Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mkwapisz napisał:

W tym całym procesie to nie napisali, w którym miejscu roboty wodę do węgla leją ;-

Cały proces wzbogacania i przeróbki wegla wydobytego na kopalni,jest duzo bardziej skomplikowany niz polewanie go wodą... i jest dostepny w literaturze fachowej.

Jak uzdatniaja go na składach opałowych to tajemnica ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Do mnie ten Pieklorz na dziś wychodzi 925 zł. Myślę że będę zainteresowany tym towarem na nowy sezon grzewczy. Mocno na + worki 20 kg.

@mlodypestek kupił i suszy. Sam jestem ciekaw tego węgla, bo generalnie z pgg byłem zadowolony (Karlik i Retopal), dopóki nie odwalili maniany z transportem. Po prostu przestało się opłacać kupować u nich węgiel. Sprawdziłem i cena z transportem dokładnie jak u ciebie 925. Testowo "wysłałem" paletę do Gdańska i cena ta sama. Więc chyba tam ktoś poszedł po rozum do głowy. No i w końcu na palecie 1000kg a nie 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano około 10 wrzuciłem 17 kg pieklorza. Waga po kilku dniach suszenia między 19,80 a 19,70 kg. Wsypując do zasobnika kurzyło się także jest ok. O 17 tej stan zerowy. wrzuciłem 200 kg. Popiół z godz 22ej Trzeba go jeszcze dopracować z ustawieniami 5086214e9ea64b2b4e83e9c6c91ca9fe.jpg
dde92508d5715c678ae482c0712fa09c.jpg
ab18f269c95d50912872dbe71371aa84.jpg
f4296101b35e224e48a066c4cd49cdc6.jpg
512aab64a9c5a0ba61ef7bfefd756922.jpg
48ee314a7adc732b0b03ec6665a30c7b.jpg
15e5775d15b7820b2892606f03f7d424.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Popiół z godz 20


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek moim zdaniem węgiel dość ładny, popiół też OK. Taką frakcję i relatywnie mało miału mam obecnie tylko z KGM 29. Słabsze to dłuższa historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada po spaleniu 40 kg. Jest trochę niedopałków. I czarno w piecu. Popiołu wagowo wyszło 3,3kg5b19ecf5420d56fd0ec27d2acd2edd74.jpg
9cad2dd17e7be1415dd8d848da249e46.jpg
d266b6fb9f860a47a6a221c298b0286e.jpg
3561f54c44b002bd593cf01dbf113677.jpg
3b506fcbe3fdd6dfdfa77a1803d7fcdd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 4.02.2021 o 19:03, Oldek napisał:

Do mnie ten Pieklorz na dziś wychodzi 925 zł. Myślę że będę zainteresowany tym towarem na nowy sezon grzewczy. Mocno na + worki 20 kg.

Kiepsko trochę , u mnie on idzie luzem w maju po 700 zł , ale tak czy siak warto bo moc jest duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za miesiąc skończy mi się groszek z lokalnego składu. Nigdy więcej... Co byście teraz zakupili, coś godnego uwagi, wiadomo będzie wilgotny, dlatego chcę zamówić szybciej, bo mam warunki na dosuszanie. Sobianek odpada (dużo kamieni), w "internetach" sporo negatywów odnoście groszku od Pana KM... Zastanawiam się nad PGG Pieklorz, oraz KGM 29, co byście wybrali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na worku wartosc 26-29mj.... Jakos zawsze zakladam ze te 26 to moze bedzie mial..... Ja zawsze patrze zeby pisało wartosc min.... Inaczej czuje ściemę 

Aaa... I raczej zamiast "jak to sie spala" interesuje mnie bardziej koszt grzania. Kazdy sie jakos spali. Kwestia ile to bedzie kosztowac... 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci ekogroszków chyba zwęszyli, że prognozy pogody dla nas nie są optymistyczne i podnieśli ostatnio ceny.

Edytowane przez mkwapisz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd cen mam tutaj https://jakiekogroszek.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz fajnie wychodzi... W porównaniu do tych "pseudo ruskich". Fajna frakcja, kamieni mało, PGG ma bardzo nowoczesną linię produkcyjną. Ja byłem zadowolony bardzo z Karlika, ale popiołu jest bardzo dużo.... Za tą cenę można się pokusić o jakąś mieszankę, typu KGM, Sobianek, Sibugola, Ale czy warto ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upały lekko zelżały, więc doświadczenie uczy, że węgiel zamówiony w tym tygodniu będzie miał bardzo losową jakość. O ile w ogóle dotrze do wiosny. Wiec jakieś drobne firemki pakowaczy węgla wszelakiego traktowałbym z podejrzliwością, jeśli faktycznie macie nóż na gardle i kupić musicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę tym "https://m.olx.pl/oferta/ekogroszek-premium-plus-kup-lokalnie-transport-gratis-CID628-IDI8jhW.html "

Palnik Ardeo Iron, pali się bardzo dobrze, popiół pył, ale trochę śmieci po piecu. Póki co mój najlepszy zakup. Ale ja na jesieni kupiłem suchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.