W tym kotle nie da sie palić "jako dolniak". Można jedynie palić od dołu ale to zupełnie co innego.

 

Tabelka moze być interesująca. Myślę, że najlepiej zarzucic węgiel, mało powietrza i testować górne spalanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kotle nie da sie palić "jako dolniak". Można jedynie palić od dołu ale to zupełnie co innego.

 

Tabelka moze być interesująca. Myślę, że najlepiej zarzucic węgiel, mało powietrza i testować górne spalanie.

 

Pozdrawiam.

Cześć, przepraszam za przejęzyczenie wiem że chodzi o kanały dolne czy górne, mi chodziło o palenie od dołu. Czyli kocioł jest przystosowany do palenia od góry ale i pali się w nim od dołu niczego nie przerabiałem i paliłem od dołu praktycznie bez różnicy poza wyłączoną dmuchawą i sterownikiem dodam że mam instalacje w układzie grawitacyjnym (bardzo wygodna w obsłudze żadnych obaw w użytkowaniu) resztę to tak jak opisałem we wcześniejszym poście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Ja tez mam obecnie piec z pleszewa i jak narazie jest OK.Poprzedni piec był robiony samemu i chodził ponad 20 lat.Ale kiedys tu nie mieszkałem i w zime zamarzł.Troche z tyłu go rozerwało.Konstrukcja była dośc ciekawa ale był troche zamały i paliłem na tz. ręke a na piecu miałem zawsze 80*C.U mnie w okolicy dużo znajomych ma piece z pleszewa i wszyscy są zadowoleni.Ja jestem zadowolony ale i tak już dokonuje pewnych udoskonaleń bo wydaje mi się ze będzie lepiej obecnie robie regulacje doprowadzania powietrza do kociołka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się - jeżeli coś jest tanie nie może być dobre.

 

Pozwolę sobie kompletnie się z tą teorią nie zgodzić. Może właśnie tańsze produkty mają odpowiednie ceny, a droższe są po prostu nieadekwatnie drogie? Myślę, że nie zawsze należy płacić 2xdrożej, a przykładów na moje twierdzenie jest na forum wiele (mam na myśli częste problemy z kotłami dużo droższymi od produkcji pleszewskich :) ). Oczywiście zawsze możemy stwierdzić, że to użytkownicy coś robią źle, ale chyba nie ma co w ten sposób myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne oczy widziałem kotły 3 z wymienionych w wątku producentów. Zostały tu opisane jako najlepsze. Jeżeli to są najlepsze kotły pleszewskie to niestety jest bardzo słabo. Nie wyobrażam sobie tych najgorszych. Nie czarujmy się - jeżeli coś jest tanie nie może być dobre.

 

 

jesli kotły z pleszewa się niepodobają to wejdz sobie to pierszewgo lepszego marketu i zobacz te wielce markowe produkcje idealnie pomalowane z zasilikowanymi spawami i pomalowanymi w środku

sprawdzałem dwa lata temu i tak było sprawdziłem miesiąc temu bo kocioł tak tani że mnie trzęsło i co silokon i farba

nie podaje producenta bo mnie to ani ziębi ani parzy ale sprawdzajcie bo jak kocioł jest w żrodku pomalowany farbą to juz od takiego kotła daleko uciekać

ale przyjdzie pedancik ktoremu krzywo położony spaw w kotle pleszewskim się nie podoba i zobaczy kocioł pomalowany nawet w środku i kupi bo taki ładny

kocioł musi być skuteczny

dziś już nikt nie stawia kotła w kuchni czy przedpokoju jak w minionej epoce ,nie znaczy że kocioł ma być ukuty jak u kowola....ale rozsądne podejscie do ceny i jakości jest wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.