Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Na kalorycznym bedze ciemno... Na slabym popiolu objętościowo wiecej.. 

Z tym spalaniem to rak ciężko mi sie zgodzic.. Sam obstawałem przy stabku wiele razy a lwa wziąłem zeby sie osobiscie przekonac. No u mnie to jest 1/4mniej. Mam notatki z tamtych lat i bieżące codzienne i mniej spalam zgodnie z wyliczeniami. Tylko co z tego ze mniej jak koszt ten sam.......... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim metrażu JOWISZ - 69 kg /doba
DIABLO GOLD - 57 kg/ doba
Przy JOWISZU piec czyszczę kilka dni później w porównaniu do DIABLO. Ale za to popiół przy JOWISZU muszę wynosić praktycznie dwa razy szybciej. Jak nie urok to...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może dlatego, że na mocniejszych węglach kocioł wchodzi w nadzór, a na słabszych pracuje bez przerwy od połowy października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest tylko problem zey tak naprawde nie wiemy ile. Mj rzeczywiście tam jest... Mam podobne przeliczenia.. Przoduje perla haski i stabek a to wszystko od jednego dostawcy... Pytanie czy w tych 3 workach nie jest to samo...

Ja osobiscie nie mam mozliwosci czasu i checi na kupowanie po tonie i sprawdzanie.. Ceny kozystne sa jakos w maju i wtedy biore 3-4t. Bo i szansa na suchy jest wieksza. A latem ciezko sprawdzicjak to sie pali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może dlatego, że na mocniejszych węglach kocioł wchodzi w nadzór, a na słabszych pracuje bez przerwy od połowy października?

Myśle ze nie. U mnie kocioł nie odstawia się praktycznie w ogóle. Także myśle ze te węgle tak maja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odstawia sie ale pracuje w dwustanie czy pid?  Bo tego nie rozumie... W dwustanie nie da sie.. Albo nie dogrzeje albo sie odstawi.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pid


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pid po To jest zeby sie kociol nie odstawial.... 

Panowie. Jak kociol w odstawce to niska sprawnosc wiec i wyzsze spalanie. Jak dom nie ma duzego zapotrzebowania to tylko malo kaloryczne wegle zeby ten kociolek sobie chodzil. W przypadku sv200 pow. 30%. Jak wegiel kaloryczny to za sxybko dogrzeje i siedzi i kopci i utylizuje. Wegiel trzeba dobrac do potrzeb domu. Ja po 4 m-cach juz wiem ze nic pow. 26 mj. A jak strop docieple to chyba trociny bede palil.. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janosh napisał:

Wegiel trzeba dobrac do potrzeb domu.

Dlatego trzeci sezon palę w OEPM Retopalem 24MJ (aktualna cena 645 zł br/t ba ) ,przywiezionym prosto z kopalni , choć w niższej  cenie i podobnej odleglości mógłbym kupić groszek II Wesola o kalorycznosci 28MJ (aktualnie 580 zł br/t ba.)

Retopal popiołu ma wiecej i trzeba wynosic popiół co 4 dni ,ale kocioł czyszcze co 4 tygodnie (raczej dla swojego spokoju niz koniecznosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś palił https://nowexwegiel.pl/produkt/ekogroszek-luxury/? Cena z transportem do 100km 850zł. Niby prawie 30 Mj i mało popiołu. Czy może lepiej dopłacić i wziąśc https://ekogroszkipolskie.pl/pl/produkty/ekogroszki/ekogroszek-wieczorek-opis ale boje się spieków. Miał ktoś do czynienia z którąś z tych firm? Bo mój lokalny dostawca za 950zł sprzedał mi niby Skarbka premium który ubywa w zawrotnym tempie i worek popiołu z jednego zasypu 100kg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten pierwszy ale wieczorek na 100% nie ma 31,5 a popiół pomnóż przynajmniej x 2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, WIECZOREK to nazwisko głównego pakowacza, stąd ta nazwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od 5 sezonów ogrzewam dom ekogroszkiem. Pierwszy sezon piec uruchomiony na eko retopal. Piec Defro komfort eko 15 kw klasa 3 z palnikiem ekoenergia.  Retopal był tragiczny.  Zmieniłem na Skarbek palę czwarty sezon w pid. Węgiel brany rok w rok od tego samego autoryzowanego dostawcy ale powiem że to nie ta sama jakość. Worki orginalne brudne od środka węgiel wilgotny podczas zakupu a kupuje w lato, sporo drobnej frakcji. Kupiłem na próbę inny ten "najlepszy pl" 29 mj   5 worków i pali się rewelacyjnie. Myślę żeby zmienić na ten za rok chociaż czytając jw różne zdanie macie. Na jedno zasypanie kupiłem też tego producenta tylko 24mj. Sprawdze jak ten się będzie palił na tym konkretnym palniku. Bo na tym forum z ekoenergia uzytkownicy mają same problemy i sporo opini żeby palić niskokalorycznym. Skarbek w tym roku na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ten. Mam nadzieję że to nie przypadek. Po otwarciu eko suche bez pyłu worek od środka w miarę czysty. Spalił się można powiedzieć bardzo dobrze bez zmiany ustawień. A przy tym palniku podobno wiele problemów. Fakt ja  miałem je paląc retopalem. Nie wiem tylko dlaczego przy ekoenergi koledzy zalecają opał niskokaloryczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupił chłop w sierpniu, to już zwrócić nie można nawet. Bandyci z opłaconymi internetowymi testerami.

Edytowane przez HarryH
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.