Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie Piekary to dawna kopalnia Julian z której zawsze był bardzo dobry węgiel. Ja dopiero mam kocioł od 2012 roku czyli tylko 8 lat wcześniej teściu miał ekogroszek i zawsze brał właśnie węgiel z tej kopalni który w tamtych czasach był po 500 max 600 PLN. Od dłuższego czasu to nie jest tylko węgiel z tej kopalni i mieszają tam różne rodzaje węgla i nie koniecznie pl. Ważne że od nastu lat ta mieszanka jest idealna. Z boberka paliłem jakieś 5 lat temu i był super. Ostatnio się popsul w sensie nie nadaje się do mojego palnika robiły się spieki. A ten z piekar to lux towar tylko cena 1100 to kosmos. Coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shaft7 napisał:

dużo osób narzeka na siarkę w węglach z pgg

no niektórzy pisza:

"po otwarciu drzwiczek gryzący smród"

Z  weglowego  paleniska ,ani z kanalizacji ,nigdy nie bedzie pachnieć malinami.

Sa węgle jeszcze bardziej zasiarczone niz te z Piasta-Ziemowita, dlatego kopalnie "Siersza", "Jan Kanty ".....zostały juz dawno zamkniete ,mimo nie sczerpania złóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem przy retopalu i to oryginalnym , teraz pale ruskiem z energobielsk i jest dużo lepiej , nie śmierdzi siarka , spała się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, berthold61 napisał:

To daj mu dłużej poleżeć , wydłuż przerwę w podawaniu , to tylko kwestia ustawień bo da się spalać nawet ekogroszek o spiekalności powyżej 80 Ri.

Jak tak zrobię to alarm i nie może kocioł dobić do temp . Dla mnie groszek tragedia niby mocny , a nie potrafi kotła dogrzać co bartex gold czy sztygar ultra robi bez problemu. Albo wała zrobili w hurtowni i co innego w worku jest . Kupiłem bo polecany był na testy , a tu rozczarowanie .

 

12kg popiolu ze 100kg opału . Sporo niedopału .

 

Nastawiłem teraz nadmuch na 60% podawanie dluzsze i jest duzo lepiej . Mam dmuchawe 75w przy innych groszkach przy 30% były spieki ,a tu aż tak mocno trzeba najwidoczniej dmuchać ...

 

Edytowane przez adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaft7 napisał:

Ja to miałem przy retopalu i to oryginalnym , teraz pale ruskiem z energobielsk i jest dużo lepiej , nie śmierdzi siarka , spała się dobrze

A jak tam wiśnie na torcie .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shaft7 napisał:

Ja to miałem przy retopalu i to oryginalnym , teraz pale ruskiem z energobielsk i jest dużo lepiej , nie śmierdzi siarka , spała się dobrze

Zgodzę się w 100 % już nie chodzi o zapach a ilość popiołu retopalu jeszcze 2 lata temu był lepszy popsul się jak karlika wypuścili. A co do ruska to zgodzę się sąsiad ma ogień kaloryczność koło 24 ale nie syfi kotła i znikoma ilość popiołu z retopalem nie ma co porównywać no i cena 800 PLN jak za diablo czerwony - baja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam razem z moim przyjacielem w jednym miescie na Slasku. Ja wole zapłacic za przywóz 3t z kopalni oddalonej o 25 km 200 zl, on kupuje 3t  ekg jaki uwaza ,w naszym miescie w "znajomym składzie" (w sumie koszt ekg tańszy tylko o 50 zł), zaliczył kolega na "swoim" ekogroszku w ostatnim sezonie "10 zawleczek ".

10 wiśni na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problemy z opałem firmy KGM Gold , nastawy według palnika wyższe niż zapotrzebowanie już większą ilość powietrza daję ,a kocioł nie może dobic do 65stopni ledwo 55...

Kaloryczność wg. producenta ok.30mj tyle co bartex gold ,którym obecnie palę przy dłuższych nastawach i mniejszym napowietrzeniu . Pisać do hurtowni o jakieś wytłumaczenie bo takie mam wrażenie jakbym próbował palić bardzo słaby opał . Różne eko przechodziły mi przez ręce ,ale ten jest najgorszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shaft7 napisał:

Ja to miałem przy retopalu i to oryginalnym , teraz pale ruskiem z energobielsk i jest dużo lepiej , nie śmierdzi siarka , spała się dobrze

shaft7 jesteś na 100%pewien, że miałeś oryginalny węgiel z Piasta?, przywieziony prosto z kopalni? Ja mieszkam na Ślasku, w sumie niedaleko kopalni Piast. Wielu moich znajomych bierze węgiel typu orzech lub groszek z tej kopalni co roku i bardzo sobie chwalą. Ja również mam w tym roku  Retopala workowanego w promocji wiosennej za 720 zł za tonę i jestem pewien, że lepszego groszku nie miałem. Żadnego smrodu, spieków czy innego badziewia. Spalanie na naprawdę dobrym poziomie, porównywalne z węglem chwałowickim czy tym z wesołej, z tym że tamte były o 100 zł droższe na tonie. Wydaje mi się, że ktoś Ci przywiózł inny węgiel niż ten, który zamówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z Julki ma być sprzedawany tylko w tym roku. Tak liczą bo mają dużo na powierzchni. Bodaj do marca mają wszystko wyfedrowac. Na Wieczorka powoli żaloba, na Manhatanie już chyba zaczęli...

