Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie kupuje wegla na składach ,gdzie niektorzy kiwaja na wadze i jakosci ,tylko prosto na kopalni oddalonej o 25 km .Na składzie w moim miescie jeszcze obnizki Retopala nie ma, cena Retopal luz jeszcze 679.99 br/t/ba  , czyli drozej od ceny kopalnianej o 90 zl(!) a mnie transport tony z kopalni kosztuje 60 zl. i pewna waga oraz jakosc wprost z kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 zl od tony , za 1.5 t -100 zł (multikar)

W tamtym roku inny przewoznik duzym autem przywiózł  3 t za 200 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekmury1 napisał:

Sprzedaje Staszic,Wesoła,Piast,Ziemowit,Wujek itd.Poczytaj potem pisz

Dowiedz się, a potem pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drugi sezon tylko Retopalem w OEPM .Przy ocieplonym  domu kalorycznosc (24-25MJ) jest wystarczajaca przy obecnych temperaturach zimowych i nie spieka sie (RI 0-5).Na pierwszy sezon kupilem workowany , w tamtym roku i wczoraj przywieziony luzem z Ziemowita.

Workowany był prawie suchy , natomiast luz z prosto z kopalni wilgotny, po podsuszeniu workowany.

Spala sie bez sadzy , w wymienniku siwy pył.Kociol czyszcze co 3 tygodnie , a i tak pyłu mało.

Spala sie na popcorn , sporadycznie pojedyncze spieki zuzlowe wielkosci paczki papierosow,ktore latwo sie rozkruszaja.Nie mialem problemow z podajnikiem,popioł wg świadectwa jakosci. Kiedys nie byla zasilania energii przez ponad 2 godz. i kocioł potrafił sie rozpalic sam, bo jeszcze byl żar w palenisku.

Zuzycie dobowe przy obecnych temp. w dzien i w nocy koło zera ok. 12kg/dobe , przy mrozie w nocy minus 6 stopni jak dzisiaj ,wzrasta do 14 kg/d.Za sezon wyszlo ok.2300 kg, a obecnie obnizona  cena za  3 t z przywozem  2000 zl sprawia,ze nie szukam nic innego.

Przewoznik polecal mi wczoraj tez ekg II z prosto z kopalni w Wesolej za 633 zl br/t ba ,bardziej kaloryczny (min.28 MJ),ale RI ma 16-40 i to sprawia,ze boje sie ,ze bedzie sie spiekał. Moze kiedys ,gdyby wrócily zimy z wiekszymi mrozami ,zdecyduje sie na tone na próbe i  mieszanie z Retopalem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, jacekmury1 napisał:

Jorgus jak oceniasz Retopal,palisz tylko nim?

To ja ci też odpowiem , zeszły sezon paliłem retopalem i żadnych problemów nie było szedł bez problemów spieków żadnych nie robił , ten sezon jadę na Chwałowicach i też super popiołu chyba ciut mniej i bardziej sypki taka mąka która mnie wnerwia bo każda szufelka wybierana z kotła paskudnie pyli ale poza tym super no i co zauważyłem to jeden zasobnik średnio o dobę dłużej idzie od retopala .

303 zł za rosyjski węgiel

Na 9,2 tony węgla z Rosji według danych Eurostatu nasi importerzy wydali w ciągu jedenastu miesięcy 2019 roku 647 mln euro, co w przeliczeniu na złotego według ostatniego kursu sprzedaży NBP daje 2,78 mld zł. Z podzielenia kwoty przez ilość wynika, że jedna tona importowanego ze wschodu surowca kosztowała niecałe 303 zł. Jeszcze tańszy był węgiel kolumbijski - 278 zł za tonę oraz południowoafrykański - 239 zł za tonę.

poczytajcie to sobie to a najlepsze na końcu.

A u nas za kolumbijski chcą 1300/tona a on tańszy od ruskiego .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczyna się od tego, że węgiel PGG kosztuje ponad 1000 PLN w oficjalnym sklepie internetowym, a prawie 1000 PLN na AUTORYZOWANYCH składach PGG. Importer ruska w sensie marketingowym musi dobre węgle sprzedawać za ponad 900 PLN, by nie byś pozycjonowanym jako sprzedawca śmieci. Ale są przecież ruski po 400 PLN, jeśli odbierze się naczepę na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, berthold61 napisał:

To ja ci też odpowiem , zeszły sezon paliłem retopalem i żadnych problemów nie było szedł bez problemów spieków żadnych nie robił , ten sezon jadę na Chwałowicach i też super popiołu chyba ciut mniej i bardziej sypki taka mąka która mnie wnerwia bo każda szufelka wybierana z kotła paskudnie pyli ale poza tym super no i co zauważyłem to jeden zasobnik średnio o dobę dłużej idzie od retopala .

