Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Palę Karlikiem od momentu debiutu na rynku, cały czas praktyczne to samo. Popiołu dostatek, w tym roku suchutki, bardzo powtarzalny węgiel. Kupując z PGG zapomniałem co to zawleczka. Największym minusem jest firma kurierska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu minusem jest firma kurierska?? Ja paliłem do tej pory sobianek panterą oraz od Kamila miernika tym srednim. Panterą ok a od Kamila gnuj w workach. Kiedyś paliłem retopalem ale było sporo popkornu. Za karlikiem przemawia cena

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłeś retopalem to wszystko wiesz, delikatny popcorn rozsypujący się w palcach, popiołu tyle samo. Dosypali do Ziemowita trochę mocniejszego węgla i jest Karlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie Panowie dotarła dostawa ekomialu Panda. 710zl/t. Według świadectwa 6% popiołu, siarka 0.6%, kaloryczność 26MJ. Węgiel ma strukture takiego grysiku. Suchutki. Aktualnie spaliłem 25kg, więc jak spalę więcej to się wypowiem. Póki co na pewno trzeba mocniej dmuchnąć, nie spieka się.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ptaszki ćwierkają, że podobno niedługo mają być podwyżki cen wungla. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile naganianie przez sprzedawców, ale warto mieć na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nasuwa się podstawowe pytanie powtarzane sobie co roku: kupować już czy jeszcze poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał już gotową kotłownię to bym brał w maju zapas na cały sezon. Zazwyczaj wtedy jest najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale niekoniecznie sucho. Ostatnio popadało dość sporo... W sumie nigdy nie wiesz co dostaniesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jest loteria. Osobiście mam w planach wyprodukowanie niewielkiej suszarki na trzy worki węgla z zastosowaniem niedużej 40 watowej dmuchawki oraz potencjometrem do regulacji prędkości obrotowej. Kilka godzin nawiewu nawet niezbyt dużego powinno wystarczyć aby dosuszyć węgiel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżek teraz bym się nie spodziewał, raczej pod koniec miesiąca dopiero. W zeszłym roku w kwietniu już nie grzałem. W tym roku dopiero w maju. Musiałem więc dokupić węgiel na na "lato" do grzania CWU, który praktycznie w połowie został spalony w kwietniu. Podejrzewam, że wiele osób było w podobnej sytuacji, także popyt jeszcze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia na sezon 21/22 są takie, o których napiszę kilka słów :). Jestem wyleczony z węgla niskokalorycznego. Mam dużo do ogrzania i temp. 21-22°C dla domowników jest za niska. Muszę trzymać się na pokojach z temp. > 23°C. Potrzebuję węgiel wysokokaloryczny. Nie interesują mnie tzw spieki. Jestem codziennie przy kotle (częściej przy lodówce żeby nie było złośliwości w moim kierunku), więc i tego spieka zrzucę sobie z retorty. Gdybym wiedział że trafię na suchego Pieklorza z PGG, bym go brał bez żadnych wstrętów. Ale wiem że on suchy nie będzie, a w workach foliwych będzie trzymał wilgoć dłużej niż wojna 30-letnia. Żadne wcześniejsze otwierania worka nie pomogą na tą wilgoć. Więc zostaje mi sprawdzony Sambudrol, chociaż w tym sezonie sobie troszkę na nich narzekałem. Ale groch zawsze suchy dostałem, brzęcząco-błyszczący, kaloroyczny. A na finisz moje podsumowanie sezonu, październik bez grochu bo na ruszcie awaryjnym drewno z budowy spalałem.

og2021.png.d320d1914b9f735a919271209871229f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Anie mówiłem (pisałem) nie rozumię komu i po co jest potrzebny słaby węgiel , być może do zasypowca dolniaka ok ale do podajnikowca prowadzonego w pid to kompletnie bez sensu , a wiem coś na ten temat jak mi się zachciało stabka ,same kalafiory i zamiast co 6-7 dni ładować zasobni to musiałem to robić co 3 -4 dni więc gdzie sens tego ? tym bardziej że ten stabek kosztuje tyle ile u mnie na składzie Chwałowice luzem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giginski

Ja osobiście tak palę w tym sezonie. Powiem szczerze że jowisza wiadomo idzie troszkę więcej ale na te cieplejsze miesiące przynajmniej mam szaro w kotle i nie mam sadzy jak przy sambudrolu. Za to częściej trzeba wynosić popiół - coś za coś. Chyba że to ja nie umiem ustawić parametrów w PID pod sambudrol w cieplejsze dni.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 21:34, Oldek napisał:

Dzisiejsza sms'owa porada z PGG "Rozsądek podpowiada, żeby kupować ekogroszki wiosną zanim ceny urosną !" Miło że o szaraczku pamiętają ?

Porada poradą, dobra wiadomość z PGG, to by była taka, że przestaną liczyć za transport jakby to wieźli z Australii. Koszt 1 palety (1 tona) Pieklorza z kopalni Chwałowice do Rybnika (ok. 3 km) to 115 zł !!! Co ciekawe do Szczecina też tyle! Absurd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie absurd. Lepiej sprzedawać na całą Polskę niż tylko na Śląsku. Jak chcesz transport taniej to masz odbiór osobisty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mkwapisz napisał:

Lepiej sprzedawać na całą Polskę niż tylko na Śląsku

Wyjaśnij mi powyższe Twoje stwierdzenie w kontekście mojej uwagi, że absurdem jest taka sama cena liczona przez PGG za transport węgla  na odcinku 3 km co na odcinku 600 km. To nie jest kolego absurd, to zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie wina PGG, a przewoźnika. U mnie w firmie jest tak samo. Nieważne czy wysyłam paletę 50 km czy też 400 km. Płacę tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Cemolsklep PGG nie świadczy usług transportowych. Możesz odebrać we własnym zakresie. Zobaczysz ile zapłacisz za wynajęcie transportu z hds za te 3 km. Oby nie wyszło więcej niż te 120 zł. Ja kupiłem pompę hydroforową waga ok. 60kg, odległość ok 30 km. Za dostawę paletową kurierem zapłaciłem 120 zł. Oczywiście mogłem pojechać te 30 km. swoim carem, ale wybrałem przesyłkę paletową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.