Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

@jarek669 jakimś cudem trafiłem na yt na Twój filmik i chciałem się nim tu podzielić, jednak mnie ubiegłeś.

Co do Twojej sytuacji: sporo jestem w stanie zrozumieć. Pora roku i opady itd. ale kurczę kupując opał reklamowany jako fancy wungiel najlepszego sortu z gwarancją suchości, dostając błoto za ponad tysiaka też bym się wpienił. Dodatkowo te groźby... jeśli rzeczywiście tak było to ja się nie dziwię, że sprzedaż polskiego węgla spada na łeb i szyję na rzecz importu z Rosji. Cena czyni cuda, więc albo walczymy ceną i przyzwoitą jakością albo sprzedajemy drożej, celujemy w inny target, ale stajemy na rzęsach, by towar był bez skazy. Tutaj kupujemy za przeproszeniem gówno w złotym papierku.

Jeszcze edytując, osobiście nie miałbym wielkich pretensji o wilgotność z racji pory roku, gdyby nie był ten węgiel reklamowany jako suszony. 

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zastanawiam się dlaczego dużo ludzi na lato i okresy przejściowe chce słaby ekogroszek ? nie abym się doczepiał ale mnie to ciekawi bo od początku spalałem Piasta zimą i latem a teraz od 2 sezonów używam takiego do 29mj zimą i latem na CWU i nie przyszło mi do głowy aby na słaby okres kupować słaby ekogroszek , poza jednym sezonem co zachciało mi się wypróbować stabka słabego i dziennie zastawałem kalafior mojego łba więc po co słaby ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi tu o to, że nie zawsze przy małym odbiorze ciepła da się odpowiednio ustawić kocioł. Zauważyłem, że mocne węgle mają większą tendencję do sadzenia, niż te słabsze. Mam porównanie Orła 27-28 MJ do Czarnej Perły. Po Perle trochę nalotu, po orle robi się kożuszek z sadzy. Dodatkowo słabszy groch ma więcej popiołu, więc i prościej ustawić podtrzymanie, by nie wygasło w trybie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarek669 napisał:

Broń Boże ekogroszek KGM Królewski. https://youtu.be/m6-rk61ZaR4 i https://youtu.be/CprZ22Vls-g. Tyle w temacie tego ekogroszku i firmy

 

Szkoda że już niedostępne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przekonali kolegę do usunięcia filmu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem obejrzeć i faktycznie w tych workach było błoto a nie super suchy ekogroszek klasy premium. Ale to nie pierwszy przypadek,że ktoś się skarży na firmę KGM.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta .Jeżeli były groźby sprawa dla prokuratury.Oszuści bazują na tym,że nikomu się nie chce zgłaszać.Dostali by po d**** .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tylko tak można uzyskać reakcję działu reklamacji w KGMie? Wrzucić coś na YT, wysłać na forum i do producenta. Niech ogląda co sprzedaje.

@jarek669 Napisz chociaż dlaczego filmy usunąłeś i czy przynajmniej firma coś z tym zrobiła.

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec kto chce niech psy wieasxa na stabku. Ale zawsze suchy i nigdy zawleczki nie zerwalo. Popiol co 2 dni to dlanie pikus. Ale czyszczenie kotla 2 x w roku a nie co tydzen. Juz nie bede s, ukal kto to pisal ale kaloryczny do cwu latem no bez jaj. W podtrzymaniu bez popiolu zeżre ci min 2x tyle co slaby. Bez popiolu zaru nie utr, yma musisz czesciej podawac. Zrozumcie ze kazdy dom mozemiac inne potrzeby. Jeden potrzebuje 30mj bo dom nieocieplony i 300m2 a tak jak mi wystarczy groch 24mj. Kociol ma spokojnie pracować anie siedziec w podtrzymaniu lub zasówac pelno parą. I tu takiej mocy wegiel dobieramy zeby tak sie dzialo...byle suchy i bez kamieni i po rizsadnej cenie... Sorry... Porzucam Lwa po ttm sezonie. Za mocny na moje potrzeby.. Albi wroce do stabka albe znajde cos 24mh z gwarancha suchosci... 

Edytowane przez janosh
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była impra???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiecha jakas byla i zdublowalo... Sorki 

 

No ale Panowie.. O ktorym weglu by tu nie pisano to kazdy do d.. Y.... To po co przeplacac?????? Jak mozna tanio kupic wegiel do d.. Y.... 

34 minuty temu, BORA napisał:

Była impra???

