Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał EKOGROSZEK LUXURY z nowexwegiel.pl. Węgiel wilgotny ale nie ma wody w worku. O tej porze roku to chyba standard. Pierwsze wrażenie ładnie wygląda, frakcja jednolita nie widać miału i kamieni. Jak wypale obecny zasobnik to coś więcej powiem wiecej zwłaszcza o ilości popiołu i spiekaniu. 

IMG-6479.jpg

IMG-6483.jpg

IMG-6481.jpg

IMG-6480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stempos1980 napisał:

Jak. Cenowo?

850 zł dostawa do 80km gratis. Kupowałem miesiąc temu w lokalnym składzie to aż się woda lała z worka wiec tu jest trochę lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi takie gówno sypie wprost do zasobnika, ślimak co 2-3 lata to raptem równowartość 8 worków węgla. Koleżka pali takim gównem w Defro z 10 lat i póki co nic innego się nie zepsuło, nawet zasobnik nie zgnił. Ja tego nie robię bardziej ze strachu o ceglany komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, IWANOW69 napisał:

EKOGROSZEK LUXURY z nowexwegiel.pl

palę tym grochem ale kupowałem latem jest w miarę suchy/ale przy zasypie się nie kurzy/ sporo podziarna teraz tego nie widzisz bo przy tak mokrym grochu jest to wszystko oblepione kamieni raczej nie ma pali się dobrze choć aby było bezdymnie  potrzebuje więcej powietrza niż inny groch którym paliłem to co ci przywieźli wygląda nieciekawie przypuszczam że do workowania sypali z placu razem ze śniegiem którego w tym roku trochę było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 05:50, popo76 napisał:

niecały tydzień.

no u mnie blado to wygląda, tydzień ponad minął i cisza jak po śmierci organisty ? no ale wysyłka 5-7 dni roboczych to poczekam jeszcze 2 i zaczynam być nieprzyjemny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go jednak zostawię na później mam 20 worków suchego ekogroszku od poprzedniego dostawcy. W piwnicy mam temperaturę ok 20-22 stopnie myślicie że w tych warunkach przeschnie w workach przez 3 tygodnie? Kupuje z reguły po palecie bo wchodzi mi maksymalnie 60-70 worków. 

Edytowane przez IWANOW69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wyschnie. Jest to trochę kłopotliwe ale możliwe. Należy każdy worek porządnie ponakłuwać z każdej strony. Można np. śrubokrętem, ja nakluwam pikownikiem do sadzenia roślin, wygodny bo rączka jest poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palnik da radę, to można tym ogrzać. Nie mam doświadczenie grzania akurat tym miałem, ale na ekoenergii idzie spalać miał. Cena i parametry atrakcyjne, chociaż myślę że o tej porze roku, będzie to zupa miałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atex dla jowisza na stronie podaje popiół w przedziale 3-6%. W certyfikacie piszą już o popiele w stanie roboczym 6,12% +/- 0,16. Ciekawe jak to wychodzi w praktyce? Ktoś może ważył i policzył ile procentowo wychodzi popiołu?

Razem z kamieniami około 9%. Wagowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętościowo z Jowisza kupionego w wakacje wychodzi pół worka popiołu z 6-7 worków, na oko wagowo 6% jest realne. Dla mnie ważne, że można spalić cały zasobnik bez konieczności wysypywania popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szufladę, ale podstawiam ją pod drzwi popielnika przed otwarciem:-) Dla mnie lepiej założyć machę i OP-1 raz na 2 tygodnię i ogarnąć kocioł gruntownie. Potem tylko zerkam na e-modul co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, altoro napisał:

Nie ważyłem, paliłem w weekend na próbę i dla mnie lepszy od Karlika. Popiołu mniej i spalanie identyczne i nie dymi jak Karlik.

to ciekawe Karlik dymi? palę karlikiem zakupionym w maju 2020 w ilości 3x750kg bezpośrednio w PGG. Zacząłem palić w połowie września  i wygląda, że do końca lutego powinno go jeszcze starczyć. Wg mnie kaloryczność karlika jest jedną z lepszych. Jowisza nie miałem więc się nie wypowiem - dlatego też pytam o opinie bo szukam czegoś słabszego na okresy przejściowe - bo dla karlika jest mało ekonomicznie, tym bardziej przy obecnej cenie spalać się głównie w podtrzymaniu. 

Ale porównywanie kaloryczność Jowisza z karlikiem  wzbudza u mnie uśmiech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.