303 zł za rosyjski węgiel

Na 9,2 tony węgla z Rosji według danych Eurostatu nasi importerzy wydali w ciągu jedenastu miesięcy 2019 roku 647 mln euro, co w przeliczeniu na złotego według ostatniego kursu sprzedaży NBP daje 2,78 mld zł. Z podzielenia kwoty przez ilość wynika, że jedna tona importowanego ze wschodu surowca kosztowała niecałe 303 zł. Jeszcze tańszy był węgiel kolumbijski - 278 zł za tonę oraz południowoafrykański - 239 zł za tonę.

poczytajcie to sobie to a najlepsze na końcu.

A u nas za kolumbijski chcą 1300/tona a on tańszy od ruskiego .

Jak pracowałem to kopalnie sprzedawały 1tonę za tyle ile ma MJ.Taka cena była dla dużych odbiorców.A Kowalski płaci 900zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal tak jest na całym świecie - kontraktowo przelicza się do 25 MJ/kg w stanie roboczym. I tu trochę śmiech przez łzy - polskie miały dla elektrowni tego progu w ogóle nie osiągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując węgiel w tym czasie, można się spodziewać że zawsze kupimy mokry opał. Jesień, zima, wczesna wiosna - opał zawsze będzie mokry a jak mokry zależy od tego jak Pan Bóg ześle wodę. Patrzyłem kiedyś w kierunku "gwoździa" ale zawsze trzymał cenę wysoko. Teraz zjechał z ceną, nie wiem czym to jest podyktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, berthold61 napisał:

A u nas za kolumbijski chcą 1300/tona a on tańszy od ruskiego .

Witam.

I dopóki będą /......../ kupować i palić takie wynalazki to tak będzie...... ja chromolę....... to trzeba być już desperatem... przecież to cena raczej nie za kilogram tylko powinna być za karat.....

No cóż ...widać że w Polsce mieszkają bogacze co ich stać... bo ciężko już mówić o rachunku ekonomicznym.....

Yaro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Widocznie z tym kolumbusem jest tak samo jak z gównianymi kiepskim macbok air od apple wbić do głowy że to najlepszy z najlepszych produktów dowalić marżę na poziomie 60 procent ( to apple ) ale z kolumbusem polecieli w kosmos jeszcze wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę kolumbijskim (podobno),który nie nazywa się kolumbus i kosztował 830zł/tona. Spieków trochę ma, ale pali się ładnie. Za 1300/tona to jakaś pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No masz rację , teraz szukałem po necie i jest po ok 800 ale jakiś słabszy ok 26mj , jeszcze jesienia były ogłoszenia że 31mj za 1300zł ale chyba ktoś skubać chciał i się przejechał , i chwała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Bartexu, palę Silverem 3 sezon i niestety muszę powiedzieć, że jest coraz gorzej. Wcześniej kupowany w środku lata był suchy jak pieprz, ostatnio kupiłem też latem i niestety jest wilgotny, a tak poza tym, strasznie smoli piec. Wcześniej tego nie było.  Już zaczynam szukać czegoś w zamian, ale u mnie pozostaje tylko zakup przez neta bo na składach to raczej bieda. Pytanko:  czy KGM Gold to ten ekogroszek : https://kgmhurtowniaopalu.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tom7011 napisał:

W kwestii Bartexu, palę Silverem 3 sezon i niestety muszę powiedzieć, że jest coraz gorzej. Wcześniej kupowany w środku lata był suchy jak pieprz, ostatnio kupiłem też latem i niestety jest wilgotny, a tak poza tym, strasznie smoli piec. Wcześniej tego nie było.  Już zaczynam szukać czegoś w zamian, ale u mnie pozostaje tylko zakup przez neta bo na składach to raczej bieda. Pytanko:  czy KGM Gold to ten ekogroszek : https://kgmhurtowniaopalu.pl/

tak

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ciąg dalszy relacji stabka , codziennie muszę rozbijać jakies kalafiory żużlowe , moim zdaniem ten opał ma za dużo popiołu i robia się spieki żużlowe , reszta ok bo i suchy i moc w miarę rozsądna niby fajnie ale te spieki go dyskwalifikują , na Chwałowicach nigdy mi się nie udało stworzyć spieków choć bym nie wiem jakie ustawienia zastosował , ale na retopalu było to możliwe ale w mniejszym stopniu niż na stabku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.