Nawet lustra  nie bylo... Sobota jak sobota... ? kociol wyczyściłem. Troche remontu.... A pic sie chce bo kurzy.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem:) kurz i pył skłania do zwilżania gardła . Dla zdrowia ?. Janosh stary przyjacielu , bo chyba mogę tak napisać z uwagi na dawne dzieje, podzielam Twoje zdanie . W innym temacie o tym pisałem - sam kupiłem tonę Jowisza po 750 zł i prawdopodobnie będę zadowolony. Już jestem . Hejka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozwazam czy jowisz czy stabek. Cena podobna. Stabka kilka ton przepalilem to wiem czego sie spodzuewac ale jak jowisz? Suchy? Stabek ma suszarnie i tam nie ma ze mokry. Z wora do kosza bez macania.. ? A popiół to mi roznicy nie robi... Aczkolwiek jakby drobniejszy byl to bym sie nie obrazil ? lwa mam 0.5t i czas myslec o jakim zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosh myśl, myśl co byś potem awaryjnie nie latał po marketach za grochem, zanim Twoja paleta przyjedzie. Jutro wieczorem upłyną dwa tygodnie od czasu, gdy zamówiłem swój węgiel. Jak do środy nie będzie kuriera to grzecznie zapytam co się tam odjaniepawla w tym CO Kamar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janosh napisał:

Aczkolwiek jakby drobniejszy byl to bym sie nie obrazil

Jowisz drobny na max ? Kupiony w styczniu, niestety mokry. Gnoju nie ma ale za suchy uznać go nie można. Jednak pali się fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę narzekać. Spala się fajnie, popiołu tyle ile deklaruje producent, przynajmniej wizualnie. Na pewno mniej niż z końcówki rosyjskiego groszku. Wilgoć mała. Po otwarciu worka, czuje się że jest. Ale mało. Po wysypaniu i po godzinie, jest OK. Trafiają się kamyczki. Są drobne ale są. Na 10 kg 2-3 sztuki. Mnie nie wadza. W podajniku, kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podajniku też nie wadzą ? Przy tej cenie można wybaczyć:-)

Edit: Nawet je tu kiedyś sfotografowałem:

 

 

Edytowane przez HarryH
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale Kamila odszukalem filmik z recenzją Jowisza. Filmik już chyba mało aktualny bo parametry węgla sporo się różnią. Kamil testował Jowisza z 1% siarki i popiołem do10%. Obecne parametry to 0.3% siarka, popiół 3-6%. Moc <24MJ/kg. I to chyba prawda bo po spaleniu wsadu już nie obserwuję białego nalotu który występuje przy słabszych weglach. Sadzy mało. Taki 1mm nalot. Przy rozpalaniu PP na 1-2mm, PW 3cm uchylu.Dymu przy rozpalaniu na takim ustawieniu powietrza praktycznie brak. Do rozpalki też potrzeba tylko parę szczapek i aż huczy:) PW przymykam po 2 godzinach. Popiołu nie wazylem ale wizualnie mniej niż z groszku który daje biały nalot w komorze. Parę małych kamyczków na wsad się znajdzie. Oraz małe spieki żużlowe. Czy towar wilgotny? Raczej nie, co prawda ubrudzilem rękę ale po wysypaniu i godzinie suszenia, już ta wilgoć odparowuje. Ja taką tonę trafiłem i to opisuje. Ale czy to teraz taki standard? Nie mogę mieć pewności. W każdym razie Jowisz z filmu Kamila a Jowisz który nabyłem to dwa różne produkty. Na plus co do wilgoci, zawartości siarki i popiołu. Ja się skłaniam do twierdzenia że towar ma pochodzenie ze wschodu bo sama niska zawartość siarki skreśla polski węgiel w którym średnio mamy te 0.6 % .

Jestem miło zaskoczony i w lecie zakupie jeszcze 3 tony. Chyba że zaeksperymentuje i kupię 1 tonę Jowisza i ze 2 np.Opał Eko, Stabek czy Husky.Albo coś podobnego . Mocny i drogi eko jakoś mnie nie wabi:)

Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mkwapisz napisał:

Rozumiem, że tylko tak można uzyskać reakcję działu reklamacji w KGMie? Wrzucić coś na YT, wysłać na forum i do producenta. Niech ogląda co sprzedaje.

@jarek669 Napisz chociaż dlaczego filmy usunąłeś i czy przynajmniej firma coś z tym zrobiła.

Panowie filmiki zniknęły ponieważ firma KGM zachowała się tak jak powinna na początku. Tyle w temacie. Ze swojej strony mogę dodać tylko WALCZCIE O SWOJE BO WARTO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.