Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

@grześś kupiłem go w wakacje za 699 i jest rewelacyjny, spalanie mam mniejsze, niż Lwa i Bartexa Golda w zeszłym roku. Jednak jak to z węglem - ten kupiony dzisiaj może być totalnym gównem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nim i nad kilkoma innymi, aby zakupić coś na wiosnę. Jak kwiecień-maj będzie chłodny jak w zeszłym roku to na pewno węgla braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę tym ekogroszkiem z eko nowex frakcja raczej drobna jest trochę podziarna nie można powiedzieć żeby był suchy jak pieprz/kupowany latem/ ale nie był też mokry spala się przyzwoicie lekkie spieki  bywają kamyki się trafiają, popiołu ze 100kg jedna szuflada /6-7kg/przy zakupie czterech ton latem płaciłem 790zł za tonę z transportem lokalnie, czy ma deklarowane 29Mj nie wiem /śr spalanie w grudniu 17kg na dobę stary dom 120m2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem, to groszki wysokokaloryczne są zawsze drobniejsze od tych mniej kalorycznych. Myślę że to ze względów ekonomicznych, w kalorycznych węglach dają gęstsze sito przy kruszeniu i sortowaniu. 6-7 kg. Popiołu jak na węgiel wysokokaloryczny, to bardzo dużo, tu 5 kg. powinno być granicą dla popiołu. Po czym poznać mniej kaloryczny od tego bardziej kalorycznego. Przy pierwszym ogień na palniku jest żółty, długi, a w wymienniku siwo. Przy tym bardziej kalorycznym ogień jest jaśniejszy, krótszy, a w wymienniku buro, no i oczywiście powinno być dużo mniej popiołu. Zaznaczam że to są moje spostrzeżenia, co nie musi pokrywać się ze spostrzeżeniami z innych kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten groszek wygląda ciekawie. Cena do parametrów wygląda bardzo dobrze.
52895146_Zrzutekranu(3).thumb.png.23fb5e844a8f4f338cadeb511dbd8e7e.png

Mam go. Kupiłem w sierpniu. Pali się fajnie. Dużo popiołu i kamieni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HarryH napisał:

@grześś kupiłem go w wakacje za 699 i jest rewelacyjny, spalanie mam mniejsze, niż Lwa i Bartexa Golda w zeszłym roku. Jednak jak to z węglem - ten kupiony dzisiaj może być totalnym gównem.

??????

Taki żarcik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlodypestek napisał:

Mam go. Kupiłem w sierpniu. Pali się fajnie. Dużo popiołu i kamieni

Tak samo jest z ich węglem o nazwie MERCURY. Pewnie wszystkie tak mają.

Sam zastanawiam się nad kupnem Jowisza. Znajomy ma i chwali.

2 godziny temu, janosh napisał:

Taki żarcik?

Nie do końca pewnie, bo ja też zauważyłem, że spalanie wysokokalorycznych węgli W MOIM PRZYPADKU jest takie samo lub niewiele mniejsze niż słabszych węgli, jeśli oczywiście chodzi o ilość spalonego opału. Na pewno cenowo mi się to nie opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janosh napisał:

Taki żarcik?

Nie, realnie na pewno jest >>26MJ/kg.  Dostałem na składzie delikatną sugestię by kupić w lecie Jowisza zamiast Ecosuna: "Paanie, przecież to jeden ch ...."  Ale jak pisałem kilka razy - dzisiaj to może być coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie @pgg , promo na ekomiał Greenpal (uziarnienie: 3 - 20 mm)  w big bag 1000 kg, cena 531.40 zl br/t ba + transport

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 648 z przesyłką i to już faktycznie rozsądna propozycja, jeśli ktoś chce i może (u mnie na kontroli miał nie przejdzie, musi być ekogroszek na świadectwie).

