Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz dokładnie policzyłem: popiół wynoszę średnio co 12 dni po spaleniu 120kg lwa. Ze Stabka wynosiłem co 2 dni po spaleniu 40 kg.

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od października ogrzewałem Skarbkiem 2018, Ogniem Ultra 2020 i Sobiankiem lwem 2020. Stary Skarbek ustawiony na 26MJ jak zwykle nie zawiódł. Dla mnie jest to węgiel referencyjny. Sobianek lew - jetem bardzo pozytywnie zaskoczony. W zasadzie przejście ze Skarbka na lwa wymagało tylko zmiany mocy węgla na 27MJ. Bardzo ładnie się pali na "niskich obrotach" i co najważniejsze nie kopci. Trochę więcej zachodu było z Ogniem Ultra. Trzeba było podbić minimalne powietrze żeby piec nie był czarny. W sterowniku także 27MJ. Wszystkie spaliły mi się w pył z bardzo drobnymi i miękkimi spiekami. Na Lwie ślimak chodzi bardzo elegancko i cicho, w Ogniu zdarzyło się parę kamieni i trochę zgrzytał. Brat mówił mi że miał Lwa w zeszłym roku i kamienie też były, więc dużo zależy od partii, albo nawet worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę zachwyty ruskiem? Czyżby?.... jejku ile hejtu będzie....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie hejtu, bo jak ktoś kupi dobrego Ruska typu Ogień, to się przekona że nic więcej nie potrzeba. Niestety, węgiel drożeje, nawet ruski, i będzie drożał dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusek za 699 jest ok, ale rusek 24MJ powyżej 8 stów (często grubo) to nieporozumienie. Zresztą Jowisz letni miał wg certyfikatu 27MJ i faktycznie jest moc. Teraz widzę już równiutkie 24MJ.

7 minut temu, eliks napisał:

węgiel drożeje

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Na giełdzie taniutki, w detalu cena stabilna (marża rośnie:-))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzuć mi linka z dobrym, tanim węglem.

Ogień jeszcze jakiś czas temu byl wysyłany w każdy rejon Polski za trochę ponad 700zl. Tam u was na Śląsku, zawsze będzie trochę taniej i bardziej dostępnie. Poza tym dlaczego Rusek ma być tańszy od innych węgli

Te ceny na stronie Subigola są z dostawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żółte worki dostarczają (1t) nie za free tylko 50zł PP. Minimalne zamówienie 50 worków. Szkoda pieniędzy, taniej mam na składzie i wiem co kupuję. To tak dla zainteresowanych, bo zanim się przebrnie przez zamówienie... 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczają za darmo w lecie, to tak dla zainteresowanych. W zimie za darmo chyba do 50 km od firmy lub filii, ale mogło się zmienić. W workowany węgiel na palecie za 699 na składzie to umiarkowanie wierzę, chyba że retopal lub tauron.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eliks napisał:

Nie będzie hejtu, bo jak ktoś kupi dobrego Ruska typu Ogień.....................

Witam koleżeństwo forumowe.

A jeszcze dwa lata temu jakby tak napisał o jakimkolwiek rusku to byłoby .... @#$@#$...%#&$$%#@...@@#$%%....... normalna amnezja narodowa.

A teraz to nawet aby zmniejszyć siarę w "polskich" mieszankach sypią ruska, który często ma mniej niż 0,3%... kiedyś ktoś tu na forum napisał że .... zakupowy patriotyzm Polaka kończy się z chwilą sięgnięcia do portfela.... 

Pozdrawiam YARO.

@eliks, ja nie osobowo odpowiadam tylko ogólnie.✌(ツ)

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy była mowa o Diablo, który kosztuje 860 PLN/t przy 24MJ/kg. Kupno takiego węgla jest nieopłacalne, bo taniej wychodzi nawet najdroższy Sambudrol Ecodesign, a do tego jest suchy jak pieprz i ma realnie mniej popiołu (również objętościowo). Natomiast 7 stów za tone workowanego to już inna bajka i nic konkurencyjnego tu nie znalazłem. Przy okazji okazało się, że węgiel jest lepszy niż myślałem i zużycie jest porównywalne z Karlikiem i Sobiankiem, nie spieka sie na pełnej mocy, kamienie są, ale w akceptowalnej ilości (w sumie mam podajnik z autorewersem, więc nie martwi mnie to zbytnio). Jednak powtarzam - gdyby taki węgiel był po 8 stów, na pewno bym go nie kupił.

No i hejt hejtem - alew Polsce węgla energetycznego praktycznie już się prawie nie wydobywa, dobre kopalnie typu Piekary zamknięte, Piast/Ziemowit to zapopielona słabizna z ogromną siarką, Taurony podobnie, do tego ryzyko spiekania popiołu, Chwałowice nie polubiły się z moim kotłem - popiół spiekał się, a do tego na wewnętrznych drzwiczkach odkładał się jakiś kondensat nawet przy 70C, Wesoła to dziś RI prawie 40, ryzyko spore. 

Edytowane przez HarryH
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam kocioł na gaz to mam palić patriotycznym gazem? Którym? Albo patriotycznym peletem za tysiaka?

Edytowane przez wojteekk
dopisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz palić gazem z biogazowni, jest też kilka małych kopalni gazu ziemnego w Polsce. Biogazownie mają sprężarki i napełniają wiązki butli w kontenerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki eko polecacie za 800zl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.