Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w sklepie PGG:

- pojawił się Pieklorz Chwałowice 

-Karlik i Pieklorz na paletach 1t, ale w mniejszych workach 20 kg

Pieklorz z kurierem 925 pln/tonę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony Jowisz z Atex. Przyjechał wilgotny, ale to norma o tej porze roku. Nie jest to gnój, nie jest mega mokry. Pali się bdb. Frakcja różna, choć chyba większa niż mój poprzedni Mercury od nich. Powiem szczerze, że według mnie zdarzają się nawet bryłki za duże. Wg najnowszego certyfikatu węgiel ma prawie 25MJ. O dziwo Mercury ma także więcej popiołu i syfi kociołek na czarno. Jowisz spala się lepiej i w kotle szaro. Leciutko tylko zmniejszyłem powietrze na dole i oczywiście kaloryczność. Spalanie jak na razie nic nie wzrosło. Może jeszcze pokombinuję z ustawieniami. Stary dom około 120m2. Ocieplony po ścianach styro 10cm i 25 cm wełna strop. Poddasze aktualnie niewykończone i tym samym nieużywane. Brak wełny. Chyba i tak by nic nie dała.

Według mnie za aktualną cenę super opał. Może Atex jak w poprzednim roku na wiosnę zrobi promocję i będzie jeszcze lepsza cena :)

Może ktoś pali tym węglem na SV200 z SKZP02 i podzieli się ustawieniami? Wiem, że u każdego inaczej, ale zawsze można porównać.

 

piecyk.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu reklamówka od Kamila. Mam ten węgiel, pali się bardzo dobrze, ale frakcja u mnie jest przynajmniej o połowę mniejsza. A jak u was? @Jockey na swoim kanale YT pokazał jak to naprawdę wygląda dla wszystkich Sobianków. Tutaj mogę potwierdzić że on nie ma jakiś super-testowych-special worków od producenta do testów, tylko takie jak dostanie każdy klient.

A tutaj filmy jockeya

Pozostałe Tygrys i Pantera też są, ale to już sami sobie zobaczcie

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Lew był drobny (jeszcze drobniejszy, niż na 2 filmiku) i mokry, a zużycie było podejrzanie wysokie jak na kaloryczność na opakowaniu, to nie jest klasa węgla za 1000 PLN IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około godz.20 zamówiłem paletę Jowisza, dziś o 14.30 eko w domu, szok! Rano dzwoni telefon i miła pani mówi że dzwoni w sprawie dostawy groszku, więc pytam kiedy mogą być a pani że dziś, mówię jej że do 14 pracuje a ona że nie ma problemu mogą być po 14 normalnie mnie zamurowało. Okazało się że Atex ma oddział 20km od mojego domu. Eko nawet suche jak na tę porę roku ale drobne, wypalę 75kg Karlika który siedzi w zasobniku i zobaczę co to za cudo :-) Dla porównania moneta 5zł.

1611764378757.jpg

  • Przydało się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w opisie na SV200 ale nie jestem z niego zadowolony, przydymia ile bym mu nie dał powietrza. Jedyny plus że można mocniej w niego  dmuchnąć i nie spieka się, ale co z tego jak dymi.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od sztygara masa kamieni.W  lato kupowałem luzem do grzania CWU ogólnie dobrze się spalał na SV ale ze 100 kilo to trzy brytwany popiołu.od jesieni na lwie zły nie jest  chociaż trafiają się kamienie ale sporadycznie i odrazu przy kamieniach spieki są ale mało.2 worki były jak narazie że sama drobnica była wielkości 50 groszy.wilgoc jest ale nie aż tak mokry jak co niektórzy tu piszą na inne groszki.

Podejrzewam że lew to mieszanka bo są worki ci nie dymią a trafiały się worki co dymiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Stempos1980 napisał:

Teraz palę lwem i jeszcze 350 kilo i trzeba będzie coś kupić tylko jedno zasadnicze pytanie Co kupić?

To jest pierwsza Zima z grochem więc mało mam doświadczenia w groszkach  i żeby się nie nadziać na badziew węglowy

Mimo że narzekam w tym wątku na test Lwa który zrobił Kamil (testy Jockeya są ok), to akurat Lew jest całkiem niezły. Miałem go 2t i chyba tak 0.5 jeszcze zostało. Więc jeżeli u ciebie jest ok to dokup tonę. Z mocniejszych węgli mam jeszcze Ogień Ultra. Jest odrobinę drobniejszy od Lwa, ale też bardzo dobrze się pali. Niestety mocne groszki słabo działają na małych mocach. Taki ich urok, że są dobre na dobrą zimę. Jak jest ciepło to kiszą się na małym powietrzu i dymią. Brat w dwustanie pali Mocnym z mocnyopal i jest zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni grzeję Karlikiem. Jakoś ciężki w spalaniu, na PID miałem niedopalenia z przesypywania. Zauważyłem też że dziwne są skoki temp, przy zadanej 68, dochodzi np do 70 a w dół potrafi zejsc do 62 i potem znów nadgania do zadanej. Dojscie do zadanej dlugo coś trwa. Wizualnie, uziarnienie, brak kamieni, wszystko w porządku..

Popiołu trochę jest ale bez spieków i kamieni.

 Czy faktycznie Karlik wymaga specjalnych nastaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłoroczny Karlik szedł u mnie na standardowych nastawach z Defro k1pv4, można ewentualnie korektę powietrza dać na -2%. Co jest w tym roku nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.