Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

zasypujac kalombus byłem pewny że bede mogł zmiejszyć podawanie/ wydłużyć przerwe w stosunku do poprzedniego lokalnego groszku. Niestety z 19kg na dobę skoczyło do 22kg . Jutro dzwonie do nich z prośba o zwrot pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, andrejus17 napisał:

Jutro dzwonie do nich z prośba o zwrot pieniedzy

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie jest smieszne, spalanie poszło w górę o 4 kg w ciągu doby. 

 

screen.jpg

Edytowane przez andrejus17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że mokry ?

 

Przy tych temperaturach mam spalanie na kolumbijskim (tylko nie nazywa się kolumbus) ok 13,5-14,5kg

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy tych temperaturach spalanie mam na syfowatym dziadowskim ruskim groszku dzisiaj -16,5kg/h  (tylko że nie nazywa się WAŃKA i kupiony za 720zł/t na palecie)

Kolumbijski górą..... :-)))))))) ....a jaki musi być dym drogi z takiego groszku..... ☝(ツ)

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z groszkiem jest jak z pelletem. Ludzie myślą że jak kupią ten za 1200zl to będzie lepszy, a w rzeczywistości robi po prostu mniej popiołu, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, andrejus17 napisał:

to już nie jest smieszne, spalanie poszło w górę o 4 kg w ciągu doby. 

 

Może to kwestia że mokry a może przez wiatry albo jedno i drugie. , U mnie też trochę skoczło do góry nieadekwatnie do temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem się podzielić z Wami raportem ze spalania ekogroszku Pan Groszek w wersji RED. Jestem bardzo zadowolony jeszce takiego ekogroszku nie miałem, mianowicie bardzo energetyczny, nie mam ciepłomierza ale Ci co maja sterownik SKZP 02 będa wiedzieć o co chodzi: Na sterowniku mam ustawione 28,4 korekta 0%. Kopczyk wysoki z 5 cm spokojnie mógłbym podnieść kaloryczność wyżej. Żałuję,że nie kupiłem wcześniej tego ekogroszku bo zima się kończy. Popiołu deklarują 3% i rzeczywiście popielnik raz na 4-5 dni opróżniam. Spalanie dobowe jak widać na zdjęciach super , grzeje 240 m/k i 250 l CWU. Szczerze polecam

IMG_20200217_160055.jpg

IMG_20200217_160121.jpg

IMG_20200217_160145.jpg

IMG_20200217_160228.jpg

1.jpg

Edytowane przez orally
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orally napisał:

Szczerze polecam

Witam.

Przy takich temperaturach , takiej cenie , taki mocny groszek 28.5MJ, takie zużycie zużycie dobowe ...... to raczej nie jest powód do dumy..... (ヅ)......... jakbyś palił 23MJ to pewnie byłby powód....

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 20:12, andrejus17 napisał:

zasypujac kalombus byłem pewny że bede mogł zmiejszyć podawanie/ wydłużyć przerwe w stosunku do poprzedniego lokalnego groszku. Niestety z 19kg na dobę skoczyło do 22kg . Jutro dzwonie do nich z prośba o zwrot pieniedzy

Wiele zależy od umiejętności operatora sterownika.

Oprócz przerwy/podawania ważnym nawet kluczowym  parametrem jest powietrze. Węgle wysokokaloryczne, nisko popiołowe wymagają zazwyczaj sporo mniej powietrza.

 

10 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Przy takich temperaturach , takiej cenie , taki mocny groszek 28.5MJ, takie zużycie zużycie dobowe ...... to raczej nie jest powód do dumy..... (ヅ)......... jakbyś palił 23MJ to pewnie byłby powód....

Yaro.

NIe jestem dumny jestem zadowolony ...wiem wiem żre jak smok wszędzie 22 a w salonie 24 ....żona lub ja nie;)i...w sumie 11 ogrzewanych pomieszczeń najniższa temperatura hol na dole 20,5 st.codziennie dwie wanny wody...i ze trzy prysznice ...cóż spala jak smok.Dom w obrysie 15x10m trzy kondygnacje,nie ocieplony ani ciut ciut. Zapraszam do siebie na grilla.

CóżYaro wiele mi jeszcze do Ciebie brakuje ...hahahhah

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orally z chwałowic mam podobny popiołek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orally napisał:

Zapraszam do siebie na grilla.

CóżYaro wiele mi jeszcze do Ciebie brakuje ...hahahhah

Witam.

