Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 22:36, HarryH napisał:

"Korekta powietrza" delikatnie na + i po kłopocie.

no u mnie korekta powietrza dla karlika nie była delikatna. Z nadmuchu referencyjnego 37% dla opału 25 MJ/kg  podnosiłem aż do 45%. Najmniejsza dmuchawa czyli 40W. Stara wersja sterownika bruli, spalanie grupowe ustawione na 8kW.

Ale ogólnie mam podobny popiół jak kolega  @mlodypestek z pieklorza no może mniej popkornu oraz niedopałków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc od tygodnia u mnie Karlik na Defro v.3.4.0 idzie z korektą nadmuchu +4 i jest prawie idealnie. Zdarza się coś przesypanego, ale to wybieram i odkładam na "potem".

Wiosną na kolejny sezon też wezmę go do hajcowania na zimę bo nie jest zły o ile przyjedzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbek/z Bobrka/Węglokoks - kupiony tydzień temu - tragedia wypiętrzające się spieki a i kaloryczność nie ta gwarantowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sobianek Lew, J30 oraz Eko Premium Plus. Niestety wszystkie ceny w przedziale  980 -999 zł.

Kocioł czysty, ilośc popiołu oscyluje w granicach 8-10%, to co deklaruja producenci np. ponizej 3% można włożyć między bajki.  Największa kaloryczność J30. wszystkie trzy polecane na okres  zimowy. 

Cały test powyższych ekogroszków opisałem na stronie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dostałem dostawę z SIBUGOL palety Ognia Ultra. Jest to od prawie 2 lat ulubiony i jedyny opał po Kolumbusie. Zawsze popiól mniej niż deklarowane 3% bezproblemowy. Podsuszyłem nową dostawę, nawet niezła frakcja. Ale jaja zaczęły się dopiero od poniedziałku kiedy wsypałem pierwszą partię z nowej dostawy. W środę kocioł Galmet 25 kW tak zasyfiony jak przed laty sławetnym Tauronem. Dużo popiołu  i sadzy. Napisałem do nich reklamację, ale brak jakielkolwiek reakcji. Wyczyściłem, nasypałem do pełna i przed chwilą poszedłem do kotłowni i już po otwarciu pokrywy opału dramat- gdzie podział się opał? Zrzarło przy obecnych okołozerowych temperaturach prawie 100 kg, połowę więcej niż w mrozy. Po otwarciu pieca- niedowierzanie, popiół z kalafiorami i pełna komora ponad tacę (normalnie przez te dwie doby było na dnie troszkę jak to nazywałem "piasku". Wymiennik górny prawie całkowicie zawalony, retorta prawie zablokowana kalafiorami.

Przez wiele lat paliłem i wszem i wobec głosiłem, że najlepszy jest Prestige i nadszedł  piękny dzień jak przyjąłem paletę produktu opałopodobnego. Już myślałem, że Ogień Ultra mimo niemałej ceny zagości na stałe w mojej kotłowni, bo już znudziły mi się wynalazki, a tu otrzymuję opał najgorszego sortu za największe pieniądze. Co to za mafia w tym opale, jak z paliwami zrobili przed laty porządek w miesiącu. Kto wciskał kit dostał od państwowych kontroli tak, że niejeden musiał zwinąć biznes. A w tym temacie hulaj dusza, piekła nie ma. Naprawdę Ogień Ultra był świetnym paliwem, czy to w mrozy, czy latem mu nic nie przeszkadzało. Zero problemów było.

Czy przy obecnych światowych cenach węgla za jeden tysiąc złotych powinnem otrzymać tonę najwyższej światowej klasy opału.

Piec posiadam 16 lat i naprawdę jestem z nim dogadany na 100%, więc nie liczcie,że to nastawy, po prostu jakiś syf zaworkowany (w dodatku tym razem słabo,bo parę worków pękło na zgrzewach przy wyładunku).

No nic, wyżaliłem się, teraz się przebieram i gnam do piwnicy robić z tym porządek. 

  • Przydało się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie kominiarz powiedzial mniej wiecej cos takiego - panie w Polsce juz prawie nie ma dobrego wegla. Czytam forum i dochodze do wniosku, ze dzisiaj kupno wegla to loteria. Ja pale pierwszy sezon groszkiem, nie mam rozeznania. Ale jak dotad nie jestem zadowoly. Jakbym nie ustawil pieca jest sadza ,czarny pyl na wymienniku i spieki. Wiec czyszcze codziennie. Pale ekogroszkiem max typ 31.2 wartosc opalowa 27 mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gaz.ponoc mieszają z innym zeby lcznik sie krecil, prad poszedl w gore prawie 10 gr za kwh.... I tak nas wydoją i tak... Wcisną ci siłą te panele a potem siedz i placz... Bedzie pewnie produkcja kopciuchow w czarnej strefie, przy sporym nadmiarze powietrza to i pewnie opony sie super spalą.... I zacznie sie nielegalny handel oponami i pewnie re zużyte beda drozsze od nowych... I wtedy nastapi koniec swiata.... To taka optymistyczna wersja.. Ciekawe co na to pesymiści... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mnie za pierwszym razem firma Pan Groszek zaskoczyła in minus, gdzie w 2 tonach Yellowa z worków praktycznie lała się woda tak przy drugim podejściu (rabacik w związku z tym niewypałem) i zakupie Reda nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się kupić tak suchy opał. W foliowych workach nie ma nawet rosy na ściankach tych worków. Pali się dobrze, może nie na pył wszystko, ale bez zastrzeżeń, a to cieszy. Spodziewałem się tylko większej różnicy w spalaniu na korzyść Reda. Jest ona bardzo niewielka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to się przy tej cenie w ogóle opłaca?

