Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i też parę ekogroszków kolumbijskich znalazłem. Oferta 500-600 zł zł netto,ilość całosamochodowa 25T, ale wartość opałowa 24 , a ten Kolombus pewne prawie 30. Toć ludzie kupją Skarbka za 1299 zł/T.Worek i transport to też podejrzewam, że coś koło 300zł na tonie wyjdzie. W podobnej cenie też hurtowo czysty antracyt. I nic więcej w moim rejonie nie znalazłem. Nawet u nas bida zbadać węgiel, bo też szukałem i musiałbym jechać najbliżej ok.100 km, a chetnie zbadałbym ten Ogień, bo on niby za prawie tysiaka wyjdzie mnie o wiele drożej niż Kolombus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go sprawdziłes, to i może dobra propozycja, tylko ten popiół 2-6 i jak znam swoje szczeście to będzie 10%. Ale teraz mam problem ze spaleniem złej partii i choć cena sowita, to zrobię mix z Kolombusem, tylko muszę trochę z kotłowni spalić ze starego zapasu, aby się tona zmieściła, bo pół tony mam pootwirane worki i wentylator ciepłem je omiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, obser napisał:

zrobię mix z Kolombusem

Nie idź tą drogą, bo węgiel kolumbijski jest do tego za "suchy" Kup sobie najtańszy węgiel płomienny - najtańsze Diablo, Jowisza, Retopal lub jakiegoś ruska na lokalnym składzie. Niektórzy pisali też o mieszaniu z pelletem, ale ja tego nigdy nie testowałem w trosce o ceglany komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam zdjęcie popiołu oraz jego ilości po 1,5 doby palenia Orłem (popiół z Orła zaznaczyłem na zdjęciu, kupka poza zaznaczeniem na froncie tacki popielnika jest z Carbona R, którego końcówkę miałem w koszu oraz rurze podajnika).

 

IMG_20210222_164216~2.jpg

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale od kilku lat Sobianek Gold obecnie lew - kaloryczność 27-29MJ/kg, ppopiół powinien byc ponizej 5% - jedyne zastrzeżenia sporo popiołu ponad 8%. Powód małe niedopalone cząsteczki węgla w popiele - nie mogę tego opanować.

Wypala się spoko i nie żuzluje , nadaje się na sezon zarówno zima jak i lato  kaloryczność  rzeczywista bliżej 27Mj/kg.

W tym roku przetestowałem i mogę  również polecić J30 (mocny 29-30Mj/kg, popiół poniżej 3%) oraz Eko premium plus (parametry zbliżone do Sobianka).

W tym tygodniu przywożą mi węgiel z KGM - paleta testowa z 4 rodzajami ekogroszku. Zobaczymy co to za cudo.

Pozdr.

 

img_20210201_151119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak za dużo nie spalonego węgla, spróbuj podnieść powietrze rób to stopniowo, np +1% i obserwuj przez 1-2 dni. Notuj wyniki. Jak dojdziesz do sytuacji gdzie będzie ewidentnie za dużo powietrza czyli albo zapadnięte palenisko albo koksujący opał to na podstawie zapisanych notatek wróć do najlepszego ustawienia powietrza i wydłużaj przerwę (lub skracaj czas podawania). Tutaj wielkiej filozofii nie ma ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Od 3 sezonów paliłem w moim SASie Slim 17kw ekogroszkiem Bartex Gold i byłem raczej zadowolony, aż do ostatniej palety jaką mi dostarczono (zamawiany cały czas z jednego miejsca). Spala się fatalnie - kalafiory albo spieki, walczę aby go jakoś ustawić, ale doszedłem do wniosku, że chyba czas na zmiany, ponieważ dużo osób narzekała na niego ostatnimi czasy. 
Po lekturze forum wybrałem 4 typy i tak w kolejności skłaniam się ku:

1. Sambudrol - ecodesign 

2. Sobianek - lew 

3. Sibugol - ogień ultra 

4. Mocnyopał - super mocny 

Nie wiem czy jeszcze go wypróbuje, ale z zimą w tym sezonie to nic nie wiadomo - CWU w lecie mam z innego źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 15:06, Arczi82 napisał:

Ja palę ekogroszkiem Skarbek ale tym z piekar zakupiony na początku stycznia na lokalnym składzie, orginalny.  Wcześniej też od nich brałem tego Skarbka na sezon 2018/2019. Nic się nie zmieniło cały czas groszek ma te same parametry bardzo mało popiołu brak spieków i syfu na wymienniku. Ogólnie groszek pierwsza klasa. Niedługo będę testował 5 worków innego eko to jak coś dam znać. Pzdr.

