Skocz do zawartości
Dawidf12

Piec do domu Saunier Duval

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem dom(bliźniak) 180 m kw, użytkowych 140.  Zastanawiam się nad zakupem pieca gazowego, który polecił mi znajomy fachowiec. Chciałbym uzyskać opinie na temat tego co polecił i czy dobrze będzie ogrzewał dom i wodę ewentualnie co możecie polecić z firmy saunier duval.

Dom jest jedno piętrowy na którym znajduje się łazienka a druga jest na parterze. Ogrzewanie podłogowe jest tylko na parterze natomiast grzejniki są na pietrze oraz w dolnej łazience.

W domu będą dwa prysznice i jedna wanna oraz 4 mieszkańców. 

Podaję propozycje fachowca i proszę o opinie:

Model AS 25

https://www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/produkty-i-systemy/thelia-condens-9664.html

Zasobnik 150

Sterownik E7C

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Norbert75
      Witam,
      Jestem posiadaczem pieca firmy Metal-Fach KOCIOŁ GRZEWCZY CLASSIC SEG BIO 19 PLATINUM z regulatorem ecoMAX860 Touch (palnik rynnowy).
      Potrzebuje pomocy od Państwa przy ustawieniu optymalnym pieca dla trybu standardowego lub fuzzy logic przez podanie konkretnych dla wymienionych niżej trybów.
      Tryb regulacji pracy - standardowy lub fuzzy logic.
      Modulacja mocy:
      - Czas podawania
      - Czas przerwy
      - Moc nadmuchu

Ustawienia palnika - rozpalanie
      - Nadzór

Jestem posiadaczem pieca tego modelu od pewnego czasu.
      Piec pali 45kg (pelettu) na dobę.
      Piec po osiągnięciu zadanej temperatury nie w chodzi w tryb Nadzór tylko rozpoczyna rozpalanie od początku.
      Pomimo kontaktu z serwisem Metal-Fach nie udało się otrzymać rzetelnych informacji i pomocy w sprawie mniejszego spalania.

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc i zainteresowanie!
      Niżej dorzucam tabliczkę znamionową.

• Przez Adam167
      Cześć wszystkim! Zastanawiam się nad wymianą pieca. Wiadomo, każdy patrzy na to, aby był on ekonomiczny, wydajny jak i łatwy w obsłudze. Mam na obiektywie obecnie piec SELVAN SETLANS. Co o nim sądzicie? Chodzi mi konkretnie o to, żebym dał rady palić w nim zarówno drewnem jak i brykietem. Jeżeli macie jakieś inne propozycje piecyków to proszę o komentowanie. Pozdrawiam Adam. 
    • Przez piotrb94
      Witam,
      Od pewnego czasu mam spory problem z dymieniem z pieca zaraz po rozpaleniu. Taki stan utrzymuje się przez około 3-4h po rozpoczęciu palenia.
      Palę miałem, rozpalając go od góry za pomocą drwana i papieru. 

Próbowałem także miał zamienić na węgiel - z takim samym skutkiem. Dziś próbowałem z rozpaleniem tylko połowy ilości miału, w porównaniu do tego co paliłem zwykle - także dymi sporo. Jest to gęsty, siwy dym.

Zauważyłem, że po otwarciu drzwiczek od pieca, w kotle kłębi się bardzo duża ilość dymu i to pomimo, że ustawiłem przedmuchy na co 2 minuty (przedmuch trwa 8 sekund, nie mam możliwości ustawić dłuższego czasu). Po około 3-4 minutach, z otwartymi drzwiczkami, dym ulatnia się, a na miale znów widać płomyki ognia. Przy otwartych drzwiczkach opał spala się właściwie bez dymu.
      Nie mam żadnej dodatkowej regulacji dopływu powietrza do pieca, komin jest drożny. Czy ma ktoś może jakieś pomysły na co zwrócić jeszcze uwagę? Myślę jeszcze nad wymianą dmuchawy - może za mało podaje powietrza? 
    • Przez makow12
      Witam,
      instalacja etażowa - 2 grzejniki panelowe + drabinka w łazience, naczynie pod sufitem, instalacja napędzana pompą Grundfos.
      W kuchni węglowej podkowa 3,2 kW.
      Problemem jest zimna rura na wylocie kuchni i słabe grzanie na kaloryferach.
      Czasami grzeje fajnie a czasem prawie wcale, nawet przy mocno rozgrzanym piecu (krążek rozgrzany do koloru wiśniowego, czasem płyta - przy paleniu węglem)
      Instalacja ma kilkanaście lat kilka razy była modyfikowana (zmiany naczyń) obieg jest, woda jest, odpowietrzenie jest.
      Czy podkowa mogła się zapchać, zakamienić, zepsuć?
      A może jest zbyt słaba w stosunku do reszty instalacji?
      Czy zakup i montaż jakiegoś taniego sterownika do pompy, tak żeby spowolnić przepływ wody przez podkowę rozwiąże problem?

Pozdrawiam

• Przez kacper5002
      Witam,
      Mam problem z piecem firmy opop biopel v8 z wbudowanym sterownikiem firmy tech.
      Otóż problem jest dość dziwny. Piec włącza się normalnie i wszystko działa jak należy.  Po paru minutach i po lekkim nagrzaniu, przestaje działać mi podajnik wewnętrzny na trybie automatycznym. Jak włączam go na pracy ręcznej wszystko działa.  Z tego co udało mi się odkryć (bo jestem w tym temacie kompletnie zielony) sterownik przestaje podawać napięcie do ślimaka ale tylko w trybie pracy automatycznej. Najpierw myślałem ze to wina termika więc go odłączyłem i zrobiłem zwarke. Niestety nic to nie pomogło. Sterownik normalnie pokazuje na ekranie ze załącza ślimak ale napięcie nie idzie. 
      Najbardziej dziwi mnie to że dopiero po nagrzaniu coś się zaczyna dziać. Raz odłączyłem rurę co podaje pellet do ślimaka i podłożyłem latarkę żeby fotosensor myślał ze jest plomien. I tak właśnie zostawiłem Piec żeby "chodzil" przez około godzinę. Wszystko działało perfekcyjnie (ale niestety bez prawdziwego plomienia i pelletu mnie ta zabawa nie urządza ).

Bardzo proszę o pomoc bo okoliczny serwis niestety nie chce się podjąć naprawy pieca tej marki. (Piec byl juz w domu kiedy go kupiłem)

W załączniku zdjęcie wersji sterownika

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.