Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kopalnia chyba żadna nie sprzedaje worków, ale Karlik i Retopal workowany można kupić w Zakładzie w Woli, na Kopalnianej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja z Górnego Śląska i mam problem kupić nie "lewy" eko.... masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozostaje mi kupić workowany Karlik albo Retopal chyba tylko przez PGG, a cenowo to żadna rewelacja ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakościowo tym bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to słucham co Ty wrzucasz  do pieca  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, HarryH napisał:

Kopalnia chyba żadna nie sprzedaje worków, ale Karlik i Retopal workowany można kupić w Zakładzie w Woli, na Kopalnianej.

W ZPE w Woli tylko Karlik workowany na palecie a Retopal na palecie w Big Bag .

Retopal workowany w sklepie @pgg.

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, moshica napisał:

Pozostaje mi kupić workowany Karlik albo Retopal chyba tylko przez PGG, a cenowo to żadna rewelacja ...

Dyć dałem ci namiar na skład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie zamawiam, dopiero w maju jednak. Mam obawy co do suchości a w boxie zostało mi ok 1,5t jeszcze. A tutaj watek stał sie rozwojowy.

@Jacek , na 95% wezmę co mi poleciłeś ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mavex z BB ma jeszcze lepsze ceny ale tam nie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obnizka ekg w Zakładzie Przeróbczym "Juliusz" w Sosnowcu przy ul. Minerów 2

https://wegiel.katowice.pl/oferta/cennik/zaklad-przerobczy-juliusz.html

np.

Ekoret luz netto 530 zl/t ba (było 570zl), brutto 651.90 zl br/t ba

Ekoret worki netto 630zl/t/ba (było 670 zl), brutto 774.90 zl br/t ba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w tym weglu jest sporo popiołu a to wróży spieki żużlowe .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle samo popiołu, co w Chwałowicach:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://kolombus.pl/

Zakupiony Kolombus , 100 kg za 200 zł . Wilgotność przekracza normy 3krotnie - błoto...

Zyżycie  na tym samym poziomie co poprzedni wegiel - rusek z pobliskiego składu. 

Za ta cenę towar powinien być lepszej jakości!!! nie polecam

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opał z obi : bartex gold vs sahara .

Gold -

Plusy : od kiedy jest w nowych workach stwierdzam brak plusów . Na zakupione 5 worków trafił sie jeden fajny z dużą ilością grubszych wegli . Reszta przewaga drobnicy oraz miału .Bywa mokry chociaż woda sie z niego nie leje , pewnie zależy to od skladowania i pogody. Mocne i fajne worki . Tylko nimi się nie pali :) A szkoda bo lepsze od zawartości . 

Minusy : duza ilość drobnicy , skłonności do koksowania . Dość duza ilość spiekow , zauważyłem że im więcej miału tym więcej spiekow . Czasem gdy mój komin ma problem z ciagiem występowało okopcenie kotla. Popiół szary z kilkoma kamyczkami , jednak to norma I się nie ma co przejmować . Trudniejszy węgiel do ogarnięcia z racji różnej zawartości mniejszych kawałków . Co worek to inaczej jest z drobnica i miałem więc przy sterowniku trzeba być I korygować. 

Sahara-

Plusy : spoko cena bo niecale 800 tona. Bardzo duże kawałki wegla , nawet miał jest grubszy . Brak koksowania . Mniejsza ilość spiekow które są bardzo kruche.  Praca przy problemach w kominie też lepsza bo brak sadzy .Węgiel prostszy do ogarnięcia sterownika z racji powtarzalności zawartości w workach. 

Minusy : zdecydowanie  więcej popiołu . Duzo lotnych cząsteczek . Na wymienniku osadza się coś ala mąka I fruwa przy otwarciu drzwiczek . W popiele znajduje sie wiecej takich bialych jak by wapiennych kawałków . Są kruche i nie groźne . Delikatnie mokrawy , niby nie wiele a jednak mija się to z tym co napisane jest na worku. Delikatne worki które trzeba miec na uwadze podczas przenoszenia ponieważ się rwą I potrafi wypaść worek z ręki jak się niesie .

Zawiedziony goldem poszukuję czegoś co miałbym pod ręką i w razie czego szybko zakupie I dowioze do domu . Do tej pory gold był u mnie numer jeden . Niestety skład się zmienił co zauważyło dość dużo ludzi . Sahara byla u mnie kiedys na starym rynnowym palniku . Jednak zrezygnowałem z niego właśnie z powodu dużej ilości popiołu . Jeszcze było u mnie 30 kilo grochu ze skladu , to jakąś alternatywę teraz mam . Póki co zakupie sahare bo wychodzi  170 zloty taniej od reszty .cena golda teraz nieco spadla jest po 950.

