Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu palę ekogroszkiem, ale w tym roku wymieniłem kocioł na nowy - Stalmark 45kW - (dom 500m2, stare budownictwo).

Bazując na pierwszy poście tego wątku zamówiłem Super Mocny, oraz później - Karlika 26+.

Super Mocny miał być niespiekalny i mocno kaloryczny (wg. Producenta), a wychodzi zupełnie inaczej - na nastawach automatycznych spieki są wielkości piłki do siatkówki, a wydajność w porównaniu do Karlika o wiele mniejsza :

- karlik 13 worków na 11–12 dni

- super mocny 13 worków na 8 dni

przestawiłem piec na pracę ręczną, problem spieków się zmniejszył, ale nie zniknął, ale wydajność bez zmian (a może nawet gorsza).

Stąd moje pytanie : jaki węgiel na Waszych doświadczeniach w tym sezonie zimowym warto brać?

Od jakich ustawień pieca zacząć zabawę z pracą ręczną, tak żeby spalanie było najbardziej optymalne ?

Dodam, że za bardzo w tych ustawieniach do tej pory nie grzebałem, na tę chwilę mam 5 sekund czasu podawania, 10 sekund przerwy w podawaniu i 40% mocy nadmuchu.

Jakieś sugestie?

z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości-Sambudrol Ecedesign, jeśli na cenie-Atex Jowisz. Ewentualnie Karlik, Chwałowice, jeżeli masz blisko do kopalni lub uczciwego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże  w wyborze, ja palę bartex silwer spala się dobrze ale niestety trochę kalafiorów jest.

https://sklep.dobry-ekogroszek.pl/

Ogień Premium 

  • Wartość opałowa: 24 – 26 MJ/kg
  • Spiekalność 0-3 RI (Gwarancja)
  • Granulacja: 8 – 25mm
  • Zawartość popiołu: 3,5 %
  • Zawartość siarki ~0,15-0,25 %

Ogień Ultra

 

  • Wartość opałowa: 27 – 29 MJ/kg
  • Spiekalność 0-5 RI (Gwarancja)
  • Granulacja: 8 – 25mm
  • Zawartość popiołu: 1- 3 %
  • Zawartość siarki ~0,3 %
  • Pakowanie: Worki 25kg
  • WĘGIEL ODKAMIENIONY
  • Parametry marzenie 

https://www.bartex-wegiel.pl/sklep-bartex-wegiel/

Też dobry Silwer i Gold niestety producent nie podaje wartości RI a jak ustaliłem pierwszy Ma RI 15, drugi RI 20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi sympatyczny kolego, jaki jest sens wklejenia filmików zrobionych na węglu dostarczonym specjalnie do tych filmików przez człowieka, który ma za ten test zapłacone i handluje tym węglem? Ja już tak sie na tym węglowym celebrycie sparzyłem, bo dostałem zupełnie coś innego. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarryH Dokładnie, mój pierwszy groch którym paliłem to Ogień Ultra i on wcale nie jest taki jak na filmie reklamowym:)(mam prawie identyczny kocioł jak K.Miernik)  Jest suchy OK, ale frakcja bez szału, coś tam spieka, w kotle czarno. Jak za 900 bo tyle zapłaciłem to całościowo jest dobrze, ale przy cenie 950 już nie.  Teraz puściłem zamówienie na Grzejmnieto 26 za 800 i zobaczymy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie zakupilem na probe tone ekogroszku Red ze strony pangroszek skuszony parametrami ze strony internetowej. Nie wiem jeszcze jak to bedzie sie spalac ale pierwsze wrażenie dramat- zupelnie co innego na workach ( parametry popiol i spiekalnosc) niz to co na ich stronie jak kupowalem, ponizej rozmowa na czacie i tlumaczenie firmy...

Chat on pangroszek.pl

 

Conversation started on : Wednesday, November 18, 2020, at 10:34 (GMT+0)

[10:34] Obsługa klienta: Witaj na naszej Stronie! Masz pytania dot. produktu? Jesteśmy tu po to aby ci pomóc, pisz śmiało!
[10:36] V1605300557127771: Witam distalem wlasnie pierwsza dostawe od was pangroszek red, parametry na opakowaniu sa inne niz na stronie internetowej??
[10:36] Pan Groszek has joined the conversation
[10:36] V1605300557127771: Na worku spiekalnosc max 15RI
[10:36] V1605300557127771: Popiol max 6%
[10:37] V1605300557127771: Kupowalem zupelnie co innego
[10:37] V1605300557127771: Prosze o informacje bo czuje sie oszukany
[10:38] Pan Groszek: Dzień dobry!
[10:39] Pan Groszek: Zmieniliśmy surowiec, na lepszy i zostali jeszcze stary worki, już zamówiliśmy nową matryce, na której będą niwe parametry
[10:39] Pan Groszek: Ten ekogroszek naprawdę ma 2.8% procenta
[10:39] Pan Groszek: I się nie spieka
[10:39] Pan Groszek: Gwarantujemy to
[10:39] Pan Groszek: Bardzo przepraszamy za tą sytuacje
[10:40] Pan Groszek: Jeszcze 2 tygodnia będziemy mieli te stary worku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 09:58, wojteekk napisał:

HarryH Dokładnie, mój pierwszy groch którym paliłem to Ogień Ultra i on wcale nie jest taki jak na filmie reklamowym:)(mam prawie identyczny kocioł jak K.Miernik)  Jest suchy OK, ale frakcja bez szału, coś tam spieka, w kotle czarno. Jak za 900 bo tyle zapłaciłem to całościowo jest dobrze, ale przy cenie 950 już nie.  Teraz puściłem zamówienie na Grzejmnieto 26 za 800 i zobaczymy:) 

Aktualnie właśnie palę tym groszkiem, kupionym notabene od Kamila (cokamar) w promocji za 900. Już tutaj komentowałem, że frakcja tego węgla u mnie i Kamila to jak dzień do nocy. Dużo wilgoci po wewnętrznej stronie worka. Plus tego jest taki że się nie kurzy podczas wsypywania.  Wrzucam więcej do zasobnika, żeby piec go sobie przesuszył. Dla prawidłowej wydajności podajnika, moc węgla ustawiona jest na 27MJ. Przy wyższej zaczyna się zmniejszać kopiec. Co do popiołu, to jest bardzo ok. W piecu trochę czarno, ale też pracuje ostatnio na niskiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki groszek polecacie aby był mało spiekalny może być słabo kaloryczny żeby wymieszać z wesołą bo za cholerę nie idzie tego samego spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znacie to cudo? W opisie dane jak dawny "Skarbek" Piekary.

Ciekawy jestem czy faktycznie tak dobry jak SP.

IMG_20201120_200602.jpg

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio, powiedziałbym, srednio. To jedyny groszek, który pali się idealnie bez tykania domyślnych ustawień mojego kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównam węgle kupione w zeszłym sezonie, to Lew nie ma startu pod żadnym względem do Ecodesign - słabszy, wilgotny, drobniejszy, więcej popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co na dniach chcą kupić jest promo na eko premium plus z https://najlepszyekogroszek.pl/ z okazji black week do 29 listopada. W tej chwili eko premium plus kosztuje 909 pln /tona (to już jest cena po uwzględnieniu rabatu  -50pln). Cena jak na tę porę konkurencyjna, tylko odwieczne pytanie co za towar przyjedzie :)
 

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie Sobianek Lew z piątkowej promocji. Paleta jeszcze sobie stoi, prawdopodobnie jutro ją sobie ściągnę do piwnicy. Ale z fakturą dostałem jeszcze dwa dokumenty. Jeden, wiadomo, obowiązkowy: świadectwo jakości, a drugi to wynik badania tego węgla w laboratorium. Jeżeli porównacie sobie oba dokumenty to chyba dojdziecie do tego samego wniosku, że Sobianek nie wierzy w jakość swojego produktu. Bo jak przyjdzie do reklamacji, to oczywiście obowiązuje świadectwo jakości

IMG_20201202_121945.thumb.jpg.8b3d297231b5e1bc57edc230af1270f8.jpgIMG_20201202_122006.thumb.jpg.2a76342daa11cfd56ef34ef2cb09dc43.jpg

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super 12%popiołu, 15%wody,10%miału, do tego jeszcze może 10%siarki no i rodzynka na torcie RI25. Pytanie ile węgla w węglu.

Jednym słowem super promocja, pogratulować zakupu. Mam szczęście że mnie nie podkusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1mps napisał:

Super 12%popiołu, 15%wody,10%miału, do tego jeszcze może 10%siarki no i rodzynka na torcie RI25. Pytanie ile węgla w węglu.

Jednym słowem super promocja, pogratulować zakupu. Mam szczęście że mnie nie podkusiło.

Cały problem polega na tym, ze do tego świadectwa to pasuje każdy, nawet najbardziej badziewny węgiel pod słońcem. Tak więc w przypadku reklamacji bujaj się kliencie. Sobianek Lew ma na workach 27-29MJ/kg a w świadectwie min 24. Ale ogólnie dobrze się u mnie pali, jest kaloryczny, popiołu mało i dlatego dokupiłem jeszcze tonę. A że był po 899 to cena całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.