Szkoda mówić skąd węgiel bo nawet u nas mieszaja. W Lublińcu już nie dostaniesz tego co ma być, ciekawe jak w Pyskowicach.
Palilem grochem w Tarnowskich Górach przez wiele lat i przez wiele lat już była lewizna. Dostawales koksujacy z Julki.
Może już coś się polepszyło że chociaż w workach czasem dostaniesz to co mówią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesiu681 nie wciskajcie mi ze kupiłem podróbkę tego retopala bo kupiłem to na stronie pgg bezpośrednio u nich , nie wiem może na północ wysyłają trzeci gatunek ale był badziewny , smród siarki okropny i więcej węgla z pgg nie kupię . A na siarkę dużo ludzi narzeka , a teraz ceny maja beznadziejne ze karlik wychodzi po 1020 za tonę  gdzie nie dałbym więcej jak 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Też cały zeszły sezon paliłem retopalem (kopalnia Piast) i spalanie było super bez niespodzianek spieków czy czegoś podobnego ale ludzie skarżyli się że co dostawa to potrafił puszczać sadzę a następna dostawa znów ok , w ten sezon mam Chwałowice i innego już bym nie chciał bo cena praktycznie ta sama a zasobnik 60kg wystarcza na 7 dni natomiast retopal 4-5 więc to oczywiste czemu Chwałowice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie palenie Skarbek z piekar wyszło 18kg na dobę. Po spaleniu 250 kilo uzbierało się 16 litrów popiołu łącznie z tym na ściankach i ruszcie w kotle. W domu cały czas 24 stopnie. Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę również KGM Gold ,kaloryczność jest ok ale żeby nie było tak pięknie to jest spora ilość kamieni potwierdzona przez kolegów nie tylko na tym forum .W 2019 roku wiosną zakupiłem 1 tonę golda kamienia nie uświadczyłem interes się dopiero rozkręcał to dbano o jakość jak już węgiel został okrzykniętym najlepszym w Polsce to się zaczeło hmm płacimy za węgiel ,a nie za kamienie.

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JorgusEmh napisał:

no niektórzy pisza:

"po otwarciu drzwiczek gryzący smród"

Z  weglowego  paleniska ,ani z kanalizacji ,nigdy nie bedzie pachnieć malinami.

Sa węgle jeszcze bardziej zasiarczone niz te z Piasta-Ziemowita, dlatego kopalnie "Siersza", "Jan Kanty ".....zostały juz dawno zamkniete ,mimo nie sczerpania złóż.

Nikt chyba nie spodziewa się zapachu malin z kotła ale woń  z retopala jest wyjątkowo dokuczliwa z wiadomym skutkiem  dla palacza , kotła , komina i środowiska.

I nie z jakiejś podróbki , jak niektórzy sugerują  , ale z oryginału z @pgg.

Ciekawe , że rosyjskie "szajsy" tego nie mają - widocznie cierpią na deficyt siarki.

Możliwe że  na południu  tego zapachu nie czuć.

Edytowane przez Jasa
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Panu Groszku Yellow.

Ekogroszek z Rosyji. Sprzedawany z Białej Podlaskiej. Moc w laboratorium 25 MJ. Względnie suchy ale do ideału pod tym względem brakuje. W środku jednak trochę tej wilgoci jest. Worki moim zdaniem słabsze od tych które miałem w zeszłym roku z Limanowej. Spalanie duże i to mnie bardzo zaskoczyło. Ogrzewam 56 i przy obecnych temperaturach tj. -3 °C noc / 3 °C dzień wychodzi zużycie 18-20 kg/doba. W zeszłym roku przy ekogroszku o wartości opałowej 28 MJ miałem przy takich temperaturach max 14 kg/doba. Popiół z 48 h na zdjęciach:

IMG_20200126_135028.jpg

IMG_20200126_135033.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie może wiedzę i doświadczenie z ekogroszkiem Sibugol? Pozwolę sobie zacytować jeden komentarz kolegi @bikej z grudnia 2019.

"ZDECYDOWANIE nie polecam firmy SIBUGOL i wyrobu ekogroszek OGIEŃ. Mam podejrzenie, że wszystkie pozytywne opinie w internecie to są kupione/fejkowe.

Zdążyłem kupić 5 ton i wypalić ok. 3 tony. Po pierwsze sam produkt jest bardzo złej jakości. Nieprawdą jest, że nie robią się spieki, bo robią się wielkie. Pomoc w ustawieniu pieca przez ich eksperta niestety nie zmienił tego stanu rzeczy. Dodatkowo jest ogromna ilość popiołu, a sam groszek jest bardzo pylący. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, ale podczas zasypywania  zasobnika podajnika automatycznego konieczne jest używanie maseczki ochronnej i okularów, żeby uchronić się przez pylicą. I najgorsze – w opale są kamienie. Mniejsze to nie problem, bo podajnik ślimakowy je przemieli/przesunie. Gorzej są też całkiem spore, które urywają zabezpieczenie silnika podajnika i unieruchamiają piec. Ile jest z tym roboty potem – każdy kto miał choć raz taki przypadek to wie. A ja miałem 3 w ciągu 2 tygodni. I to pewnie nie koniec, bo ciągle znajduje kamienie w workach, więc kwestia czasu jak znowu to się wydarzy.

I najgorsze zostawiam na koniec : złożyłem pisemną (mail) reklamację z dokumentacją zdjęciową, na którą po dwóch tygodniach nie dostałem żadnej odpowiedzi. Po uporczywym dopytywaniu się o ustosunkowanie się do ww. reklamacji – otrzymałem maila, żeby zadzwonił na jakiś tam numer to może się czegoś dowiem nt. rozpatrywania mojej reklamacji. Brak słów. Podejście do poszkodowanego klienta skandaliczne. NIE POLECAM I PRZESTRZEGAM !!!"

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę bartexem gold. Kupiony w OBI w paźdzdzierniku 2019. Palnik sv200. Ktoś pisał że groch jest matowy. Mój się błyszczy, a te matowe grudki to tak naprawdę są też z połyskiem, tyle że zaszły pyłem. Popiół jak widać jak z fajeczki. Po około 4 - 5 workach metalowe wiadro popiołu. 

Miałem z 5 worków tego w nowym opakowaniu i popiół trochę gorszy, ale mam wrażenie że przez ten palnik przejdzie wszystko co nie jest kamieniem.

20976026_bartexgoldpopi.thumb.jpg.c4fbad711dc07b12f5897e3b835c3a30.jpg

bartex gold.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Golda w połowie grudnia (w starych workach) i w połowie stycznia (już w nowych). Na worku ilość popiołu o 1 % wyższe, trochę też bardziej się spieka popiół, gdy kocioł idzie na pełnej mocy przy grzaniu cwu. O dziwo zużycie identyczne jak Chwałowice (które na papierach z kopalni mają tylko 26MJ, a Gold 27-29 wg worka). Za to popiołu objętościowo 5 razy mniej i lepsza granulacja (Chwałowice bardzo grube i ślimak mocno je kruszy). Dla mnie węgiel bardzo dobry, a jak na 800PLN to rewelacyjny. 

Z kolei Sobianek Lew (którego próbkę kupiłem w grudniu na allegro) okazał się mokrym szajsem o drobniutkiej granulacji (choć na worku dumne 7-25mm), dla mnie taki komunikat "nie chcemy ci sprzedawać", przypomina mi się akcja Tauronu z poprzednich wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 23:27, andrzejk82 napisał:

Ja palę bartexem gold. Kupiony w OBI w paźdzdzierniku 2019. Palnik sv200. Ktoś pisał że groch jest matowy. Mój się błyszczy, a te matowe grudki to tak naprawdę są też z połyskiem, tyle że zaszły pyłem. Popiół jak widać jak z fajeczki. Po około 4 - 5 workach metalowe wiadro popiołu. 

Miałem z 5 worków tego w nowym opakowaniu i popiół trochę gorszy, ale mam wrażenie że przez ten palnik przejdzie wszystko co nie jest kamieniem.

20976026_bartexgoldpopi.thumb.jpg.c4fbad711dc07b12f5897e3b835c3a30.jpg

 

Taki popiół miałem z dostawy  Bartex Gold  ze stycznia 2019.Dostawa z pażdziernika 2019  To całkiem inny węgiel  z wyglądu i z palenia ,całkiem inne ustawienia ,.Strasznie walił sadzą,popiołu ok  12%.Spalanie wyższe jak na karliku.Sterownik SKZP 02, palnik ardeo iron R.  Widocznie w tej mieszance węgli mieszają co im wpadnie w ręce. Bartex Gold to loteria , albo trafisz, albo umoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG właśnie złapało za gardło swoich autoryzowanych sprzedawców takim oto narzędziem

https://pgg.pl/sprzedaz-wegla/wyszukiwarka-oferty-as

Patrzcie jaki rozjazd cen w mojej okolicy - 27% ! :

image.thumb.png.75d01b59fa232b991d8bc97518fd98c5.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, palił ktoś Ekogroszkiem Suszonym z Tesco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.