Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Deafnezz napisał:

Jeżeli groch jest suchy i w polipropylenowych workach, czarnego pyłu nie unikniesz. Nawet jednostki krzepkie ;-)

Zgadza się ! Sypie się z tego na wszystkie strony, a chmura pyłu wylatuje z zasobnika. Jednak uważam, że te worki są 100x lepsze od foliowych bo opał, nawet jak minimalne wilgotny, to sobie dosycha w tych workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest pył z popiołu i przede wszystkim czyszczenia kotła - te drobinki lataja jak szalone. Na tym tle pył węglowy wiele już nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się @HarryH, ja popiół mam opanowany na maxa. jedną ręką wybieram, drugą roszę popiół wodą z jakiegoś rozpylacza po płynie do mycia szyb. Czyszczenie kotła, to zabawa w porównaniu z zasypaniem zasobnika suchym węglem z worków jutowych. Zasypując groch z worka foliowego nigdy ale to nidgy nie kurzyło mi się w zasobniku. Ale ten kurz przy zasypie nie jest minusem tylko plusem. Myślę że już trochę opanowałem technikę zasypu z worków jutowych. NIe czekam na pusty zasobnik, po wsypaniu worka grochu trzeba odczekać z 5 minut aż pył z grochu osiądzie w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały litrowy zraszacz akurat do dowilzania zanęty na ryby, idealnie by zdawał u Ciebie egzamin :-)

Screenshot_20200228-142703.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja sobie zrobiłem podwójną śluzę między kotłownią a częścią cywilizowana domu. Mógłbym obsługiwać reaktor. 

Ale i tak najbardziej kurzy się przy czyszczeniu kotła, np. zawirowywaczy. Tu zwilżanie nic nie da. Nawet jak otwieram drzwi na 5s, żeby podejrzeć palenisko, to zaraz mam totalnie zapylone pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem po 2 tygodniach i było odwrotnie, więcej popiołu było na półkach i w czopuchu, niż w popielniku -w efekcie czyścić musiałem jeszcze częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel miał być we środę, ale przyjechał wczoraj więc mogę co nieco napisać i odnieść się do poprzednich kilku postów.

Worki są polipropylenowe (oznaczenia 05 PP: https://pl.wikipedia.org/wiki/Symbole_materiałów_do_recyklingu). Mogę je porównać do tych, które przyszły z KGM. PowerMAX - tak jak pisałem jest to PP, ale worek składa się z bardzo dużej ilości cienkich pasków, czy to lepiej? Gorzej się rozcina nożem do tapet żeby otworzyć kilka worków do wyschnięcia. Z drugiej strony przerzuciłem tonę i wszystkie worki całe. KGM - nie wiem jak je nazwać, ale to zwykły worek plastikowy, pełny, nie składa się z cienkich pasków. Lepiej się tnie nożem, ale z poprzedniej dostawy jak przyszły 4t to kilkanaście worków było uszkodzonych albo już na palecie albo w trakcie przerzucania do piwnicy. Ne wiem czy to ze względu na użyty materiał, taką słabą partię czy tak je zmasakrowali podczas pakowania na palety, ale wczorajsza dostawa z Sambudrol moim zdaniem dużo lepiej. Wrzuciłem worki, nic nie musiałem zamiatać, worki całe, otworzyłem kilka na doschnięcie i węgiel jest wilgotny, ale więcej będę mógł powiedzieć za kilkanaście dni jak wrzucę go do zasobnika na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Oldek Człowiek stary a głupi i na niczym się nie zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szanowni.Wie ktoś z Was jak sie pali Ałtaj Ultra :Mam jak na razie Super Mocny 28 Mj .Na necie ni wząb go nie ma w teście jak i w opini.Podobno spala sie ok,ale może ktoś go ma .Spieki są czy też nie ma.Super mocny bez spieków ale troszeczkę kamyczków jest.

  • Waga opakowania: 1000 kg
  • Wartość opałowa 27 - 30 MJ/kg
  • Spiekalność 0-10 RI
  • Popiół max. 3%
  • Siarka max 0.3%
  • Wilgotność MAX 12%
  • Uziarnienie 5 - 25 mm
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 20:32, darko240973 napisał:

Koledzy szanowni.Wie ktoś z Was jak sie pali Ałtaj Ultra? ...

 

@KamilMiernik, który ma go w sprzedaży, niedlugo ma nakręcić filmik o nim. Zobaczymy. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych testach to wszystko jest " jak najbardziej" dobre poza Tauronem. Tak się brandzlował Sobiankiem, że aż zamówiłem. I zamiast Lwa dostałem mokry gnój o granulacji Greenpala. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego Lwa zamawiałeś prosto od producenta,czy ze sklepu Kamila? Ja w tamtym roku zamówiłem prosto od producenta i nie narzekam. Fakt w niektórych workach było trochę wilgoci,ale nie gnój jak to określiłeś. Granulacja taż w porządku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś reklamować go? Ja złożyłem reklamację na 2 tony ich ekogroszku Bronze. Sporo było w nim kamienia. Poza tym był suchy jak pieprz i w miarę dobrze się palił.Uznali moje roszczenia i w ramach rekompensaty dosłali 500 kilogramów Golda.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmiesznie, to była próbka, którą Sobianek sprzedawał na allegro-1 worek na zachętę. Potrafią zachęcić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem tą próbkę i fakt był wilgotny ale nie było tragedii Jak sam wiesz kupno opału to teraz loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Deafnezz napisał:

@KamilMiernik, który ma go w sprzedaży, niedlugo ma nakręcić filmik o nim. Zobaczymy. :-)

 

Dzięki.To czekamy na filmik.Pewnie na dniach się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekmury1 napisał:

Czy Ty myślisz że jego testy są wiarygodne? Nie nie nie

Spokojnie, mam oczy otwarte. Znam historię Kamila i jestem ostrożny co do jego (i każdego) ocen i testów. Ale zobaczyć zawsze warto i samemu wyciągnąć wnioski.

Pozdrawiam szanownych kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.