Dziękuję za zaproszenie, w wakacje może wypuszczę się swoim rumakiem w Twoje strony (chciałem zobaczyć zamek Książ bo tylko znam z fotografi)...... Czego Tobie brakuje do mnie??? ..... Chyba tylko lat???... tylko nie żałuj a ciesz się każdą chwilą bo nie obejrzysz się jak dogonisz..... a spalanie to rzecz względna i tak jak piszą koledzy obarczone wieloma warunkami. Sugeruję aby dążyć do poprawienia, kombinowania, jak polepszyć, udoskonalić,.... i zawsze każdemu dopinguję kto chociaż próbuje ✌(ツ) ...... Widziałem twój profil i opis domku i piszesz że nie ocieplony, ale no cóż... u mnie również dużo idzie na CWU bo 6 osób... tylko zauważyłem różnicę, ..... że jednak podłogówka na całym dole u mnie(120m2) to chyba jest ta różnica w zużyciu groszku....no i oczywiście ocieplenie..... Odnośnie temp. to stała w całym domu 23stopnie tylko łazienki cieplej ok.25 ale tam drabinki i termostaty bo jak wychodzi się z wanny czy spod prysznica to musi być ciepło.... nie prawda????.  Widać że ty też należysz do ciepłolubnych i stąd większe zużycie opału,.......  ja również lubię ciepełko bo wychodzę z założenia że jak mnie szlag trafi to grzać nie będzie komu i zdążę się wymarznąć .... no chyba że trafię na dół to będzie ciepło...¯\_(ヅ)_/¯

Pozdrawiam Ciebie oraz resztę koleżeństwa z forum.

Yaro

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 16:46, orally napisał:

Hej chciałem się podzielić z Wami raportem ze spalania ekogroszku Pan Groszek w wersji RED. Jestem bardzo zadowolony jeszce takiego ekogroszku nie miałem, mianowicie bardzo energetyczny...

Powiedz że żartujesz bo dla mnie wersja Yellow od Pana Groszka to istny dramat. Ogrzewam 56m2 - słownie: pięćdziesiąt sześć metrów kwadratowych i mam spalanie przy temperaturach obecnych na poziomie 18kg/doba! Ekogroszek mokry, pierwsze worki trafiły się trochę suchsze od obecnych i to mnie zmyliło. Myślę że gdyby zima była solidniejsza to 4 t na 6 miesięcy by mi nie wystarczyło na pewno. Przy takim metrażu to chyba nikt nie pobije tego wyniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam Retopalem 150 m2 , rocznie ok. 2300 kg , przy obecnych temp. zuzycie dzienne OEPM 14 kW ok. 11kg (temp. pomieszczen 23*C), bez CWU. U mnie paleta Retopala kosztuje 670 zl(25 km od ZPE Wola i w cenie transport 101 zl za 25 km). U Ciebie paleta Retopala 718.50 zl, w tym transport 149 zl(175 km dalej a tylko albo az 48 zł transport drozej).

Dziwie sie ,ze kupujecie takie różne "ekg", "wynalazki",szczegolnie ,ze zimy sa jakie sa.

Jako ,ze 25 km od kopalni to prawie rzut beretem,mnie sezon wychodzi jeszcze taniej , bo workowany Retopal kupilem tylko na pierwszy sezon, potem tylko luz prosto z kopalni  i workuje sam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, JorgusEmh napisał:

U Ciebie paleta Retopala 718.50 zl, w tym transport 149 zl

Nie wiem czy dobrze rozumiem te ceny są z jakiegoś sklepu internetowego i policzone dla mojego zadupia ten transport? Jakby to był suchy ekogroszek może bym wziął w tej cenie 2 t. Z drugiej strony ten rusek Yellow to bliźniak polskiego Retopala tylko cenę ma 899,00 zł/tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie co do Kolombusa. Chyba po kilku dniach woda z niegfo wyparowała, teraz dopiero można powiedzieć że posiada wiecej kalorii. Spalanie spadło w stosunku do "ruska" o 2 kg.  Popiołu brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 17:18, Oldek napisał:

Ale widzę że coś zmusiło składy do zniżki. 

tu ze zniżką 2% czyli prawie 20 zł tona kupowałem opał po 970zł. teraz 960 zł minus 2% to 940 za poał w górnej półki.

https://www.sambudrol.pl/sklep/ekogroszek/ekogroszekecodesign.html

 

@Oldek Polecasz ekogroszek z tej strony? Zastanawiam się nad Power MAXem, pierwszy sezon i chyba braknie, dlatego pasuje mi coś dokupić... Rozważam też Retopal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie w spalaniu między ecodesign, a pawerMax w spalaniu nie widzę różnicy. PowerMax potrzebuje o oczko więcej powietrza. Mogę polecić, ale widziałem tu na forum niezbyt przyjazną opinię. Podobno robią się spieki, czego u siebie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, KKTS napisał:

@Oldek Polecasz ekogroszek z tej strony? Zastanawiam się nad Power MAXem, pierwszy sezon i chyba braknie, dlatego pasuje mi coś dokupić... Rozważam też Retopal...

Jak masz taką możliwość to kup sobie Chwałowice i nigdy nic innego nie będziesz chciał , retopal jest ok bo zeszły sezon na nim grzałem ale Chwałowice jest lepsze bo spieku nie zrobisz choć byś się starał to raz a drugie to to że na chwałowicach  u mnie jeden zasobnik (60kg) idzie pełne 7 dób natomiast retopal od 4 do 5 dób a to już jest istotna różnica , cena między jednym a drugim to 30 zł przynajmniej u mnie ,ok 750zł a w ten sezon pewnie jeszcze taniej będzie tak myślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.