Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Podlinkuj mi coś o tym bo nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie węgle w tej chwili to jakieś mieszanki, co właśnie widać jak się otworzy worek, że jedne kawałki się ładnie błyszczą, a inne są matowe. Dzięki temu można "wzmocnić" jakiegoś słabeusza, a ten mocniejszy będzie się lepiej w takim towarzystwie palił. Lew faktycznie powoduje że w piecu się ciemniej robi i to jest opinia bardzo wielu ludzi tutaj na forum. Ogień Ultra był pod tym względem lepszy.

@HarryH Fajne ceny tam macie. Ja to muszę ze 100 dopłacić, żeby przywieźli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy stówkę za całość czy do kazdej tony... ?

Zapodalem dzis huska.. Jutro zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób śledzących ceny ekogroszków, szczególnie Sambudrol. Czy biorąc pod uwagę zeszłe lata, jest szansa na większą obniżkę ceny niż obecnie? Po ile najtaniej widzieliście węgiel od nich? @Oldek pamiętasz? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sambudrolu wcześnie zakończyli promocję, jeśli dobrze pamiętam to tylko do 15 maja. Ale takie info było na ich stronie że do 15 maja, a chyba kilka dni wcześniej zakończyli tą promcję, chyba @HarryHnawet za to się na nich zdenerwował i nie kupił tam opału. Teraz pewnie nie żałuje bo Jowisza odkrył :) W czerwcu i lipcu kupowałem ecodesign po 970 zł.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja o huskim po 2 dobach palenia. Kociol czysty, popiolu duzo mniej niz ze stabka i nie spieka sie tak. Łatwo się rozpada. Jeden kamyk. Mysle ze jak popiół ze stabka co 2 dni to tu moze co 4 da rade. Jak zrobie foty to wstawie. Chyba zamowie jeszcze 3t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek, no nie żałuję, od 25IX kocioł idzie bez żadnych zakłóceń, a spalanie dużo mniejsze niż wynika to z proporcji wartości opałowej. Spaliłem do dzisiaj zaledwie 106 worków. W tym roku kupię jeszcze raz, jeśli latem wróci promka. Przynajmniej mam spokój ducha, bo przyjeżdża  lokalny samochodzik z atexu, a nie kurier-arogancki debil z JAS, który demoluje mi pół ulicy, łącznie z przewodami.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lwie po dobie bylo czarno. Po cudzie z lokalnego popielnik co 2 dni. Spieki i łupki. No na pewno caloksztalt ocenie za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KKTS napisał:

Pytanie do osób śledzących ceny ekogroszków, szczególnie Sambudrol. Czy biorąc pod uwagę zeszłe lata, jest szansa na większą obniżkę ceny niż obecnie? Po ile najtaniej widzieliście węgiel od nich? @Oldek pamiętasz? ?

Ja wczoraj zamówiłem POWER MAX po 900 jestem mega zadowolony z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś może z szanownych kolegów w tym sezonie Sobiankiem Panterą 25-27 Mj.Chciałbym go zakupić na przyszły sezon i chcę zasięgnąć Waszej opinii.Paliłem w tym sezonie Lwem i palił się ok, ale miał  kamyczków w każdym worku .Chcę trochę mniej kaloryczny a ten by się zdał na wiosnę i zimę.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

Dostałeś 2% na pierwsze zakupy ? W takiej cenie ja też już mógłbym się zaopatrzyć na następny sezon.

tak 2% za Newsletter i 10zł nie wiem za co samo się narzuciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Palił ktoś z was ekogroszkami z firmy Węglobud w Żorach ? Mają lokalnie bardzo atrakcyjne ceny. KWK Bobrek (Piekło Pomarańczowy), 28 MJ, 3% popiołu, cena z rabatem 830zl za tonę. Piekło Czarny po rabacie 744zl tona. Niestety spóźniłem się z zakupem Karlika z PGG, po rabacie wychodzilo mi 810zl/t z dostawą. Nie jestem mocno zadowolony z Karlika, ale cena adekwatna. 

https://www.wegiel24.info/promocje/

Edytowane przez Ramboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurierów pytaj... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie widziałem, by kurier miał elektryczny wózek. Zawsze targali ręcznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 18.04.2021 o 16:42, Ptaszniko napisał:

Pozostało mi opału do 6 maja według wyliczeń. Ciekawe czy wtedy będzie już na tyle ciepło w nocy by przestać ogrzewać, bo o dokupywaniu nie myślę.

Jeszcze w czerwcu grzać będziemy , zawsze się zastanawiam jak w wyliczeniach i przeważnie PC liczą sezon od listopada do marca a z doświadczenia wiemy że sezon grzewczy w PL trwa 9 miesięcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.