Edytowane przez FAFAŁ
Coś o workach :)
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę Was nie rozumiem. Chcecie w lutym kupić suchy ekogroszek. Nie mogliście kupić go we wrześniu, październiku na cały sezon ? 

Odkładać sobie na sezon grzewczy co miesiąc jakąś kwotę i mieć na letni tańszy i suchy zakup ?

PS no chyba, że spalacie 8 ton i nie mieści się do "składu"

Edytowane przez o6483256

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz loterie w 5 workach to jak kupić na sezon :) .skończył się zapas trzeba myśleć o kolejnym . Proste .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, o6483256 napisał:

tańszy i suchy zakup ?

Bartex Gold wrzesień - 960 PLN, grudzień -800 PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, andrejus17 napisał:

https://kolombus.pl/

Zakupiony Kolombus , 100 kg za 200 zł . Wilgotność przekracza normy 3krotnie - błoto...

Zyżycie  na tym samym poziomie co poprzedni wegiel - rusek z pobliskiego składu. 

Za ta cenę towar powinien być lepszej jakości!!! nie polecam

A jednak jest po 1300 a już myślałem że ja coś poknociłem , masakra ale jeszcze większa masakra to ta próbka która wychodziłaby 2000 za 1 tone ,ktoś sobie jaja chyba robi ,

Do tych 1300 dodam stopiędźiesiąt zł i mam dwie tony super ekogroszku Chwałowickiego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, o6483256 napisał:

Trochę Was nie rozumiem. Chcecie w lutym kupić suchy ekogroszek. Nie mogliście kupić go we wrześniu, październiku na cały sezon ? 

Odkładać sobie na sezon grzewczy co miesiąc jakąś kwotę i mieć na letni tańszy i suchy zakup ?

PS no chyba, że spalacie 8 ton i nie mieści się do "składu"

Widzisz to nie jest zawsze tak jak ty myslisz, przywiozłem teraz w lutym Retopal prosto z kopalni ,bo jest aktualnie duza obnizka ceny , 55 zl/na tonie br ba, (w tamtym roku byla w marcu),ktora to niska  cena czyni przywóz prawie darmowym w porównaniu z pózniejsza cena.Przywieziony ekg to ewent. zapas na koncowke przyszlego sezonu ,a byc moze dopiero na sezon 2021/2022.Wilgotny bo przy obecnej pogodzie nie moze byc inny.,przykryty plandeka poczeka na pare dni pogody takiej jak dzis i wtedy zworkowany trafi do piwnicy.

W piwnicy miesci sie ponad 5 t, przy zuzyciu rocznym ok. 2300 kg, no ale bez przesady ,zebym miał na 2 zimy zapas do przodu,tym bardziej ,ze kopalnia Ziemowit jest oddalona o 25 km, inna Taurona i Wesoła  o 10 km ale tam nie kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Zakupiony Kolombus , 100 kg za 200 zł ."

Ale 2000 zł/t ekogroszku ,to szok!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Stempos1980 napisał:

Kto ma blisko do kopalni to jest plus ale czym dalej w Polskę tym drożej

Węgiel prosto z Gruby nie jest powtarzalny,wystarczy zaburzenie uskok w ścianie i mamy już coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, JorgusEmh napisał:

"Zakupiony Kolombus , 100 kg za 200 zł ."

Ale 2000 zł/t ekogroszku ,to szok!

Jasne że szok.

Ale tak się robi pieniądze w naszym handlu . Najpierw kusi się klienta niezłą jakością i w miarę akceptowalną ceną   , wmawiając mu że kupuje coś wyjątkowego ,  a potem fedruje go się cenami z kosmosu  i przeciętną jakością.

To przykład jaskrawy ale nie pierwszy i nie ostatni .

Całe szczęście , że mamy jako tako działającą konkurencję i taki towar można ominąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że Ci o mieszkają na północy mają większy wybór węgla i niższe ceny + mniej "lipnych" ofert z tłuczniem, czy asfaltem. Może mi się jednak tylko wydaje .-)

PS Za kolumbijski ekogroszek płaciłem 830zł. 

Do tych składów mam ok 50km z kolumbijskim i to działa tak, że kilku odbiorców  składa się na towar który przypływa  statkiem chyba do Holandii, a potem go sprzedają jako "autoryzowani" sprzedawcy. Jeden wielki pic .-) + ekstra nazwa .-)

W życiu za to nie dam więcej niż za "ruska"

Edytowane przez o6483256

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi