Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka worków jutowych więc dziś groch przesypię, niech schnie. Wolałbym żeby się kurzyło niż żeby było bagno w worach (i tak mam kotłownie zamkniętą i oddzieloną od reszty piwnicy)

Z ciekawości kupiłem w poniedziałek z Taniopalu 5 worków ekogroszku Niedźwiedź i na razie jestem pozytywnie zaskoczony. Suchy, pali się ładnie, bez spieków. Dam znać ile wyjmę popiołu z tych 5 worków ale wygląda na w miarę czysty, bo popiół jest lekki i nie spada w grudach czy spiekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pieklorz napisał:

 

Szczerze mówiąc z tych wszystkich nazwijmy to internetowych do tej pory najbardziej zadowolony byłem z Super Mocny oraz Ogień Ultra. Moim zdaniem oba wymienione były nieco lepsze od Sobianka Lew z wiosny, bo ostatnio ten lew też jakoś brudzący się trafia ludziom.

.

Akurat w sprawie Lwa to mogę potwierdzić. Mam  go z dwóch dostaw i od miesiąca palę z tej drugiej z listopada. Węgiel jest wilgotny, na workach od środka jest woda, a piec niestety jest czarny. Próbowałem podbijać powietrze, ale nic to nie daje. Zastanawiałem się właśnie czy powodem jest to, że jest to inna partia, czy też że jest wilgotny. Na razie zostawiłem go do przesuszenia, a odkopałem worki z pierwszej dostawy, w których węgiel jest suchy. Dzisiaj rano zrobiłem zasyp, więc jutro powinno już być coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RED to tez wschodni węgiel w stylu Lwa, Ognia Ultra czy Super Mocny

Sam raczej taurona nie polecam nikomu a przynajmniej osobom, które zaczynają przygodę z ekogroszkiem. Jednak na moich dostawach różowego i jaret-plus nie mogę złego słowa powiedzieć, trafiłem bardzo fajne dostawy.

Po ponad dobie palenia Płomień27 mam już sporo lepiej w popielniku, trzeba w niego dmuchać mocniej, przestałem na nim patrzeć na wskazania ilości tlenu, trzeba dymać, aby to dobrze spalić. Płomień 27 ma mało popiołu, ale zostawia ciemniejszy wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TOMEK12345 napisał:

Dziś sprawdziłem popiół w ekogroszku pan groszek red wyszedł na poziomie 5% plus minus 0,5%

Może to być zaskakujące, ale je wolę jak popiołu jest mało objętościowo. Waga jest w tym przypadku drugorzędna. Miałem już ekogroszek, którego popiół był w formie małych spieków (chyba KGM Silver). Po spaleniu worka musiałem czyścić piec i wyciągałem wiadro popiołu. Dało się go ugnieść do połowy objętości. Przy dobrych groszkach wiaderko mam ze 100kg, a popiół jest w formie pyłu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz mam to samo właśnie na węglu od KGM. Jaki teraz masz ekogroszek, który możesz zaliczyć do "dobrych?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekmury1 Niby tak, ale jego ilość wyznacza częstość jego wybierania z pieca.

@KKTS Sobianek Lew i Ogień Ultra. Są okresowe promocje po 900pln/t. Na okresy letnie kupuję słaby groszek, który nomen omen nazywa się Mocny. KGM-em paliłem w zeszłym sezonie i zrezygnowałem z powodu popiołu właśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wnioski. Chwałowice zlepiały mi sie w takie "płatki śniadaniowe", niby popiołu dużo nie było i  w worku dało się go skompresować, ale po wypaleniu 2/3 zasobnika popiołu było równo z retortą. Teraz ładnie się wszystko obsypuje i zaglądam do kotła co 2 tygodnie (w rytmie wywozu odpadów). 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry. Palę od 2 miesięcy KGM 29 , masakra. Spieki jak śliwki wielkie, czarno, a do tego piasku jak na plaży. Ale się nadziałem a to moje początki palenia. Teraz Kupiłem Lwa , mam nadzieję,  że bedzie lepiej. Kupuje się drogie paliwo w nadziei , ze to jest dobre a tu człowieka i tak rolują i to za dużą kasę. POzdrawiam. Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy tak czytam i czytam i w sumie nie wiem wiec zapytam. 
poszukuje w miarę dobrego ekogroszku w rozsądnej cenie (do1000zl/t). kupował ktoś ostatnio i ma sprawdzony? 
Do tej pory kupowałem lokalnie i był super ale w tym sezonie to co dostałem woła o pomstę do nieba... 

piec 25kw ogrzewa obecnie 120m2 mieszkania i 60 garażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie coś w sambudrolu maja jakiś mocny podobno dobry ale sam nie kupowałem jeszcze , ja palę Chwałowickim pieklorzem ale kupuję lokalnie i nie wiem czy oni mają dostawę online.
A próbowałeś Wegiel z atexa ekosun ? Jest dużo lepszy od chwalowic
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spiekalnościa tego atexa  ekosun? Wg certyfikatu RI 13 ,jak w rzeczywistosci sie spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, Kijasr napisał:
15 godzin temu, berthold61 napisał:
Poszukaj sobie coś w sambudrolu maja jakiś mocny podobno dobry ale sam nie kupowałem jeszcze , ja palę Chwałowickim pieklorzem ale kupuję lokalnie i nie wiem czy oni mają dostawę online.

A próbowałeś Wegiel z atexa ekosun ? Jest dużo lepszy od chwalowic

Ekogroszki mają jakieś słabe w porównaniu do Chwałowic  ale fajna cena na Wesołą orzech  , dobry do MPM-a dla syna , 

teraz tam dojrzałem że ten ecosum ma od 27mj no to już fajnie i do tego mało popiołu bo nie ukrywam że Chwałowice fajne mocne to jednak tej mąki est sporo , paliłem ostatnio kilka worków Bobrka i popiołu nie było prawie nic ale szedł tak 30% szybciej niż Chwałowice , wezmętego ekosuma na próbę bo mam po drodze jak jadę do syna na budowę .

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oldek napisał:

Wyroby podobne

Jednak cena zdecydowanie niższa. Ciekawe na ile te 29 Mj jest prawdziwe. Pewnie jak zawsze napisane do 29Mj a w rzeczywistości 26Mj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.