Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie nigdy się nie dowiesz... Na dniach napiszę moją opinię jak przyjdzie mi Jowisz, ale zakup węgla to loteria i w tym samym tygodniu dwie osoby mogą dostać całkiem inną zawartość w workach i dalej nie wiadomo czy warto czy nie... Ja wziąłem na próbę i zobaczę co przyjdzie, ale teraz może być kiepsko szczególnie z wilgotnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @KKTS Tak słowo 'loteria' chyba najlepiej pasuje do każdorazowej sytuacji z zakupem ekogroszku. Powie Ci, że u mnie jakiś skład zaczął z nimi współpracować i biorą m.in. towar z ATEXu. O tym się dowiedziałem w sumie już dość dawno, ale że miałem kupione 3 t na obecną zimę (nie wiem czy wystarczy) to nic więcej na temat tego składu i jak przechowują ekogroszek od nich nie wiem. Z drugiej strony ważniejsze od sposobu przechowywania jest co do foliowych worków zostało zapakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ptaszniko napisał:

 

Ptaszniko, jedź na ten skład. Nie podam Ci nazwy bo mam w domu. Ale wiesz, na Chopina drugi zjazd za byłym Transportem FM. Ale przed EC. Po prawej stronie. Po lewej jest Carbosolid. Ja brałem w piątek i mieli jeszcze 1 paletę. Dają na sztuki jak zechcesz, 15 zł za worek 20 kg. I można spróbować. Za tonę dałem 750 zł . Recenzja powyżej. Jak na to, co piszecie o mokrym węglu, ja wysypalem na posadzkę i po godzinie był suchy. Hejka

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie suchy byl. Tu jeszcze kwestia co dla kogo oznacza suchy. W lutym montowalem kociol. Sekom min polecal imex. Dzwonie pytam czy suchy. Pani zaproponowsla gratis worek na próbę zebym ocenil. Suchy nie bedzie bo luty.. Z worka po otworzeniu wylewalem wode dosłownie. Kupiłem stabka bo gwarantowali ze suchy. I wilgoci w nim tyle co chuchnąć do worka. Tegoroczny lew mial odrobine wilgoci na sciankach worka i dla mnie to tez suchy opal. Nie splywalo nie mazialo. Cos tam odparowalo i tyle. Dla mnie mokry gdyby po worku łzy splywaly. 

 

Edytowane przez janosh
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 19:03, Oldek napisał:

Do mnie ten Pieklorz na dziś wychodzi 925 zł. Myślę że będę zainteresowany tym towarem na nowy sezon grzewczy. Mocno na + worki 20 kg.

Coraz bardziej jestem zainteresowany :) 

185637_sklep_pgg_pl.thumb.png.3f9961f9f3b4c44a69ddc6e728ece507.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, to taka wilgoć powierzchowna ? Oglądając na YT filmiki,  można się przestraszyć . Tą partię którą kupiłem mógłbym podsumować tak: żeby zawsze mi się trafiała taka wilgotność węgla to będę szczęśliwym klientem:) Bardziej jestem skłonny narzekać na spieki żużlowe. Chociaż nie specjalnie mi przeszkadzają to w podajniku , kto wie. Kamyczków niewiele ale zdarzają się. 

20210301_184324.jpg

20210301_184424.jpg

20210301_184501.jpg

20210301_184238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam że jestem happy?

Fotki... śmieszna ta moja dłoń ale w trakcie pisania wpadła mi do łba myśl, że tylko fotki potwierdzą to co pisałem wcześniej. 

Cóż...Oldek i inni w potrzebie: Wam również życzę udanych zakupów i wyhaczenia fajnego towaru.Hejka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda @BORA@BORA ze sv-ki nie masz bys mi popiół pokazal.. Jak ogarniam to kopciucha masz a ja w kopciuchu ponizej kostki to nie próbowałem... No orzecha raz dali w zamian za te kamienie ale to i tak wiedzialem ze do d. y jak caly ich wegiel... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sv to i kamienie fajnie idoo.. ?

Zobaczymy jakie ceny w kwietniu będą. Chyba ze tone na sprobe wezme. Lubie kwiecien/maj kupowac. I ceny dobre i jakcos to suchszy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosh, szukaj filmiku z testu na kanale Kamila M. Co prawda, to starsza recenzja ale robiona na sv i masz ogląd popiołu. 

Ja mam GS i spalanie diametralnie różne niż na podajniku, mam tą świadomość. Ja preferuję drobniejsze sorty bo nie ma uciążliwości z żarem. Przy grubszych sortach, żażące się węgle zagrzebane są w popiele i wszystko fruwa przy wybieraniu. Gruby wg mnie to idealne rozwiązanie ale...do palenia od dołu.Przy groszku i eko, wszystko jest wypalone i łatwiejsze wybieranie.Stalopalnosc też nie jest zaniżona z powodu frakcji. Wczoraj 25 kg spalalo się 18 godzin. U mnie to OK. Zdjęcia popiołu niestety nie dołączę bo obecnie spalam resztki grochu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, BORA napisał:

No nie ukrywam że jestem happy?