 

image.thumb.png.4224e8575ee7e4bfaf2f2df707b0f580.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie handliwiec dal cene 960 pln za 66 workow po 15 kg, wychodzi 990 kg. Juz z przywozem na palecie. Pomyslalem, ze jak nie sprobuje to sie nie przekonam. Wegiel ma np.27mj, ma tez wilgoc i ponoc duzo energii idzie na odparowanie, wiec realnie moze miec nawet np. 20 mj w zaleznosci od zawartosci wilgoci (nie wiem czy tak jest, tak czytalem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to testuj, próbuj, a wynikami się pochwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mkwapisz napisał:

Wrzuć fotki jakieś.

Wrzucę, ale wtedy już sorry , po wyczyszczeniu wszystkiego i załadaowaniu opału z poprzedniej dostawy, jż mi tylko chciało się Warki Strong. Dziś zrobiłem fotki popiołu po wymianie opału na stary, bo miałem go w rezerwie 750kg. Jutro wrzucę nową dostawę i zobaczymy, ostro teraz jeszcze go suszę, choć wilgotność u mnie nigdy nie sprawiałea dla kotła jakiś problemów, podejrzewam, że tylko może więcej spalał, aby go wysuszyć.Faktycznie szkoda byłoby zrobić foto czubatych 3 węglarek za spiekami, sadzą i hurtową ilością. Dziś na starym opale ogień Ultra jest wszystko bajka.

Jest to popiól  zprzeszło 50 kg ekogroszku, oceniam na niecały 1 kg.

IMG_0004.thumb.JPG.2b3d9f09abf04e257507d803a980e939.JPGIMG_0004.thumb.JPG.2b3d9f09abf04e257507d803a980e939.JPG

IMG_0003.JPG

Edytowane przez obser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze wpadłem na pomysł, że przecież to świństwo po 2 dniowym paleniu i zużyciu ok. 100 kg opału mam w śmietniku. jest tego ze 3 pełne węglarki, i 1 węglarka sadzy. Razem ten odpad oceniam na na 25-30 kg.Teraz dokładnie go wysuszę i pokombinuję z ustawieniami, trochę się nalatam, ale muszę to spalić przecież, może coś da się zrobić, ale ja choć 16 lat jak palę w piecu prawie nigdy nie miałem problemu z ustawieniami i jak zauważyłem piec najlepiej pracuje na ustawieniach fabrycznych. I tak było zawsze , jak swędziło mnie czegoś poprzestawianie, kończyło się na wgraniu ustawień fabrycznych. Może im się coś zamieszało, może z tej partii będą jeszcze worki nornalnego, bo z zasady jestem leń i wolę zapłacić więcej niz siedzieć w kotłowni. Jak wymieniłem na kupiony 2 miesiące temu, bez przestawiania ustawień super.

IMG_0147.JPG

IMG_0148.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepszy jest ekomiał grenpal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurcie to kolumijski z PGG jest pewniakiem od lat, prawilny ruski Czuk słabszy, ale też ok. A co handlarze z nimi zrobią to już loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Mrówce 4 worki ekogrochu Orzeł na przeczekanie do dostawy zamówionej Czarnej Perły. Jestem mega zadowolony. Ma moc, dodatkowo prawie nie ma z niego popiołu. Ilościowo na oko jakieś minimum 3-4 razy mniej, niż przy perle. Spala się w pyłek od fajki. Minus, że mokry, ale taki mamy obecnie klimat niestety. Cena w markecie deczko porąbana, bo worek 22,90 zł za 20 kg, co daje 1145 zł za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed 2 laty kupiłem 2 palety kolumbijskiego i to był szatan, tylko bałem się jego mocy. Pali się wyśmienicie, popiołu prawie nie ma, super granulacja. Teraz tak myślę, że kupię paletę i zmieszam z tym Ogniem Ultra i to wypalę. Cena wtedy wydawała mi się nieabyt wysoka, bo bazowałem na Skarbku i był (i jest) tylko nieznacznie droższy, ale to extraliga

Ekogroszek Kolombus 1000 kg / 1 paleta

Oceniony 4.96 na 5.

1399,00  1379,00 

Dziś cała niedziela mi zeszła na szukanie w necie ofert i tak naprawdę każdy jest najlepszy, wszystkie komentarze super i chyba to wszystko. Co dostaniesz, to jajko niespodzianka.

Edytowane przez obser
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu luzem węgiel kolumbijski chodzi aktualnie po 850 PLN, a jeszcze kilka lat temu był po 6 stów. 1400PLN to ekonomiczny absurd, taniej wyciąć kocioł w cholerę i wstawić grzałkę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.