Przy okazji patrzcie, jak Greenpal sie zmienia - na początku było 22 MJ/kg, a dzisiaj już 25 - 27 MJ/kg.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekmury1Karlika sprzedaje się więcej od Retopala, więc jeśli to odsiewka po Karliku to może tyle mieć. Zresztą Retopal też się wzmocnił na 24 - 26 MJ/kg. Ruski węgiel podrożał od listopada prawie o połowę ! , więc jeśli ktoś tam jeszcze myśli w PGG - to ma szansę zatopić część konkurencji właśnie teraz.

@janoosh specjalnie odszukałem Ci kwit z Jowisza (starego), jak widzisz rewelacja: 

 

jowisz.JPG

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezony na stabku 24mj teraz lew 27-29mj. Jak juz pisałem stabka szlo 4t wg obliczen lwa powinno starczyc 3t. Koszt ten sam. Jak na razie lwa poszlo 1.5t. Moze sie uda.  Przy stabku popiół co 2 dni, przy lwie raz na tydz. plus czyszczenie całego kotla bo czarno. Mniejsze zuzycie słabego jak dla mnie moze wynikac z niskiej sprawnosci spalania mocnego. Pow 0 st na zew. lew szedl na 20-30%mocy wiec sprawnosc w łeb. Obecnie lwa idzie ok 15kg na dobe a stabka szlo ok 20. Zobacze jak sezon sie zamknie ale ja raczej pójdę w ok 26mj a jak kosztowo drogo to wrócę do stabka..... Lew raz mi zawleczke zerwał... Widac kamyki. Stabek chyba czysty jak łza... Zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się :-) 

O ile większość węgli to loteria, Stabek i Czarna Perła są bardzo stabilne - za każdym razem szajs:-)

16 minut temu, jacekmury1 napisał:

Na bank hasio mo więcej ,co do mj tyż tyla nimo co piszą.

Spaliłem go od 25 września ledwie tonę, popiół wyrzucam z kotła co 2 tygodnie (w rytmie wywozu smieci), więc czego więcej trzeba? A cena jak za czarną perłe :-) Zapowiada się 1500 pln za sezon palenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOWISZ przy temp na zewnątrz około 6 st. ustawiona kaloryczność max 25 z groszami. PrY temp -2st. do 3 st. Kaloryczność 24 i nie ma zmiłuj się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mlodypestek napisał:

JOWISZ przy temp na zewnątrz około 6 st. ustawiona kaloryczność max 25 z groszami.

To powtórzę milionowy raz - piszę o Jowiszu kupionym latem. Porównaj certyfikat, który wrzuciłem, z tym, co jest teraz na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powtórzę milionowy raz - piszę o Jowiszu kupionym latem. Porównaj certyfikat, który wrzuciłem, z tym, co jest teraz na stronie. 

Noe gorączkuj się tak. Certyfikat z przed roku można sobie wsadzić w.....
Pisze jak jest z nim teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec stabek jest jednak pewny.. Za te 700 wole.chyba pewnosc niz loterie w roznyxh cenach... 

Kolezanki od lat biora ten sredni prestige i do glowy im nie przyjdzie zmieniac.. Może lepiej nie zawracac se tym wsz ystkim tylka... Może  zbyt wiele oczekujemy.. Sie pali to sie pali... Byle zawleczek nie rwało.. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo zaobserwowałem co @Kijasr- trochę mniej pali sie Ecodesign, a Bartex Gold, Chwałowice, Sobianek Lew, Karlik, Jowisz, resztki bytomskiego - wszystko jeden ciul. Chociaż w instrukcji kotła wymaganie >28,5 MJ/kg, to jak Koledzy piszą - im mocniejszy węgiel, tym więcej czyszczenia wymiennika (poza Ecodesign, bo to cholerstwo paliło się jak Jowisz, ale żar taki walił od retorty, że strach zaglądać do kotła).

Może na pełnej mocy bym jakoś te "kalorie" odczuł, ale odkąd mam ten kocioł to chyba ani razu mrozu w dzień nie było.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę po JOWISZU siwiutko. Kupiłem ostatnio DIABLO GOLD i tak samo w piecu czarno. I tak samo w przeliczeniu kg ws. cena wychodzi na jedno. Tylko żeby tego popiołu po JOWISZU nie było aż tyle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.