Skocz do zawartości
mmm123

Dobór kotła Jaki piec gazowy do domu 115m2?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Mam do Was prośbę o pomoc w dobraniu pieca gazowego do domu. Podam jak najwięcej informacji, jeśli czegoś brakuje to proszę dać znać.

Nowy dom piętrowy o pow. 115m2. Parter: ogrzewanie podłogowe wszędzie (salon, kuchnia, przedpokój, łazienka), garaż: grzejnik, Piętro: ogrzewanie podłogowe przedpokój i łazienka, grzejniki: 4 pokoje.

Domyślam się, że powinien być to kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny. Teraz pytanie jaki, jakiej marki, jakie parametry i na co zwrócić uwagę. 

Cena nie jest bardzo istotna, ważne żeby był to dobry piec na taką powierzchnię. Dodam, że dom będą zamieszkiwać 2 osoby, w przyszłości 3. Dom to bliźniak, połączony z drugim tylko garażem.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez mmm123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwoń do Levady tam Ci podpowiedzą jaki będzie najlepszy na ten metraż, bo z domami piętrowymi to różnie z zapotrzebowaniem. Nawet jak bedzie potrzeba to podjada na wizytę 'środowiskową'. U nas tak było jak wymienialismy ogrzewanie na gazowy. My mamy wiszący vitodens. Kompaktowy, prosty w obsłudze i co wazne bardzo cicho pracuje, więc spokojnie moze stać nawet w łazience

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.01.2020 o 09:10, mmm123 napisał:

że powinien być to kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny.

Raczej na pewno 1 funkcyjny, obsługujący 2 obiegi ogrzewania CO- masz grzejniki i podłogówkę czyli automatyka kotła musi je obsługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załączamy przykładowy schemat takiego systemu. Może się przyda do dalszej rozmowy. Oczywiście jeden z obiegów może być z grzejnikami. 

image.thumb.png.deb3a3dcaf84094e8214436691011a34.png 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez RatZee
      Mam pytanie.
      Od kilku lat mam piec z podajnikiem Eco-Term. Od początku użytkownika był używany ekogroszek czy można go bezpośrednio zamienić na pellet?
    • Przez Smiki
      Dom 114 m2 suporeks 24 plus styropian 15 z zakładem. Dom 10 lat. Na parterze 60 m2 ogrzewanie podłogowe. Piętro 3 sypialnie -4 grzejniki plus łazienka 1 grzejnik. Garaż w bryle budynku z 1 grzejnikiem. Pytanie : jaką moc powinien mieć piec; Poszukuję pieca z podajnikiem na pellet który będzie samoobsługowy(chodzi o czyszczenie) i aby nie trzeba go było często napełnić. Ma również obsługiwać bojler ok 250 l. W domu 2 osoby dorosłe i 2 nastolatki.
    • Przez kastyk
      Dzień dobry!
      Jeśli ta łajza, koronawirus, mi nie przeszkodzi, noszę się z zamiarem wymiany kotła na ekogroszek na kocioł zgazowujący drewno.
      Jako że mam sporo lasków i drzew na swoich posiadłościach, w zasadzie drewno pozyskane tylko z pielęgnacyjnych przecinek i usuwania wiatrołomów spokojnie powinno mi wystarczyć na ogrzewanie domu zimą. Jest to niezaprzeczalnie najważniejszy powód zamiany. Poza tym, będzie bardziej ekologicznie :)
      Przeczytałem milion stron różnych poradników i opinii, i wybór padł na Viadrusa U22 Economy. Później jednak znów zacząłem czytać i czytać i... Już mi się wszystko w głowie pokiełbasiło. Proszę zatem Was o pomoc - czy mój wybór będzie optymalny? Czy też macie może jakieś inne, ciekawe propozycje?
      Link do wyliczeń na ciepłowłaściwie.pl: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/7mnf
      Kocioł będzie sprzężony ze zbiornikiem buforowym o pojemności 2100 litrów - więcej nie zmieszczę do kotłowni. Główne paliwo to drewno, ale dobrze by było, gdyby okazjonalnie można było dosypać węgla lub innego paliwa. Ciąg kominowy jest bardzo dobry, wentylator nie jest niezbędny.
      Mój projekt połączenia kotła z istniejącą instalacją przedstawię w innym wątku, ponieważ również jestem ciekaw waszej opinii i porad.
    • Przez Netzah1981
      Witam

Byłbym zainteresowany montażem kotła kondensacyjnego do ogrzania domu 90m2. Całość podłogówka w 6 pomieszczeniach. Do tego ogrzewanie wody CWU. Zbiornik na wode zewnętrzny tak z 120l. W każdym pomieszczeniu czyjnik temperatury który bedzie sterował rozdzielaczem do podłogówki bo tak się schodzą kable od czujników - czujniki te dobrze by było aby były sterowane z komórki.
      Jaki kocioł pod powyższe parametry proponujecie?
    • Przez jarek47
      Doradźcie mi jaki mam wybrać kociol na pellet.Mam wybrane trzy kotły.Heiztchnik ONE,Red Selecta,Lidia Compact 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.