 

Jasne, ale ja to bardziej z żartem chciałem icon_razz.gif. na photo z wysypanym grochem to ciekawie nie wygląda. Nie żebym napisał że są to zmiotki na składu, ale blisko z pewnością.

@Kijasrekoenergia, zapewne w historii palników zapisze się na jednej z niższych półek. Nie paliłem jeszcze grochem o niższej kaloryczności niż ma Retopal, chociaż z doświadczenia wiem że Wesoła z Kareny może (mogła) być mniej kaloryczna. Ale tak z reguły, nie jadam kiełbasy za 10 zł i tej z serem za 11 zł, nie piję wódki za 20zł ani piwa za 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sv to i kamienie fajnie idoo..
Zobaczymy jakie ceny w kwietniu będą. Chyba ze tone na sprobe wezme. Lubie kwiecien/maj kupowac. I ceny dobre i jakcos to suchszy... 
Tu można zobaczyć

Popiół z Jowisza
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... Widzis,.. Ja bym się chetnie wodki napil  za 20zl a xa piwo zal mi dawac wiecej niz 2 zety.. Jakbym pil whisky lyb browary za 5zl to tez bym sie niczym ie przejmowal.. ? ale pewnie i weglem bym sie brzydzil...

Ps. Piwo za 2 zl czyli od zuberow tyskich warkow itp. ktore za te cene mozna kupic. Zywiec drozszy ale nie smakuje...... 

Popiol taki ladniejszy niz stabek. Spróbuję tone. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORA na tym zdjęciu to ciężko stwierdzić czy to jest ekogroszek z kamieniem czy kamień z ekogroszkiem?f47a6f5621600d637c768550f182d132.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Jasne, ale ja to bardziej z żartem chciałem icon_razz.gif. na photo z wysypanym grochem to ciekawie nie wygląda. Nie żebym napisał że są to zmiotki na składu, ale blisko z pewnością.

@Kijasrekoenergia, zapewne w historii palników zapisze się na jednej z niższych półek. Nie paliłem jeszcze grochem o niższej kaloryczności niż ma Retopal, chociaż z doświadczenia wiem że Wesoła z Kareny może (mogła) być mniej kaloryczna. Ale tak z reguły, nie jadam kiełbasy za 10 zł i tej z serem za 11 zł, nie piję wódki za 20zł ani piwa za 2 zł.

Ja mimo wszystko nie narzekam. Frakcja Jowisza...juz kultowa jest:) Mimo że drobna, mnie pasuje . Pisałem dlaczego. To jest eko za 750 zeta a nie 950 czy 1000 wzwyż.Nie oczekujmy cudów. Ważne że nie jest mokry jak gnoj, stosunkowo niewiele popiołu i spala się spoko. Mnie pasi:)

Mlodypestek.... Pierdzielisz.Tyle Ci mogę napisac. Masz pisać głupoty, to nie pisz wcale. Twoje podlizywanie się starszyznie jest żałosne.Niczego nie stwierdzaj , tylko przyjmij do wiadomości.

Edytowane przez BORA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie paliłem dotychczas sobianek pantera. Potrzebuję coś o tej samej mocy mniej więcej. Do pantery nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz wilgoci. Ale wilgoć też nie była jakaś duża. Worki nacięte w poprzek w ciągu 3-4 dni odparowaly. Spieków zero. Popiół jak z papierosa. Wkurza mnie jedynie ich dostawa- w chwili obecnej 10 - 14 dni no i cenę podnieśli na 919 zł/t. Co brać? Jowisz za słaby, stabek również. Czym zastąpić panterę?

No kurde ja nie karze sobie na każdym węgielku grawerować swojego imienia żeby 14 dni czekać na groch....

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale po tych mrozach przynajmniej u mnie w zachodniopomorskim coś jest nie tak. Ostatnio sąsiad czekał ponad dwa tygodnie. 14 lutego sam zamawiałem paletę Perły i nadal czekam. Być może błędem było zamawianie przez pośrednika, zamiast bezpośrednio u dystrybutora. No nic, dziś wysmarowałem maila z pytaniem. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Czyli uważacie, że ataki na firmę ATEX szczególnie na grupie FB p. Miernika są zwykłą manipulacją i kłamstwem?

Skończyłem palete Ecosun. Kupiony styczeń, bez wody, ogólnie ok spala się ok, kamieni sporo ale w SV nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojteekk napisał:

Skończyłem palete Ecosun. Kupiony styczeń, bez wody, ogólnie ok spala się ok, kamieni sporo ale w SV nie ma problemu. 

A jak z kalorycznością i ilością popiołu??...Nawiązuje do tego co napisane na worku, czy odbiega?? Zastanawiam się nad Jowiszem i Ekosunem na zimniejsze dni na następny sezon. Obecnie OpalEko daje radę(czerwone worki, popiołu ma około 4%, fajnie się wypala, kaloryczność około 23 realne), ale cena ostatnio podskoczyła. Widzę również nowe , kuszące ceny pieklorza i karlika z PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.