Ja wczoraj zasypałem  Skarbkiem z Piekar, rocznik 2018, południowe zbocze ;-). Zostało mi jeszcze naście worków w piwniczce. I aż żal tym palić. Tak dobrego węgla nigdy wcześniej nie miałem i chyba już mieć nie będę. Robi się coraz cieplej i zaczynam przechodzić na słabsze groszki. Aktualnie piec chodzi na minimum i jak nadal będzie tak ciepło, to zacznie przechodzić w czuwanie. Następny w kolejce na wiosnę czeka Mocny z MocnyOpał

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 18:27, DawidC napisał:

Czy wiecie może czy Jowisz znowu sie pojawi? Bo na ich stronie out of stock

Już dostępny, zamówiłem 1 tonę. Dostawa 50zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę Jowiszem od 25 września i na pewno węgla za 1000 PLN już więcej nie kupię. Zatem nie dziwię się, że mafia węglowa zamula cały internet fotkami głazów jak pięść znalezionych w Jowiszu ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet bardziej niż z ceny (699pln) zadowolony jestem z transtortu małym firmowym dostawczakiem z windą, bo z JAS  z węglem PGG miałem takie jazdy, że już węgla kurierem nie zamówię. Arogancki burak zdemolował mi pół ulicy.

A tymczasem handlarz węglem za 1000 pln o ateksie ? :

image.thumb.png.602e03d8e0fe010fe8db20d4cdae4003.png

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem czegoś na tą porę i wiosnę. Aktualnie palę ecodesign sambudrolu zostało jeszcze ponad 0,5 t. Co możecie polecić? Przeglądając forum skłaniam się ku jowiszowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z gorszych sortymentów na rynku a napalacie się jak łysy do grzebienia.

Ale ile „drogocennych” kamieni jest w gratisie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja palę Jowiszem od 25 września i na pewno węgla za 1000 PLN już więcej nie kupię. Zatem nie dziwię się, że mafia węglowa zamula cały internet fotkami głazów jak pięść znalezionych w Jowiszu

Ja kupiłem w lipcu 6 ton. Kamieni mam objętościowo około wiaderka 1 L z 50 kg. Popiołu deklarowali max 6% a jest go min 8,5% wagowo przy temp. na dworze około 8 stopni. Ale coś za coś... kupiłem go w lecie za 699zł. Pewnie było czyszczenie magazynów ( czyli zamiatanie placu )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek ja się nie napalam. Chce sprawdzić co jest warty. Potrzebuję coś słabego na wiosnę w niskiej cenie. Tyle. Wybór padł na Jowisza.

Generalnie w swojej podkreślam krótkiej karierze najbardziej zadowolony byłem z ekogroszku z Sambudrola (PowerMAX), który kupiłem między innymi dzięki Twoim dobrym opiniom. Comfort wychodzi niedużo drożej od Jowisza, ale tak jak pisałem chcę sprawdzić ten węgiel od Atexa. Towar z Gogolina traktuję jako pewniak i nie wykluczam zakupu na następny sezon. Gdyby jeszcze tylko był trochę tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie reklamuję żadnego. Z PWATEX kupiłem 2 tony Mercury latem 2020 i aktualnie 2 tony Jowisza w styczniu 2021.

W Mercurym kamieni kupa ale małe. Nic złego się nie działo. Choć denerwujące. Węgiel suchy.
W Jowiszu kamieni mniej, ale popiołu masa, węgiel mokry ? . Cena jednak wybacza. Tym bardziej, że spalanie jest takie samo!
Takie samo spalanie miałem na kupionym w markecie Bartex coś tam i Czarnej Perle (tu popoiłu było masakrycznie wiele).
Po co przepłacać, gdy koszt ogrzewania się nie zmienia? No chyba, żeby doliczyć czas wyrzucania popiołu i raczej częstszego czyszczenia kotła - wtedy rzeczywiście jest sens.
Koledzy również testowali różne węgle o różnych mocach. Oczywiście w różnych piecach (KOTŁACH). Popiołu mniej, w kotle czyściej, kamieni różnie. Spalanie podobne, niezależnie od mocy i producenta węgla.
-Dlaczego tak jest?
-Nie wiem.
Wiem, że DLA MNIE nie opłaca się kupować droższego węgla, bo nic mi to nie daje, oprócz mniejszej ilości popiołu, z którym tak czy siak jakoś sobie radzę ?
Nie musi to być Jowisz. Jak będzie inny tańszy, to tym bardziej lepiej ?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.